5 odgovora Najnoviji odgovor dana 21.07.2016. 11.01 napisao/la je zlatkoovcina

Kako vam se čini Meizu interfejs?

filipmajkić

Pitanje se odnosi na bilo koga ko ima Meizu telefon. Naizgled korišenje jednog tastera za sve operacije deluje tako jednostavno i intuitivno u odnosu na tri tastera Androida, ali uvek valja pitati nekoga ko je zapravo imao više iskustva sa ovim uređajima. Sasvim je sigurno da su jedinstveni po tome...Običan dodir, kraći i duži pritisak umesto tri Android tastera - izvanredno, makar u teoriji. Ovako naizgled, deluje mi bolje od svih drugih rešenja, ali ne znam kako deluje u praksi nakon dužeg korišćenja njihovog Flyme OS-a...a MX6 stiže, baš kao i tu je i Pro 6, i pri vrhu su mi liste kandidata za naredni telefon...

• 1. Re: Kako vam se čini Meizu interfejs?

pa vidi 'vako... ne koristim ga ucestalo ali brat ima Meizu M2 Note pa sam mu ja radio podesavanja i onaj fini tunning pa mogu reci da zaista nije los...

trebalo je malo vremena privici se i provaliti sve opcije, kako koje sta gde ali nakon toga zaista jedno zanimljivo i novo iskustvo

nisam navikao na software koji imaju sve aplikacije odmah na ekranu (kao sto to cini i Huawei ili iOS) no ako to zanemarim uz karakteristike koje pruza i nudi Meizu zaista nije nesto o cemu ne bi trebalo razmisliti!

2 od 2 smatraju da je ovo korisno
          • 2. Re: Kako vam se čini Meizu interfejs?
            filipmajkić

Hvala puno na odgovoru. Da, i meni deluje kao nešto na šta bih se navikavao dan ili dva, nakon čega bi sve bilo bolje i intuitivnije nego ranije.

• 3. Re: Kako vam se čini Meizu interfejs?
              zlatkoovcina

Da...malo se mora privići na interfejs, ali sa obzirom da je poprilično intuitivan, to se reši bukvalno u dan-dva.

Ako ga uzimaš kao primarni telefon, onda ćeš se brzo privići.

Ako ga imaš kao sekundarni telefon, što je kod mene slučaj, onda ćeš imati povremeno momente gde se zaglupiš, jer ti možak radi po android navici :-)

Sve u svemu...zanimljiv je i dobar.

Ne znam koji su ti telefoni još zanimljivi i da li se razmišljaš za neki treći aparat, ali preporuka sa moje strane da ga probaš.

• 4. Re: Kako vam se čini Meizu interfejs?
                filipmajkić

Hvala puno, to je otprilike baš onako kako se meni čini da će biti.

U principu, opcije su mi telefoni koji koštaju 300-ak evra, ali šta će od toga završiti u mom džepu i hoće li išta...nemam ni ja jasnu predstavu

• 5. Re: Kako vam se čini Meizu interfejs?
                  zlatkoovcina

Nema na čemu. Javi šta si uzeo na kraju, i javi utiske.