9 odgovora Najnoviji odgovor dana 15.08.2016. 00.35 napisao/la je filipmajkić

Antivirusi i cistaci memorija

dushanmrwić

Dok sam surfovao po internetu na chrome pretrazivacu pojavila mi se neka reklama imate 7 virusa na mobilnom ako ne uklonite za minut... Pa me sad zanima da li stvarno imam virus ili je to samo da bih te navukli da posaljes poruku na premijum broj..? I da li je uopste potreban antivirus za android i ako jeste koji preporucujete. Isto me i zanima da li pomaze cistac za android posto i pored 8 GB memorijske koju imam ja nemam memorije kad mi neko posalje na whatsapp snimak neki. Koristio sam aplikaciju od cheetah mobile clean master, ali opet nisam imao memoriju. Pa sta mi sad vi preporucujete?

• 1. Re: Antivirusi i cistaci memorija
          dragana.uzur

Ćaos, moje iskustvo je da je bolje da koristiš neku app kao antivirus umesto da se prijavljuješ na neki Pop up. Za početak, nema dodatne naplate Ja koristim Super Cleaner (koristim windows phone) već godinama ali mi nije značajno pomogao oko oslobađanja dodatne memorije.
          Pokušaj da deinstaliraš neku app koju ne koristiš kako bi oslobodio memoriju. Ako ti veći deo memorije zauzimaju video i slike, instaliraj Capture da oslobodiš memoriju.
          Nadam se da sam pomogla

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
          • 2. Re: Antivirusi i cistaci memorija
            mdamnjanovic

To je samo reklama i navlakuša. 100%.

Ne treba ti antivirus ali paziš šta instaliraš od programa - u 99.99% si siguran ako instaliraš programe direktno sa Google Play Storea. Problem može (a i ne mora) da bude prilikom instaliranja piratskog softvera.

Što se tiče tih programa za čišćenje memorije, ne preporučuje se da se koriste. Više štete nego koristi.

3 od 3 smatraju da je ovo korisno
            • 3. Re: Antivirusi i cistaci memorija
              zlatkoovcina

Da, kao sto Miloš Damnjanović kaze, to su reklame koje sluze da odes i skines bas njihov program za ciscenje, ili antivirus, koji nista specijalno ne radi, osim sto ti trosi resurse.

Ako bas hoces neki antivirus da imas, dobra opcija ti je avast mobile.

Mislim da ti je pametnije da instaliras neki adblock programcic koji ce ti blokirati te reklame.

Sto se tice malo slobodnog prostora, jedina opcija koje ti to moze resiti jeste memorijska kartica.

Aplikacija za ciscenje po pravilu ne rade nista pametno.

• 4. Re: Antivirusi i cistaci memorija
                mdamnjanovic

Da, ad block nije loše rešenje za te stvari

• 5. Re: Antivirusi i cistaci memorija
                  dushanmrwić

Deinstalirao sam neke aplikacije poput telegraf i blic i facebook. Pa sad ulazim preko chrome. Instalirao sam pre neki dan facebook lite i oseca se malo poboljsanje imam vise memorije i manje mi koci mobilni. Imam capture aplikaciju mada ja mislim da nije bilo to bas zbog slika vise zauzimaju viber i whatsapp kao i face i chrome prostor. Jedino koje aplikacije nemozes da se resis je chrome, ali dobro. Pomogli ste mi dosta. Tnx Dragana

• 6. Re: Antivirusi i cistaci memorija
                    mdamnjanovic

Facebook lite je uvek dobro rešenje za "slabije" telefone.

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
                    • 7. Re: Antivirusi i cistaci memorija
                      dushanmrwić

Jeste dobar facebook lite mada nije ni nalik onom pravom.

• 8. Re: Antivirusi i cistaci memorija
                        mdamnjanovic

Slažem se. Probaj i mobilnu verziju sajta - m.facebook.com

• 9. Re: Antivirusi i cistaci memorija
                          filipmajkić

Zlatko Ovcina wrote:

Da, kao sto Miloš Damnjanović kaze, to su reklame koje sluze da odes i skines bas njihov program za ciscenje, ili antivirus, koji nista specijalno ne radi, osim sto ti trosi resurse.

Ako bas hoces neki antivirus da imas, dobra opcija ti je avast mobile.

Mislim da ti je pametnije da instaliras neki adblock programcic koji ce ti blokirati te reklame.

Sto se tice malo slobodnog prostora, jedina opcija koje ti to moze resiti jeste memorijska kartica.

Aplikacija za ciscenje po pravilu ne rade nista pametno.

Upravo tako, Zlatko.

Aplikacije za čišćenje više nemaju efekat kao ranije, posebno ako se ima iole noviji Android (recimo od 5.0 naovamo) jer je menadžment memorije i aplikacija značajno unapređen. Prosto nema potrebe za njima.

Što se tiče inicijalnog pitanja - to je garant neki baner, ništa ti neće tek tako samo od sebe prijaviti da imaš 7 viruseva. U krajnjoj liniji, ako Dushan na telefonu nije imao instaliran antivirus, naravno da mu ništa neće skenirati viruse i vraćati poruku o otkrićima zloćudnog softvera

2 od 2 smatraju da je ovo korisno