1 2 Prethodno Sledeće 18 odgovora Najnoviji odgovor dana 25.10.2016. 01.12 napisao/la je filipmajkić

Google Pixel

valdy

Izašao je juče i nadam se da će uskoro moći da se uzme u Telenoru

Pixel, Phone by Google – Made by Google

Šta mislite?

Ja sam oduševljen i razmišljam da ne uzmem i7 i da uzmem manju verziju

Dizajn mi je nekako Nokia n97,al dobro.Specifikacije i lak prelazak sa iosa na android im je pun pogodak,jer većina ljudi koji bi malo da odmori od iphone,upravo prelazi baš na ovaj model.

• 1. Re: Google Pixel
          thestefaneli

Odličan je telefon. Baš sam gledao cinematic za njega i pao sam u komu na deo "Headphone jack, surprisingly... not new"

Malo mi se samo dezen ne sviđa, ali dobro, to je već stvar ukusa.

• 2. Re: Google Pixel
            dragana.uzur

Zbog baterije i kamere me interesuje kakvi će prvi utisci biti.
            Unlimited storage for all your photos and videos - ovo mi se baš sviđa

• 3. Re: Google Pixel
              mdamnjanovic

Dizajn je nekako bukvalno kao iPhone 6, bez home dugmeta I baš zbog toga, što nema home dugme ispod ekrana, mi nije jasno čemu onda toliki neiskorišćen prostor iznad i ispod ekrana... Onda, ne sviđa mi se što je ukinuta Nexus linija. Jednostavno, ta linija je nekako imala dušu A ovo mi liči na kopiranje Apple modela, i još sa ovim premijum cenama... Ne sviđa mi se sve to.

Kamera nema OIS niti je telefon vodootporan...

Onda - zna li se definitivno ko je pravio telefon? Negde sam pročitao da je kao HTC radio po Guglovim projektima...

Svaka čast za unlimited storage za sve slike i klipove. Ne bi bilo loše da Apple nešto slično uradi jer trenutno plaćam 50GB iCloud prostora 0.99 dolara mesečno.

Evo i prvih utisaka:

Google Pixel Impressions! - YouTube 

Google Pixel phone first look - YouTube 

2 od 2 smatraju da je ovo korisno
              • 4. Re: Google Pixel
                filipmajkić

Upravo to...baš dosta ima neiskorišćenog prostora. I ponovo, crna verzija je baš ružna, bela lepša dosta, ali i dalje isuviše obična i ne prelepa, kao neki drugi telefoni što izgledaju, čak i dosta jeftiniji.

Telefone pravi HTC.

• 5. Re: Google Pixel
                  zlatkoovcina

Vidis, a meni je crna lepsa, ali opet...to je stvar ukusa.

Jedino sto mislim da bi bio daleko bolji potez da su drzali cenu tu do 400-500 eur.

600-700 ce biti puno para, i tu ce se gurati sa premium modelim a drugih proizvodjaca, a tu nece bas lagano oteti deo kolaca.

• 6. Re: Google Pixel
                    ivanminic

Moje lično mišljenje je da ja Android uređaje ne koristim zbog software-a a ne hardware-a. Ovo je lepo spakovano, i reklamica je super... ali sta ce biti za 6 meseci ili godinu dana? Ja svoj godinu dana star Apple uredjaj planiram da koristim barem jos godinu tokom koje ce on i dalje raditi savrseno, a nakon toga ce zavrsiti kod nekog koji ce ga koristiti bar jos dve... kao i prethodni sto su... Ovde takvu dugovecnost prosto ne mogu da zamislim.

• 7. Re: Google Pixel
                      beobachter

Мени се допада. Криво ми је што је ценом одскочио од Nexus серије, али карактеристикама то ваљда оправдава.

Занимљиво да га нико од оператера посебно не најављује а капирам да спада у ту категорију..

• 8. Re: Google Pixel
                        valdy

Koja je cena za manji model?

Kapiram da će biti u Lelenoru,kao i svaki put,s tim što ga ni oni ne najavljuju,al se uvek tih pojavi u ponudi.

• 9. Re: Google Pixel
                          mdamnjanovic

650 USD. Ne verujem da će biti ovog telefona u Telenoru.... Nema Google takvu saradnju sa operaterima po Evropi. Ovo što je bilo Nexus telefona preko operatera, to je bilo jer smo imali Samsung Nexus, LG Nexus, Huawei Nexus.... a sve te proizvođače imamo ovde.

• 10. Re: Google Pixel
                            filipmajkić

To je druga strana medalje. Pikseli su značajno skuplji u odnosu na nekadašnje cene Neksus telefona koje je Google subvencionisao da bi se prodavali po manjim cenama. Dovoljno za šok među Android korisnicima koji su poklonici Gugl telefona...

• 11. Re: Google Pixel
                              mdamnjanovic

Imao je Google i ranije te "izlete" sa nesubvencionisanim Nexus telefonima, koji nisu prošli baš najbolje - Galaxy Nexus, Nexus 6.... Slično će biti i sa Pixelom.

• 12. Re: Google Pixel
                                filipmajkić

I meni se tako čini...plus, u startu nije osmišljen kao telefon sa velikim brojem prodatih primeraka. Mislim da je u planu samo nekih 4-5 miliona, otprilike kao kada su subvencionisali modele, što mi je nejasno...

• 13. Re: Google Pixel
                                  valdy

650$ za osnovni manji model?

Mislim da su preterali.

Dugo sam razmišljao da pređem na "Nexus",al ako su cene skoro kao iphone najnoviji,neće se to desiti.

• 14. Re: Google Pixel
                                    mdamnjanovic

Ako nekog zanima, The Verge je malopre izbacio Google Pixel review - Google Pixel review: Home run - The Verge 

Ako vam se ne čita ceo review, pogledajte ovo - Google Pixel phone review - YouTube

1 2 Prethodno Sledeće