1 2 Prethodno Sledeće 27 odgovora Najnoviji odgovor dana 04.04.2017. 03.07 napisao/la je mdamnjanovic

iOS 10 update

miodrag

Sinoć je Apple pustio OTA (Over The Air) update za iPhone uređaje na verziju 10. Mogućnost da urade update će dobiti svi korisnici iPhone 5 modela i novijih (5s, 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus i SE).

Ukoliko se prilikom update-a desi da se uređaj "zaglavi" (meni se jutros desilo da mi se tokom update-a zaglavio i na ekranu pokazao poruku "Connect to iTunes"), potrebno je samo da ga povežete na računar i u iTunes-u odaberite opciju "Update" (ako vam je iTunes na srpskom ili hrvatskom, to bi trebalo da bude "Ažuriraj").

Ponudiće vam i opciju "Restore iPhone" (Obnovi iPhone), ali sa tom opcijom ga vraćate na fabrička podešavanja i brišete sve podatke, tako da bi trebalo da je preskočite ukoliko niste backupovali podatke

Kada završite sa updateom, obavezan korak je unos lozinke za Apple ID sa kojim je postavljen iPhone, tako da je poželjno da se podsetite koja vam je lozinka ukoliko je odavno niste koristili, ili da je obnovite preko sajta https://iforgot.apple.com/.

Prvi utisak je da je update doneo lepo osveženje, a tek treba da istražim šta je sve izmenjeno.

Vaši utisci?

• 1. Re: iOS 10 update
          filipmajkić

Izašao i za tablete! Veličina je 1 GB.

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
          • 2. Re: iOS 10 update
            thestefaneli

Na 5C i 5 je katastrofa spor

• 3. Re: iOS 10 update
              mdamnjanovic

Pa nije, meni na 5 radi sasvim dobro, možda čak i brže od iOS 9. Ako si radio OTA update, uradi restore iz iTunesa.

Ja sam baš zadovoljan, samo ne mogu da se naviknem na ovo otključavanje telefona

• 4. Re: iOS 10 update
                filipmajkić

Slična priča i sa mnom. Tablet sasvim OK radi, ali otključavanje mi ne ide, uvek odem "po starom" pa aktiviram kameru. Nisu morali baš toliko da menjaju, imajući u vidu da je to verovatno najčešća operacija, pošto tablet koristim puno puta dnevno na po par minuta, pa ga stalno otključavam...Da koristim Apple telefon, izludelo bi me

• 5. Re: iOS 10 update
                  mdamnjanovic

Mene baš dovodi do ludila, još se nisam navikao

Pored toga, stvarno sam zadovoljan.... iMessage nije baš najbolje rešen, imam utisak da treba 10 puta da kliknem da bih poslao sticker.

• 6. Re: iOS 10 update
                    thestefaneli

Radio sam OTA, i svakako ne planiram da radim ceo restore preko iTunes-a da bih koristio normalno telefon kao sto treba. Zasta su onda izmislili OTA? Razlika izmedju 5C i 6/6S na iOS 10 je ocigledna, tako da ne bih dalje o tome.

• 7. Re: iOS 10 update
                      mdamnjanovic

I ja sam radio OTA i nemam nikakvih problema. Naravno da je razlika očigledna, to je skroz očekivano Mator hardver.

• 8. Re: iOS 10 update
                        ivanminic

Bezbolno, i radi kao sat

Na - 6s 128.
                        Sad se čeka Sierra još 24h.

• 9. Re: iOS 10 update
                          miodrag

Prvi utisci da je sasvim ok, uz malo prilagođavanja na novi izgled.

"Raise to wake up" opcija na mom telefonu ne radi (radi samo na iPhone 6s/6s Plus, SE i novijim, a ja imam iPhone 6), tako da mi je malo nelogično default podešeno otključavanje - moram da pritisnem home dugme, ostavim prst na njemu dok ga ne očita fingerprint scanner, pa ponovo pritisnem home dugme da bi se otključao. Verujem da je ovo dosta lakše sa novijim modelima gde radi "Raise to wake up" (imao sam ovo ranije na HTC One M8, i super je radilo), a do tada sam uspeo da nađem alternativu, tj da podesim da ne moram da pritisnem home dugme drugi put da bi se otključao (settings - general - accessibility - home button - rest finger to open ON).

Kul su mi widgeti, kul mi je novi iMessage (ali moram još da se igram sa njim da bih ga provalio), kul mi je što konačno mogu normalno da se javim kada me zovu preko Whatsapp-a ili Viber-a...

Što se problema tiče, prva dva dana mi je dosta brzo praznio bateriju, ali se to normalizovalo. Takođe, umeo je i da pobrljavi pa da pomeša kontakte (pa mu zadam da pozove Branka, a on pozove Branku, što može da bude i zanimljivo ).

Čini mi se da je tek sa ovim updateom 3D touch dobio malo veći smisao, pa mislim da ću uskoro morati da updateujem i telefon na neki od novijih modela koji podržavaju ovu opciju

• 10. Re: iOS 10 update
                            valdy

Sierra?

Ne znam zašto bih dizao na to,pošto sem Siri ne daje ništa novo što Kapetan već nema.

Ono copy/paste,imam programčić koji koristim već godinu dana i ta opcija mi ništa neće doneti pored njega.

Što se tiče ios 10,dobar je,dizajnerski i sigurnosni promašaj,desio mi se 1 sitan bug,al dobro.

• 11. Re: iOS 10 update
                              valdy

Napokon su uključili taj 3D touch,bilo je krajnje vreme.

Što se tiče imessage,nekako mi je ovo previše detinjasto,al kapiram da ću se navući kroz koji dan.

Njihova poenta je očigledno bila da zgaze Viber i Whatsapp,što mislim da će sa ovim potezom uraditi.

Dodali su apsolutno sve što treba u "chat".

• 12. Re: iOS 10 update
                                tratincica

5 sa 16gb i radi sasvim OK...

Iskreno, ocekivala sam da ce da se vuce i kasljuca, ali sem ovog novog nacina otkljucivanja, sve ostalo je brzo kao i pre...

• 13. Re: iOS 10 update
                                  mdamnjanovic

Radi stvarno dobro, možda i bolje nego sa iOS9.

• 14. Re: iOS 10 update
                                    tratincica

Uf, ja ne mogu sa iMessage... I ovako sam ga slabo koristila, a sad razmisljam da ga iskljucim na telefonu. Previse funkcija na malo prostora.

1 2 Prethodno Sledeće