1 2 Prethodno Sledeće 23 odgovora Najnoviji odgovor dana 09.12.2016. 12.02 napisao/la je svetlana

Windows 10 mobile vs iOS vs Android

Nenad Stojkovic

Vaše mišljenje o Windows 10 mobile prema drugim operativnim sistemima za mobilne uređaje?

• 1. Re: Windows 10 mobile vs iOS vs Android
          blaza

Mislim da je odgovor na ovo pitanje samo iz licne percepcije... kao i Windows VS Linux tako i ovde, posebno sto Android ima dosta verzija dok je Windows na 8ici ili 10.

• 2. Re: Windows 10 mobile vs iOS vs Android
            zlatkoovcina

Za sada bagovit u pojedinim momentima (ruku na srce android je to svakodnevno i na svim verzijama), ali vizuelno zanimljiviji od 8 i 8.1 verzije istog OS-a.

Dobro optimizovan, trosi malo resursa, stedljiv je sto se tice baterije...sve u svemu zadovoljan sam.

Jedino ostaje da se nadamo da ga nece gasiti, sa obzirom na mali udeo trzista koji odlazi na ovu platformu.

U odnosu na druge dve platforme...rekao bih da vise vuce na iOS sa obzirom na zatvorenost u smislu developmenta, optimizovanosti, stabilnosti i samog rada, android prednjaci u smislu prilagodljivosti i otvorenosti/dostupnosti, ali android je postao poprilicno zahtevan sto se tice resursa, i nije preterano optimizovan, gde i iOS i win 10 mobile prednjace.

Sve u svemu...voleo bih da nastave sa razvojem ove platforme.

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
            • 3. Re: Windows 10 mobile vs iOS vs Android
              nensyrfc

Kao korisnik i Androida i Windows 10 mogu reći da je po meni Windows mnogo bolji sistem. Do sada u radu je pokazao malo bug-ove ali ažuriranja nam stižu redovno. Što se tiče baterije na početku je bukvalno jeo sada se već stabilizovao. Aplikacije u odnosu na android ne manjkaju toliko, evo najavili su da stiže i Snapchat. Messenger, FB i Instagram su portovani sa iOS kao i Viber koji u poslednje vreme pokazaju male bug-ove mada iskreno mislim da će se i to uskoro srediti . Sve u svemu mislim da je Windows 10 po stabilnosti odmah iza iOS a mnogo ispred Androida

• 4. Re: Windows 10 mobile vs iOS vs Android
                zitalenkes

Ja koristim windows10 (Lumia 550) 3 dana i nalazim neke probleme koji meni lično smetaju. Manje-više za neke aplikacije koje ne mogu da se koriste na windows-u a koristila sam na Androidu (izmedju ostalog i Moj telenor). Viber mi ne radi kako sam navikla. Npr. nema video chat, ne mogu da otvorim sliku koju mi je poslao drugi korisnik - slikanu drugim telefonom. Itd.

• 5. Re: Windows 10 mobile vs iOS vs Android
                  lampa3w

kao korisnik android i windows platforme, mogu reci sledece..

android je dobar sistem od kitkat vrezije i novije, po neki bug na niskobudzetnim uredjajima, ali nista strasno. svakako bogatiji play store i veca dostupnost aplikacija.

windows 10 nije lose zamisljen, sada je i dosta funkcionalniji od windows 8.1 sistema, ali jos uvek ima po neki bug koji treba ispeglati a takodje je i windows store dosta siromasnija aplikacijama, pogotovo domacim. verujem da ce se dosta popraviti stanje na windows 10 u narednom periodu- u narednih 3-4 meseca. takodje predvidjam rast platforme kada microsoft lansira i surface phone koji je u najavi..

iOS nisam imao prilike da koristim kao svoj glavni uredjaj, pa ne mogu komentarisati, ali na osnovu kratkog koriscenja, mogu reci da je odlicno zaokruzen uredjaj, iako ni on nije savrsen naravno... opet zavisi ko na sta navikne i kome sta treba i odgovara, ne postoji univerzalan odgovor..

• 6. Re: Windows 10 mobile vs iOS vs Android

Aplikacija MojTelenor je dostupna za W10 Mobile, i ja je koristim od početka... Msm koristio sam je i na WP8.1, a i sad na W10M... Samo je potraži u prodavnici kroz "search"  funkciju sa upitom "(moj) telenor" i trebalo bi da ti se pojavi. Ako ne, mogu link da ti pošaljem.

I da, ako ti fale neke aplikacije sa Androida ovde na W10M, slobodno reci, jer možda ja mogu da ti preporučim neke, jer koristim WP od njegovog nastanka (od verzije WP8)...

3 od 3 smatraju da je ovo korisno
                    • 7. Re: Windows 10 mobile vs iOS vs Android
                      Nenad Stojkovic

Draga Zita Lenkes,

aplikacija Moj Telenor dostupna je za sve platforme mobilnih uredjaja (iOS, Android i Windows) pokusaj da preuzmes aplikaciju putem ovog linka Moj Telenor – Windows Apps on Microsoft Store tako sto ces otvoriti link sa mobilnog telefona a on te preusmeriti na Microsoft Store.

Sto se tice aplikacije Viber, ona je jos u izdradi za Windows 10 uredjaje, sigurno ce biti ubagovana jos neko vreme dok se aplikacija ne zavrsi.

lampa lampa Windows 10 mobile je jos uvek u fazi izrade i nakon Anniversary Update zakazan za 2. avgust mozemo ocekivati odlicnu platformu za mobilne uredjaje

4 od 4 smatraju da je ovo korisno
                      • 8. Re: Windows 10 mobile vs iOS vs Android

Godinama sam koristio android ,naravno uz sve probleme koji su svima vec poznati.Kada je doslo vreme za kupovinu novog telefona,prvo sam resio da se dobro raspitam kod ljudi u svom okruzenju ,koje telefone koriste i kakve probleme mozda imaju prilikom koriscenja istih.Ispostavilo se da poznanici koji koriste windows telefone imaju najmanje problema sa njima tako da sam odlucio da kupim Lumiu 640 xl .Sta da kazem,posle par dana koriscenja,bio sam odusevljen!Toliko  da sam i nekim prijateljima i rodjacima preporucio win telefone,naravno,niko od njih se nije pokajao a to sto ih nisu ranije koristili je njihova neobavestenost a takodje i neobavestenost (ili nesto drugo?) prodavaca u mobil shopovima.Toliko dobro taj sistem radi da vise nemam zelju da se ikad vratim na android.Imam sve aplikacije koje su mi potrebne,baterija traje i traje,telefon ne baguje,nema ni bilo kakvih drugih gresaka.Za novac koji se ulozi u kupovinu win telefona,dobija se mnogo vise nego kupovinom android telefona.Preporucujem,posebno onima kojima je android dosadio zbog svega sto su doziveli s njim.

• 9. Re: Windows 10 mobile vs iOS vs Android
                          filipmajkić

Objektivno gledano, operativni sistemi imaju mogućnosti koje su dovoljne za 99% korisnika. Problem je u aplikacijama, odnosno količini dostupnih aplikacija, kao i u razlikama između aplikacija za pojedine platforme. Što se mene tiče, Windows tu slabije stoji, jer svi na ovom tržištu prave prevashodno za Android koji je i najzastupljeniji. iOS ne preferiram jer previše ograničava u pojedinim stvarima, ali jeste bolji za one koji su oduvek koristili iTunes i imaju čitave kolekcije pesama, videa, serija, knjiga, vezanih za svoj Apple nalog. U svakom slučaju, prednost dajem Androidu, bez obzira što je opterećen "viškovima" u smislu da postoji tona polufunkcionalnih aplikacija na njemu.

Naravno, svako može da bira prema svojim željama i kriterijumima.

• 10. Re: Windows 10 mobile vs iOS vs Android
                            filipmajkić

Samo da dodam, postoje aplikacije koje su nominalno prisutne na svim platformama, ali se njihove funkcionalnosti razlikuju, ili su makar interfejsi takvi da je korišćenje značajno bolje na nekoj platformi. I to opet zavisi podosta od toga ko šta koristi, i kakve je navike stekao u međuvremenu, jer su prošle godine i teško je da se sada neko ko je intenzivno koristio Android navikava na iOS ili Windows, kao i obrnuto...

• 11. Re: Windows 10 mobile vs iOS vs Android

Viber je dodao video chat u svoju aplikaciju još pre dve nedelje ali je ona bila dostupna samo registrovanim beta testerima. Trebalo bi da je ovih dana puste za sve korisnike. Dosta je stabilan i brz, i svetlosnu godinu ispred verzije za WP8/8.1.

• 12. Re: Windows 10 mobile vs iOS vs Android

Pustili su verziju Viber 6.1 danas ali jos nije stiglo u Srbiju,verovatno ce uskoro.

• 13. Re: Windows 10 mobile vs iOS vs Android
                                  Nenad Stojkovic

Bas cu pogledati posle, u fast ringu sam dugo  

• 14. Re: Windows 10 mobile vs iOS vs Android

Danas su objavili na windows sajtovima ali izgleda da ne stize svim regionima odmah ...

Windows Novosti: Viber verzija 6.1 je od sada dostupna za sve Windows 10 korisnike

1 2 Prethodno Sledeće