1 2 Prethodno Sledeće 26 odgovora Najnoviji odgovor dana 18.07.2017. 03.29 napisao/la je svetislav

Znači nam tvoje mišljenje :)

ivana.

Molim te da u komentaru za svaku stavku na skali od 1 do 5 (1 znači „uopšte se ne slažem”, a 5 „potpuno se slažem”) oceniš sledeće:

logo_forum_dimenzije-04.png

1.            Koristio/la bih Telenor ForUm učestalo.                                                                                                                 

2.            Smatram da je Telenor ForUm jednostavan za pristup.                                                                                            

3.            Smatram da bi mi bila potrebna pomoć stručnog lica kako bih pristupio Telenor ForUmu.                                       

4.            Smatram da je bilo suvišnih zahteva prilikom popunjavanja profila na Telenor ForUmu. 

5.            Smatram da bi proces postavljanja sadržaja na Telenor ForUmu bio razumljiv većini korisnika.   

6.            Smatram da je pronalaženje sadržaja i rešenja za moja pitanja na Telenor ForUmu jednostavno.                         

7.            Smatram da je postavljanje odgovora i komentara u okviru Telenor ForUma jednostavno.                                      

8.            Smatram da je rešavanje misija i skupljanje poena zabavno i daje podstrek za ponovno vraćanje.                        

9.           Smatram da su nazivi rangova na Telenor ForUmu previše neformalni.                                                                   

10.          Smatram da je Telenor ForUm u potpunosti prilagođen korišćenju na digitalnim kanalima.                                      

logo_forum_dimenzije-02.png

• 1. Re: Znači nam tvoje mišljenje :)

Prikaz u pejzaznom I portretnom modi nine isti. Konkretno, u portretnom modi se ne vidi sav sadrzaj. A kada kucam, he vidim start Sam kucao, vec pisem na slepo...

3 od 4 smatraju da je ovo korisno
          • 2. Re: Znači nam tvoje mišljenje :)

1. 3

2. 4

3.3

4.1

5.1

6.3

7.4

8.2

9.1

10.4

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
            • 3. Re: Znači nam tvoje mišljenje :)

1. 4

2. 5

3. 1

4. 1

5. 5

6. 5

7. 5

8. 1

9. 1

10. 4

2 od 2 smatraju da je ovo korisno
              • 4. Re: Znači nam tvoje mišljenje :)

1. 5

2. 5

3. 1

4. 1

5. 4

6. 4

7. 4

8. 5

9. 1

10. 4

• 5. Re: Znači nam tvoje mišljenje :)
                  nensyrfc

1. 4

2. 4

3. 1

4. 1

5. 5

6. 5

7. 5

8. 2

9. 1

10. 4

• 6. Re: Znači nam tvoje mišljenje :)

Dragi,

Evo i jednog malo opseznijeg feedbacka. Prvo, ideja o crowdsourcing platformi kod nas je nesto na sta se dugo cekalo tako da cudos! Telenor ForUm je veoma interesantno osmisljen i verujem da ce lepo ziveti i graditi bliske veze brenda i zajednice. No, uvek ima mesta za napredak, te stoga here goes.

Prvo, nismo pricali o tome ali verujem da ce mnoge usere interesovati benefit da uopste kreiraju profil ovde.Mislim da bi to trebalo malo jasnije da se iskomunicira, ali pretpostavljam da ste to vec planirali kroz neke PR aktivnosti.

Nadam se da cete imati neki demo video ili nesto slicno koji ce firts time usere da sprovede malo kroz platformu jer malo je zbunjujuce u pocetku.

Ono sto me takodje zanima, koja je vasa primarna TG? Ovo pitam iz razloga sto ako su to young adulti ili business useri, njima sakupljanje poena nece biti preterano zanimljivo osim ako ne postoji neki ozbiljan benefit. Ukoliko su u pitanju teensi onda je sakupljanje poena ok, s tim sto mislim da se mora iskomunicirati na samom homepage-u jer ljudi znaju samo ono sto vide Da li cete imati moderaciju diskusija i drugog sadrzaja?

Ovo pitam zbog potencijalnih reputacionih rizika, brand image itd....znate i sami kako se forumi i komentari lako otrgnu kontroli.

Takodje, ako su teensi primarna TG onda se nadam da cete sacekati back2school za launch, preko leta nema bas smisla...ne samo za njih vec za bilo koga.

Cemu avatar ako psotoji profilna slika npr...to mi je takodje bilo malo nelogicno, ali s druge strane mozda nisam razumela ideju iza te zamisli.

Gde se dodjavola gase notifikacije koje zakrce inbox maila dok kazes keks

Suma sumarum, volela bih da se iz ovoga izrodi jedna prava crowdsourcing platforma iz koje cete crpeti CSR ideje, unapredjivati svoje servise i uslugu, tako s moje strane velika podrska i bravo za ideju!

Pozdrav!

4 od 4 smatraju da je ovo korisno
                    • 7. Re: Znači nam tvoje mišljenje :)
                      gonnky

Ćao Marija,

Hvala ti puno na ovom detaljnom feedbacku i vremenu koje si odvojila. Svakako ćemo sve uzeti u razmatranje.

Ono što mogu sada da ti otkrijem je će se moderacija raditi prema pravilima FoRuma. Avatari su tu za korisnike koji možda ne žele da ostave sliku, a notifikacije možeš podesiti u opciji Preferences (trenutno na eng) u padajućem meniju ispod Profila.

Javićemo se sa novim info, kada nešto primenimo i unapredimo. A ako budeš imala još neke sugestije, pls javi

• 8. Re: Znači nam tvoje mišljenje :)

Hvala i vama na druzenju i poverenju!

• 9. Re: Znači nam tvoje mišljenje :)

1.5

2.4

3.1

4.1

5.5

6.5

7.4

8.3

9.1

10.5

• 10. Re: Znači nam tvoje mišljenje :)
                            filipmajkić

1.            4                                                                                                             

2.            4                                                                                           

3.            2                                      

4.            3

5.            5

6.            4                    

7.            5                 

8.            2                     

9.           4                 

10.          4                         

• 11. Re: Znači nam tvoje mišljenje :)
                              filipmajkić

Samo da dodam da ću čim nađem malo vremena ispisati detaljnije odgovore na gornje stavke...

• 12. Re: Znači nam tvoje mišljenje :)
                                ivana.

Zahvalniiii :)

• 13. Re: Znači nam tvoje mišljenje :)
                                  filipmajkić

Evo ovako, da krenem lagano sa komentarima na gornje stavke...

Učestanost korišćenja foruma je skroz individualna, to ne bih previše komentarisao. Jednostavno, svako za sebe procenjuje koliko bi učestvovao, kako mu se dopada atmosfera, nalazi li sebe u temama i slično.

Forum jeste jednostavan za pristup. Međutim, nije toliko jednostavan za kapiranje svih aktivnosti. Šta hoću da kažem? Treba skontati šta sve ovde ima, ali i proceniti ima li smisla baviti se nečim ili ne. Nije problem u samom pristupu, nego što je forum drugačiji od toliko drugih mesta na internetu. Nije tipičan, ima gomila raznih aktivnosti, nije standardan forum sa temama za diskusiju. Pa onda kako se ko već snađe. Pri tome, i ne mislim toliko na postavljanje sadržaja, koliko na snalaženje u silnim komentarisanjima, odgovaranjima na pojedine teme i slično. Prosto je drugačije, i traži određeni period navikavanja. Kada se čovek jednom navikne, sam proces jeste jednostavan i vrlo intuitivan.

Rešavanje misija i skupljanje poena...šta znam, meni to, iskren da budem, nije zabavno, ali mogu da vidim da bi drugima bilo i da bi im bio podstrek za ponovno vraćanje. Mišljenja sam da je najbitnije kakvi su "core" sadržaji na forumu. Ako su interesantni, ako se svakog dana nešto odvija, ljudi će se vraćati. Nikakva misija tu neće pomoći, koliko dobra ili vatrena diskusija na neku temu, škakljivu ili ne. Isto važi i za pronalaženje pomoći po određenim pitanjima. Ukoliko pronađu odgovor na svoj zahtev, ljudi će dolaziti i imaće podstrek da se vraćaju, prate diskusije i slično.

Nazivi rangova jesu pomalo neformalni, ali to i nije toliko van duha foruma koji želi da prihvata apsolutno sve kategorije korisnika.

Što se tiče prilagođenosti korišćenju na digitalnim kanalima...nativna mobilna aplikacija bi bila potrebna da se to u potpunosti ostvari. Ovakav forum nema i mislim da ne može da ima Tapatalk podršku, a korisnici žele ili da forumi budu u takvom sistemu, ili pak da imaju nativnu aplikaciju, mada češće žele da na jednom mestu imaju objedinjene sve forume kojima mogu pristupiti sa mobilnih uređaja. E sad, jasno mi je da bi možda prilagođavanje mobilne aplikacije koštalo veoma puno i zahtevalo dosta truda, ali sa time bi sve bilo tip-top (naravno, ukoliko bi aplikacija dobro radila).

Toliko od mene za sada. Ako se setim još nečega, dopuniću

• 14. Re: Znači nam tvoje mišljenje :)
                                    filipmajkić

Eh da, setio sam se još nečega...

Navigacija ostaje na vrhu stranice kada se skroluje naniže, dok je gornja traka sa linkovima čim se skroluje 2-3 reda naniže takva da su na njoj linkovi koji vode na Telenor sajt. I onda mi se često dešava da želim da se vratim na početnu stranu foruma ili neku drugu temu, a mahinalno kliknem na Telenorov logo i to me odvede na Telenorov sajt - drugim rečima, izbaci me sa foruma.

Moja preporuka bi bila da se omogući neka vrsta navigacije, da li putem dugmeta "početna" i na bokovima koje bi pratilo skrolovanje kroz stranu, ili pak negde na dnu, to već nisam siguran...

1 2 Prethodno Sledeće