0 odgovora Najnoviji odgovor dana 26.09.2016. 20.53 napisao/la je srđansrbija

Način da saznate ko vas je pozivao dok vam je SIM kartica  u 3G modemu...

srđansrbija

Otkriću vam jednu malu "tajnu" kako da saznate  ko vas je pozivao dok vam je kartica u 3G modemu.Evo saveta naša mreža pruža uslugu notifikacije o propuštenim pozivima ili obaveštenje o prop. pozivima.Postoje dve opcije: usluga Propušteni pozivi 1(vi dobijate informaciju o propuštenim pozivima, kao i svi drugi korisnici dobijaju obaveštenje da ste dostupni kad uključite mobilni telefon, sistem vrši preusmeravanje na broj +38163918 kad ste nedostupni ), druga je Propušteni pozivi 2(samo vi dobijate informaciju o propuštenim pozivima i niko više , kad uključite mobilni telefon, sistem vrši preusmeravanje na broj +38163919 kada ste nedostupni).Nerviralo me to što 3G modem odbija sve dolazne pozive dok mi je SIM kartica u njemu, broj ili ili bolje reći linija bude zauzeta,nerviralo me je i to  jer drugi nisu mogli da me dobiju ali ni to mi nije predstavljalo problem nego me je nerviralo što nisam dobijao obaveštenje o propuštenom pozivu.I jednog dana sam slučajno došao do rešenja problema, evo kako:1.potrebno je da izvršite preusmerenje poziva kad ste zauzeti na broj: +38163919 i 2. trebalo bi da vam bude uključena usluga poziv na čekanju na pripejd broju, i onda će te dobijati notifikaciju tj. obaveštenje na pripejd broju ko vas je pozivao dok vam je kartica u 3G modemu, budite bez brige obaveštenje je  besplatno tj.neće vas ništa koštati i ne brinite neće doći do spamovanja korisnika koji vas pozivaju jer je uključeno preusmerenje poziva kad ste zauzeti na broj +38163919(caka je u tome što se taj broj koristi za uslugu: Propušteni pozivi 2, samo vi dobijate obaveštenje o propuštenom pozivu i niko više!).Naravno ovo neće uticati na uslugu o popuštenim pozivima kada ste nedostupni ako vam je uključena prva opcija:Propušteni pozivi 1.Glasovno obaveštenje koje korisnik dobija dok ste zauzeti jer vam je kartica u 3G modemu glasi: "Žao nam je izabrani broj je zauzet"Samo da napomenem da sam ovo koristio na "običnom" VOICE pripejd broju, ali mislim da bi ovi saveti trebalo da funkcionišu i za druge brojeve(postpaid brojeve, telenor prepaid internet brojeve, telenor postpaid internet brojeve, pokušajte ništa vas ne košta ).Još nešto da vam otkrijem telenorove "obične" VOICE prepaid SIM kartice mogu raditi u Telenorovim 3G modemima, potrebno je samo da promenite APN: sa net na internet i spremni ste da surfujete.Hteo bih da još iznesem moj stav, bezveze mi je što na Telenor prepaid internet brojevima nije moguće primati glasovne pozive jer je tako podešeno u centrali na broju, dakle moguće je primati SMS-ove kao i slati, takođe i obavljati pozive tj. samo pozivati sa Telenor internet prepaid broja ali nikako nije moguće primati glasovne pozive.PODEŠAVANJA ZA MODEM:ako želite da koristite "običnu" VOICE SIM karticu u njemu:

Opšti parametri za podešavanje GPRS-a:

• APN: internet
      • Username: telenor
      • Password: gprs
      • NADAM se da će nekome moji saveti koristiti...Do sledećeg posta pozdrav!