12 odgovora Najnoviji odgovor dana 16.02.2017. 21.57 napisao/la je z22

Zasto?

bozidar

Zasto mi je uredjaj (lenovo K5) naplacen 18.000 din umesto 2000 din, u pitanju je paket prenesi play L.

• 1. Re: Zasto?
          mdamnjanovic

Uz taj paket, Prenesi Play + L, telefon je 7000 dinara, tako piše na sajtu.

A ako se telefon uzme na 24 rate, preko Telenor banke i gde se dobije popust od 30%, u toj varijanti, cena telefona je 19440 dinara.

Ne znam stvarno odakle te cifre, 2000 i 18000.

I jedna preporuka - nemoj javno da ostavljaš broj telefona

• 2. Re: Zasto?
            bozidar

Pa ta varijanta da je onda cena telefona veca mi nije uopste predocena tj popusta onda nema jer kada se 7000 za telefon podeli sa 24 rate dobije se oko 300 din sto je zajedno sa paketom 2050 din.

• 3. Re: Zasto?
              bozidar

Plus telenor banka koja mi uopste nije potrebna a uzeo sam je samo zbog tog popust pritom odrzavanje racuna je 300 din dodatno.

• 4. Re: Zasto?
                mdamnjanovic

7000 dinara je cena uz taj paket ali to može da se plati samo na 6 rata. A ako hoćeš na 24 rate, onda je cena 19440 dinara. I u toj varijanti (paket sa 30% popusta i 19440/24) dolažiš do cene od 2035 din mesečno, dok traje ugovorna obaveza.

Što se tiče održavanja računa kod telenor banke, u ponudi postoji i Starter paket za koji ne postoji mesečno održavanje. To lako može da se promeni.

• 5. Re: Zasto?
                  bozidar

Naravno da bih izabrao opciju na sest rata da isplatim sedam hiljada nego

20. 000 na 24 rate. Za dvadeset hiljada se moze kupiti telfon u gigatronu i

slicnim radnjama na 24 rate. A telefon se moze uzeti za dinar sa paketom od

1300. din i onda bih imao dva telefona.

Argumenta nemate ocigledno je da sam prevaren!

• 6. Re: Zasto?
                    mdamnjanovic

Ovaj telefon košta 1 dinar uz pakete od 2350 din pa naviše (u pitanju je paket Prenesi Play + XL).

Sačekaj da se javi neko iz Telenora, pa da proveri lepo šta je u pitanju.

Katarina S

• 7. Re: Zasto?
                      drdekzar

Ne vidim kako si prevaren.Sve informacije su raspolozive na sajtu i mogao si da se informises pre kupovine.Sigurno su ti i prodavci sve objasnili.Kupio si telefon na 24 rate+popust 30% na pretplatu sto te mesecno izadje ukupno 2035dinara sto je odlicna cena.Uredjaj mozes kad god pozelis da otplatis i uzmes nov, po meni je to velika prednost.Da si hteo da ga uzmes za 1dinar morao bi da uzmes paket od 2350dinara sto je vise od 2035dinara.Paket sa odrzavanjem racuna od 300dinara je odlican ako ces da koristis taj racun za jos neke stvari, placanje racuna, kupovinu preko interneta, podizanje novca preko bankomata drugih banaka.....Tarifni paket PROGRESIV.Ako ces racun da koristis samo za otplatu telefona mozes odmah da odes i promenis Tarifni Paket u Starter i neces imati trosak od 300dinara.

Vidis kako si se lako snasao da se registrujes na forumu i napises negativan komentar, sigurno si tako mogao i da se informises pre kupovine.

2 od 2 smatraju da je ovo korisno
                      • 8. Re: Zasto?
                        bozidar

Da nisam uzeo taj vas popust isto bi mi izaslo plus ne bih morao da otvaram

racun u glupoj telenor banci za sest meseci bi isplatio telefon i to je to.

O tome se radi gospodo botovi mozeta prisipate pamet ovde koliko hocete

NISTE U PRAVU!!! I nemoj ti meni da pricas kako se nisam dobro informisao

kad mi je popust ponudjen u vasoj poslovnici gde nisam imao vremena da se

bolje informisem dok je na sajtu sporedna stvar.

• 9. Re: Zasto?
                          drdekzar

Ovakav odgovor mogu da daju samo Botovi.

Odjavaljujem se sa ove teme.

• 10. Re: Zasto?
                            mdamnjanovic

Sigurno su te u toj poslovnici lepo upoznali sa kupovinom na 24 rate, sigurno su rekli da tako onda ide puna cena telefona i 30% popusta na paket. Što si pristao ako ti ne odgovara?

• 11. Re: Zasto?
                              bozidar

I bolje ti je, ja da raskinem ugovor a da me ne oderete ne mogu a ti da mi

pomognes nesto isto tako. Iskustvo sam napisao samo da bi drugi

potencijalni korisnivi videli sta radite.

• 12. Re: Zasto?
                                z22

Bozo nisi u pravu, zaleteo si se sa kritikama, a nisi dobro racunao pre sklapanja ugovora. Idi ponovo na tu formu gde se nude cene tog telefona pa polako izracunaj u svakoj varijanti koliko ce te kostati ukupno telefon i pretplata za 24 meseca. Na 6 rata moze samo ako kupujes onlajn i tada te ukupno sa pretplatom za 24 meseca izlazi najskuplje, platio bi vise 11000din. a isto i za kupovinu za gotovinu onlajn odjednom.

Cudna je racunica da je na rate jeftinije nego za gotovinu, a tu je zato i banka da se malo ugradi pa taj telefon sa 24x300din/mesecno za bancino "odrzavanje" izadje da kosta preko 26000din. Ako nije onlajn, najjeftinija varijanta je sa tih 7000 u gotovini jer nemas bancinu proviziju. Znaci taj popust koji navodno daju na pretplatu se kompenzuje, pa kad izvedes racunicu kao da ga i nema, to je samo opticka varka koja te zbunjuje da bi ti uvalili telefon.