13 odgovora Najnoviji odgovor dana 18.10.2016. 14.52 napisao/la je mdamnjanovic

Капацитет батерије на Мајкрософт Лумиа 535 телефону

Perić Željko

Поздрав свим корисницима Теленор форума.

Имам проблем с капацитетом батерије на мом Мајкрософт Лумиа 535 телефону.

После отприлике 15 месеци коришћења, батерија се пуни истом брзином али се празни још већом.

Када сам купио телефон, могао је непрекидно да ради у тзв. "стенд бај" режиму рада,

с повременим конектовањем на Интернет, понеким краћим телефонским разговором и

с укљученом опцијом за уштеду батерије скоро два дана, а од скоро неће ни шест часова.

Без проблема сам слушао музику на Дизеру преко шест часова, а да се батерија није испразнила,

практично по спецификацији произвођача. После завршеног пуњења 100% капацитета батерије,

индикатор тренутне напуњености батерије показује 90% већ после сат времена рада,

а да у том периоду телефон уопште није ни коришћен.

Осим преласка с оперативног система Виндовс 8 на Виндовс 10, нисам инсталирао друге програме који

су захтевни по питању потрошње струје, велики рад у позадини,  конекције с Интернетом итд.

Пробао сам да искључим Интернет конекцију и на тај начин онемогућим све програме да нешто раде у позадини,

док не користим телефон, међутим резултат је исти, батерија се брзо  испразни.

Да ли је проблем у томе што је батерија стара више од годину дана па је треба заменити новом ?

Да ли је могуће купити нову оригиналну батерију у Теленоровим продавницама и по којој цени ?

Све најбоље,

Жељко Перић