1 odgovor Najnoviji odgovor dana 22.08.2016. 03.16 napisao/la je audispl

CMAS Upozorenja

walent

Pisao sam uvezi ovog Telenoru na Twitteru, ali nisam dobio konkretan odgovor, tako da me zanima šta mislite...

U SAD se već duže vreme koristi tzv. CMAS warning system, ili sistem hitnih upozorenja. Kad god je neka vremenska neprilika- obilne kiše, tornado, sneg itd, ili neka druga hitna obaveštenja napr. otmica, svim korisnicima mreže se pojavi upozorenje i čuje se zvučni signal.

Mislim da bi u saradnji sa RHMZ ovo moglo biti korisno u spomenutim hitnim slučajevima.

Da li je u našoj državi ovo ostvarivo, i da li Telenor mreža uopšte ima mogućnost za uvođenje nečeg ovakvog?

Da dodam,

ova upozorenja mogu se ciljati samo na jedan toranj, t.j jedan grad/deo grada, pa do cele države.

Nije potrebno instalirati nikakve aplikacije, svi uređaji već ovo poseduju, stariji, pa do iOS, Android.

• 1. Re: CMAS Upozorenja
          audispl

Ideja je super, ali na zalost nije ispracena u Srbiji (slicno kao i RDS sistem za radio aparate). Mreza kao mreza ima kapacitet da to implementira preko cell broadcast sistema, ali pitanje je da li svi korisnici bi zeleli tu opciju. U epohi pametnih telefona, svaki individualni korisnik moze skinuti/napraviti aplikaciju koja mu odgovara i napraviti push notifikaciju za tip obavestenja koje zeli.

2 od 2 smatraju da je ovo korisno