10 odgovora Najnoviji odgovor dana 25.07.2017. 05.58 napisao/la je marija.marinkovic

Pošta ili aplikacije?

marija.marinkovic

Veliki broj naših sugrađana još odvaja vreme da plaćanje svojih mesečnih obaveza odlaskom u poštu ili banku. Različiti su razlozi. I pored mogućnosti da uz kaficu završimo i te obaveze, odlučujemo se za čekanje reda i plaćanje provizije. Šta mislite zbog čega još nemamo potpunog poverenja u elektronski promet?

Meni je super što to svoje vreme mogu da uštedim i usmerim ga na druge stvari, a za neke račune i ne popunjavam pnb nego samo kliknem Zanima me kako ostali plaćaju račune i zbog čega, ako se odlučuju na to, plaćaju u pošti/banci?

• 1. Re: Pošta ili aplikacije?
          mdamnjanovic

Plaćaju tako zato što su nepoverljivi i nespemni da prihvate nove stvari. Ja sam roditelje mesecima ubeđivao da tako plaćaju svoje račune.... I uspeo sam u tome. A znam i dosta mladih ljudi koji vole da imaju papir tj uplatnicu. I neće da rizikuju sa online plaćanjem, iako rizika gotovo da nema.

Ja sve plaćam ebankingom, ne pamtim kada sam bio u pošti.

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
          • 2. Re: Pošta ili aplikacije?

Ebanking definitivno još kad bi svi računi mogli da stižu putem imejla pa da uvek mogu da radim copy - paste bilo bi idealno

2 od 2 smatraju da je ovo korisno
            • 3. Re: Pošta ili aplikacije?
              katarina.s

Stvarno spas, ko će da sačeka sve te redove Podržavam plaćanje uz kaficu - na klik 

• 4. Re: Pošta ili aplikacije?
                mdamnjanovic

Na klik Samo nam treba više predefinisanih računa za Telenor banku da bi plaćali baš na klik

• 5. Re: Pošta ili aplikacije?
                  zlatkoovcina

E-banking.

Pa sve i da imam proviziju kod placanja, istu imam i kada placam na salteru, tako da mi to nije nesto sto mi je problem.

Nisam na salteru bio sigurno 5 godina i sretan sam zbog toga :-)

3 od 3 smatraju da je ovo korisno
                  • 6. Re: Pošta ili aplikacije?
                    filipmajkić

Glavni problem je strah od raznih skrivenih nameta i paranameta vezanih za elektronska i ostala plaćanja. Te kao sve dobiješ besplatno, ali ti naplate, te kao može to i to ali ako imaš taj i taj paket, te menjanje cena u letu bez obaveštavanja korisnika, plus generalni strah koji se navukao 90-ih i nepoverenje u banke i platne sisteme.

• 7. Re: Pošta ili aplikacije?
                      marija.marinkovic

Ja kombinujem klik i aplikacije   ali uglavnom uvek sve gledam da obavim sa mobilnog, da ne uključujem komp minimum effort - maximum efficiency...

• 8. Re: Pošta ili aplikacije?
                        audispl

Sve preko m-bankinga. Jos samo kad bi ova nasa drzavna uprava izasla iz XV veka da za takse ne moram da nosim overenu uplatnicu na salter, svet bi bio lepse mesto

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
                        • 9. Re: Pošta ili aplikacije?
                          milan.obradovic

Ja uglavnom preko mobilnog sve. Ono što može da stigne na račun na klik (Telenor banka) platim tako, a za ostalo imam obrazac gde samo izmenim sumu i to je to. Ranije sam se načekao redova i sad sam alergičan na njih. A mobilni mi je zgodaniji od kompa, nekako mi je više instant, klik na app i gotovo.

A što ljudi i dalje ne prelaze na ebanking i mbanking, ne znam. Mislim da je fora da probaju prvi put - vide koliko je lako i onda će nastaviti sigurno elektronski. Jer ima ljudi koji i dalje čekaju red u banci da podignu novac, a pored bankomat...to mi je još čudnije...

4 od 4 smatraju da je ovo korisno
                          • 10. Re: Pošta ili aplikacije?
                            marija.marinkovic

E, pa da, i ja mislim da nepoverenje upravo proističe iz nedostatka iskustva. Moji su bili poprilično tradicionalni (a gde je pečat? ) a sada, kad su osetili prednost, a i uvideli da štede za proviziju (to im je baš važno) preselili su se iz pošte na web app Telenor banke ...

E sad postoji i onaj momenat da korišćenje bankomata i aplikacija može biti zahtevno, kada se neko slabije snalazi i nije motivisan da nauči...