5 odgovora Najnoviji odgovor dana 30.09.2016. 10.23 napisao/la je raša

SMS NADIMAK (stara ali lepa usluga) MaLo PoZnAtA

srđansrbija

SMS nadimak Još daleke mislim 2008 godine je uvedena ova korisna usluga.Sećam se da sam koristio ovu uslugu za pozivanje na moj rođendan jer sam registrovao nadimak POZIVNICA Smešna priča: kad je startovala ova usluga moglo je da dođe do zloupotrebe jer na kraju poruke nije pisalo SMS NADIMAK kao što je sad praksa,pa kad sam registrovao nadimak Srdjan_Golubovic poslao sam svom drugaru Peđi poruku putem SMS nadimka.I onda me je on pitao šta sam mu ja radio sa imenikom kad mu ja u mobilnom nisam tako bio upisan, a ja sam mu rekao da proveri detalje i  da će videti da nema broja već samo ime i prezime, a onda me je pitao kako je to moguće a ja sam mu rekao da sam se zaposlio u Telenoru  i da su mi to omogućili na broju jer sam kod njih zaposlen Posle sam mu ispričao istinu i zajedno smo se smejali.... Nadam se da ga kompanija neće ukinuti jer je slabo korišćen Bezveze mi je što poruke iz promocija i dodatka DODAJ PORUKE ne važe ka ovom servisu 9777 jer su klasične poruke sad dosta skupe po mom mišljenju.Još nešto da kažem da na  ove poruke sa SMS NADIMKOM je moguće odgovorit u linku gore piše i kako ali odgovor je po meni funkcionisao samo iz Telenor mreže barem je bilo tako dok sam ja SMS NADIMAK koristio .O DODATKU:

ova usluga pod nazivom SMS nadimak Vam omogućava da registrujete jedinstven nadimak i da ga koristite kao identifikaciju kada šaljete SMS poruke. Drugim rečima, ukoliko pošaljete poruku preko ovog servisa primalac neće videti Vaš broj, nego izabrani nadimak. Servis omogućava slanje SMS poruka korisnicima svih nacionalnih operatera mobilne telefonije.

Ukoliko se poruka pošalje na klasičan način, prikaz će ostati nepromenjen tj. videće se broj pošiljaoca a ne nadimak.

Registracija nadimka

Da biste aktivirali uslugu treba da pošaljete poruku sadržine: n xxxxxxxxx na broj 9777. Umesto xxxxxxxxx treba upisati izabrani nadimak.

Nadimak treba da ima najmanje 3 a najviše 11 znakova. Prilikom biranja nadimka treba voditi računa da u obzir dolaze samo velika i mala slova engleskog alfabeta, brojevi (do 3 u nizu) i znak _. Nije moguće registrovati nadimak koristeći razmak ili slova srpske abecede č,ć,đ,š,ž.

Ukoliko, na primer, želite da registrujete nadimak Petar Pan, poruka treba da glasi: n Petar_Pan.

Slanje poruka sa nadimkom

Kada ste registrovali nadimak, poruke treba da šaljete na broj 9777. Poruka treba da glasi: 06xxxxxxxx tekst poruke.

Dakle, ukoliko želite da pošaljete poruku sadržine „Pogodi ko je!“, na broj 0631234567, SMS koji se šalje na broj 9777 treba da glasi: 0631234567 Pogodi ko je!

Korisnik kome je poruka poslata dobija SMS u kome piše da je pošiljalac Petar_Pan (ne vidi se broj telefona sa koga je poruka poslata).

Ukoliko se poruka pošalje direktno na broj primaoca, prikaz poruke će ostati standardan i nadimak se neće videti.

Odgovor na primljenu poruku (Reply)

Da bi odgovorio na poruku potpisanu nadimkom, primalac šalje SMS na broj 9777 u formatu: nadimak poruka. Dakle, u ovom slučaju, poruka treba da glasi: Petar_Pan Ne znam.

Uslovi

• Nije moguće registrovati nadimak koji je već zauzet
      • Nije moguće registrovati više nadimaka za jedan korisnički broj
      • Servis ne podržava slova karakteristična za Srpski jezik kao što su: š, ć, ž, đ i č.
      • Nadimak je moguće menjati neograničen broj puta, a procedura je ista kao za prvu registraciju
      • Da bi nadimak ostao aktivan, servis treba upotrebiti najmanje jednom u periodu od 6 meseci
      • Jednom registrovan nadimak će biti aktivan sve dok ne bude promenjen ili dok ne istekne 6 meseci od momenta registracije – drugim rečima, nije potrebno registrovati nadimak svaki put pre slanja poruke
      • Poruka može sadržati ukupno 160 karaktera. Ukoliko korisnik proba da pošalje poruku koja sadrži više od 160 karatera, dobiće obaveštenje da je format poruke pogrešan
      • U slučaju zloupotrebe servisa (uznemiravanje drugih korisnika), Telenor zadržava pravo da korisniku zabrani korišćenje ove usluge

SMS poruke za registraciju i promenu nadimka, kao i poruke koje se šalju putem ovog servisa, naplaćuju se u zavisnosti od tarifnog paketa po ceni standardne SMS poruke.

NADAM SE DA VAM NISAM DOSADAN

Promovišite više ovu uslugu ako nećete da je ukinute.