7 odgovora Najnoviji odgovor dana 31.07.2017. 02.19 napisao/la je cds

Pokrivenost - Petrovac na Mlavi

Treba mi info/savet koj uredjaj (booster) da kupim (za koje frekvencije) za bolji 3G-4G signal prijem. Moji roditelji zive u Petrovcu na Mlavi a signal je tamo ocajan . Znam da vise ima sansi da padne sneg u avgustu nego da Telnor pojaca signal ili popravi nesto i zato planiram sam da kupim i instaliran neki pojacivac.

Dali antena i pojacivac za 1800mhz dovoljno za bolji internet i razgovor ili samo za jedno ali ne i za drugo?! Zivim u Svedsku i tu mogu da kupum razne antene i pojacivace ali neznam tacno koji odgovaraju za Telenor Srbiju.

Hvala unapred na odgovoru.

Dusan

• 1. Re: Slab signal
          ivana.

Ćao, volela bih da proverim pokrivenost, reci mi kako ide tačna adresa? Koji uređaj trenutno koriste roditelji?

• 2. Re: Slab signal

Samsung S3, Samsung S4 (I9505) , Samsung S5 . Nije problem u modelu telefona jer sam probao i sa Iphone 6s i isto.

Problem je u slabom signalu. (nema ni 3G a 4G je fantazija)

Ulica je Bata Bulic ili put prema strelistu kako ga zovu ljudi.

Ivana unapred zahvaljujem na " iskrenom" odgovuru ma kakav bio pozitivan ili negativan po nas korisnike.

Bar znam sigurno dali DA ili NE kupujem antenu i pojacivac!

Ako nema sanse da se popravi signal, molio bi vas za kratak info dali antena i pojacivac za 1800mhz vrsi posao u ovom slucaju?

• 3. Re: Slab signal
              ivana.

Volela bih da zajedno provererimo podešavanja, pošto na mapi pokrivenosti vidim da postoji 3G signal na toj lokaciji. Možeš li mi reći šta je u podešvanju odabrano za tip mreće Gsm only, Wcdma only ili Gsm/Wcdma? Jesu li u okviru APNa (Nazivi pristupnih tačaka) polja proxy i port popunjena brojevima?

• 4. Re: Slab signal
                audispl

Kao sto rece Ivana, prvi korak bi bio da se postavi GSM only (voice) mod, i da se proveri kvalitet signala, dok bi drugi korak bi bio testiranje 2g/3g signala (internet).

Postoje 3 potencijalna razloga zasto je signal slab:

1. Bazna stanica ima neku fizicku prepreku do vase lokacije

2. Bazna stanica je preopterecena

3. Drugi operater ima baznu stanicu koja je postavljena blizu vaseg objekta

Ukoliko je ulica gusto naseljena, verovatnoca je da Vase komsije imaju isti problem. Savetujem da se vas nekoliko pozali na istu stvar kako biste pokusali da ubrzate proces da Tehnika izadje na teren i proveri koji je najefikasniji nacin da se signal pojaca.

U teoriji, za pojacavanje kucnog signala moze se koristiti antena (koja je usmerene ka baznoj stanici sa koje dopire najjaci signal) i pico repeater. Oba uredjaja moraju biti kompatibilna sa Telenor opremom i frekvencijama. Telenor bi morao da se usaglasi i da izvrsi podesavanje uredjaja (vise razloga).

Pokusaj prvo voice only (GSM), pa nam javi kako funkcionise.

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
                • 5. Re: Slab signal

Telefoni su im licno podesili vase kolege koji rade u prestavnistvo Telenor-a u Petrovcu na Mlavi.

Posto nisam u Srbiji ne mogu to licno i da proverim.

Ivana, mislim da je glavni problem to sto je cela ulica kao u rupi u odnosu na predajnik na brdu koga imate. A posto su nikave sanse da vi nesto uradite i poboljsate signal mislim da je jedino resenje da sam kupim i instaliram antenu koju cu da usmerim prema predajniku na brdu i pico repeater.

Inace kao informacija cela ulica ima los signal bas zbog te lose pokrivenosti ili kako vas kolega kaze fizicke prepreke.

Slobodno posaljite vase kolege  da proveru signal...

• 6. Re: Slab signal

Glavni problem slabog signala je losa pokrivenost ili fizicka prepreka kako sto vi kazete. Ulica je kao u rupi u odnosu na predajnik.

Zato i cela ulica ima slab signal i svi se zale.

Jedino resenje je kupovina GSM antene sa malim repetitorom,  Zato mene i treba informacija o opsegu frekvencija na koju radi Telenor, za da znam koju antenu/predajnik da kupim. (NIsam siguran ali mislim da GSM 1800MHz 2/3/4G Phone Signal Booster Antenna Repeater Amplifier +Yagi Antenna odgovara za mene)

Hvala ti puno na savetima i informacijama. NIsam u Srbiji i nisam u mogucnosti da licno proverim i testiram!

• 7. Re: Slab signal
                      ivana.

Proveriću pokrivenost i uslugu, biće mi potrebne još neke informacije, posalala sam ti poruku.