14 odgovora Najnoviji odgovor dana 22.06.2017. 09.18 napisao/la je trmca

Zasto su popusti javna tajna?

n1tr0

Zasto se popusti ne nude otvoreno nego se samo nude prilikom prenosa broja na drugu mrezu?

Pricam o 50% na 2 godine bez telefona i 25% sa telefonom.

• 1. Re: Zasto su popusti javna tajna?
          username

Da li se radi o popustima koji se daju korisnicima kad žele da prenesu broj u drugu mrežu ili se radi o novim korisnicima koji prenose broj iz druge mreže?

• 2. Re: Zasto su popusti javna tajna?
            mdamnjanovic

Pa n1tr0 je napisao da su to popusti koji se nude korisnicima kad žele da prenesu broj u drugu mrežu.

• 3. Re: Zasto su popusti javna tajna?
              username

Nisam bio siguran pa sam pitao. Takvi popusti nisu deo standardne promocije vec one ne-standardne, Ti popusti se vode kao LMD - tj. Last Minute Defence ili ti poslednji pokušaj zadržavanja korisnika. To inače praktikuju sve kompanije, od skoro čak i banke, kada podneseš zahtev za gašenje računa, naredni dan te pozovu i daju ti neki popust kako bi zadržao račun kod njih. Prva stvar je psihološka da korisnik uvidi da je dobio nešto više i bolje što se inače ne daje, a druga stvar je, kad bi takvi popusti bili deo standardne promocije, i onda bi uvek bilo neke skrivene promocije i popusta koji bi trebalo da se nude korisnicima prilikom želje da napuste mrežu.

• 4. Re: Zasto su popusti javna tajna?
                n1tr0

Zar bi bio problem da se napravi standardna ponuda sa tipa - 25% popusta prilikom obnavljanja ugovora za korisnike koji su tu 2 godine, 50% za one koji su 4 ili 6, 8, sta god. Iskreno nisam video kod mts ili VIP da imaju LMD, vec lepo imaju sve promocije i popuste navedeno otvorno, a ja kao korisnik (pogotovo sa 2 broja i sto sam dugo na Telenoru) ne zelim da se osecam kao da sam na pijaci. Kada vec podnesem zahtev za prenos broja, mogu mi ponuditi i besplatno telefon uz 0 RSD mesecno, ali tada necu ostati iz principa jer kao stari korisnik nisam dobio nikakve pogodnosti, a pijacarenje/pilicarenje ne prilici takvoj kompaniji.

1 od 2 smatraju da je ovo korisno
                • 5. Re: Zasto su popusti javna tajna?
                  n1tr0

Moram da dodam da sam poprilicno razocaran sto Telenor odgovara samo na poruke koje njima idu u korist, a prava i bitna pitanja ignorise i prave se kao da ih ne vide

Jos jednom - zasto ste otvorili forum ako ne odgovarate na pitanja korisnika?

1 od 2 smatraju da je ovo korisno
                  • 6. Re: Zasto su popusti javna tajna?
                    username

Najjače od svega je što ukoliko su te promocije javno stavljene na sajt, znači da ima još promocija i popusta koji se odobravaju dodatno - pogotovo za biznis korisnike.

Svakako je na korisniku da proceni šta mu je najpovoljnije i mogućnost izbora operatera uz zadržavanje broja.

• 7. Re: Zasto su popusti javna tajna?
                      mdamnjanovic

Na početnoj strani piše:

"Ukoliko ne pronađeš traženi sadržaj ili ne dobiješ odgovor od drugih korisnika, naši moderatori će se uključiti u diskusiju i odgovoriti na pitanja (u periodu Pon-Pet: 10-17 časova)."

2 od 3 smatraju da je ovo korisno
                      • 8. Re: Zasto su popusti javna tajna?
                        n1tr0

I eto, prodje 3 nedelje, a jos ni traga ni glasa od nekoga iz Telenora

Toliko o tome

• 9. Re: Zasto su popusti javna tajna?
                          retrointrigant

Nitro druze, bas nemas srece sto ti se korisnik Dushan Mrwic nije ukljucio u raspravu - on kad ti objasni sve ti bude jasno, nemas vise pitanja. Samo odes i izvrsis samoubistvo.

Tako da gledaj i sa pozitivne strane sto ti niko ne odgovara na pitanja

• 10. Re: Zasto su popusti javna tajna?
                            ivanshix

Juče sam podneo zahtev u MTS, čekam da zovu. Da li neko zna ima li popusta na telefone, ne na tarife?

Uzeo bih telefon sa tarifom PiS+L ili play+L, platio bih punu cenu pretplate, ali da spuste cene telefona. Možda mogu konkretno neke telefone da spuste, ima li predloga ili saveta?

• 11. Re: Zasto su popusti javna tajna?
                              saskas

Zdravo ,

Ja samo zelim da dam repliku na tekst u vezi onog dela gde VIP ima transparentne ponude vezane za popuste. Ne nije istina da su svi popusti i promocije navedeni otvoreno. U VIP-u isto ima LMD koji se korisniku komunicira od kako on izrazi zelju da predje u drugu mrezu. Sto znaci da ti kad pozoves Call centar ili kad odes u shop oni ti tek onda ponude taj LMD, tako da to nije javno nego iskljucivo samo za korisinike koji zele da predju u drugu mrezu.

Pozdrav

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
                              • 12. Re: Zasto su popusti javna tajna?
                                lolafilipovicgrbic

Prilikom obnove ugovora u VIP starim korisnicima uvek daju sami promociju. Moj suprug ima dva broja u VIP-u, prilikom jednog obnavljanja ugovora je dobio 50% popusta na telefon, bio je u pitanju flagship, a drugi put kada je obnavljao ugovor, dobio je  midrange tel za 1din, a mozda je u tom trenutku trebala doplata za njega oko 100 evra. Ja imam dva broja u Telenoru, kad god sam podnela zahtev za prelazak kod drugog operatera, uspela sam da se dogovorim sa Telenorom za ostanak. Doduse, dosad sam samo dobijala popuste na ugovor, jer nisam uzimala telefone na paket, tako da su ti popusti   u odnosu na ove u VIP koji mogu da se dobiju skoro pa beznacajni.

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
                                • 13. Re: Zasto su popusti javna tajna?
                                  drdekzar

Ne znam zasto se stalno otvaraju iste teme.....

• 14. Re: Zasto su popusti javna tajna?
                                    trmca

Slazem se sa tobom