3 odgovora Najnoviji odgovor dana 09.09.2016. 00.41 napisao/la je filipmajkić

Ispadanje iz mreže

veljkoz

Zdravo,

U poslednjih 6 meseci otprilike, svaki put kad me neko zove prvo im javi da je broj nedostupan, i onda odmah posle toga (1-2sec) dobiju poruku da sam dostupan - i okrenu me i sve bude ok. Ovo "ispadanje iz mreže" se dešava recimo za svaki drugi poziv, a na Novom Beogradu sam, odličan je signal. Telefon je Lumia 640XL, ali mislim da nije do telefona jer sam čuo slične primedbe od drugih korisnika. Da li nešto može da se uradi po ovom pitanju?

• 1. Re: Ispadanje iz mreže
          zlatkoovcina

Pitanje: da li je kartica secena, ili ne? Meni se isto desavalo kod secene kartice.

Ako je i kod tebe slucaj, probaj prvo sa zamenom kartice.

Ako nije - poslovnica/reklamacija.

Nadam se da je ovo prvo.

Pozdrav

2 od 2 smatraju da je ovo korisno
          • 2. Re: Ispadanje iz mreže
            beobachter

Здраво,

ово се мени дешавало пре пар месеци (Sony). Тада су ми рекли да заменим картицу, а ако то не упали, да пробам са другим уређајем. Заменио сам картицу и рецимо да до овог "испадања" ређе долази.

Међутим, жени је мало гора ситуација са Lumiom. Додуше, њој још нисам мењао картицу, нити телефон.

Могуће да је узрок слаб 4G сигнал на одређеним локацијама и аутоматски прелазак на 3G. Фора је што и ја већи део дана проводим на НБГ, где би 4G требало да је јак, па ипак..

И баш да се намести толико пута позив у тренутку могућег преласка са мреже на мрежу..

Не знам, можда неко капира шта је у питању.

• 3. Re: Ispadanje iz mreže
              filipmajkić

Svojevremeno sam imao slične probleme, ali ne znam ni zbog čega ni kada ni kako ni zašto. Dešavalo se da 3-4 dana pravi neke sitnije probleme, pa onda mesecima ništa, pa onda ovo, ono...Mislio sam da je do koječega, do mreže ili sličnih zezancija, do zidova ili konfiguracije terena, ali isto je Novi Beograd u pitanju...