1 2 Prethodno Sledeće 25 odgovora Najnoviji odgovor dana 15.08.2017. 12.54 napisao/la je batspawn

4g podešavanje

nino

Imam 4g telefon,zamenio sam karticu koja podrzava 4g,ali mi je i dalje 3g ili H+,kako da podesim?

• 1. Re: 4g
          mdamnjanovic

Da li si siguran da postoji 4G signal tu kod tebe?

Pogledaj ovde mapu i izaberi "Najbrži internet" - Telenor Mapa Pokrivenosti

• 2. Re: 4g
            nino

Proverio sam,na mapi pokazuje da je ovde dobar signal,i unutar objekata.

• 3. Re: 4g
              thestefaneli

Koji tačno telefon koristiš? Ako nije problem da mi napišeš tačan model.

• 4. Re: 4g
                nino

Xiaomi redmi note 3 pro

• 5. Re: 4g
                  mdamnjanovic

Onda jedino da se proveri da li podržava opseg frekvencije 4G mreže kod nas.

• 6. Re: 4g
                    nino
                    LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)

ovo pise za telefon,ali ne mogu da nadjem koja je kod nas.

• 7. Re: 4g
                      thestefaneli

Miloš Damnjanović slažem se; proverio sam - postoje tri modela, od koja 2 su za tržište koje je van Indije. Jedno podržava jedan opseg 1800 MHz, dok drugo na 800 MHz. U oba slučaja je podržano u našoj mreži. Pretpostavljam da telefon nije kupljen u Indiji, pa relativno isključujem opciju da je do telefona. Preostaje nam da proverimo konkretno tvoj broj telefona, pa ako nije problem da isti pošalješ Ivana J pa da ti javimo sutra u toku dana.

2 od 2 smatraju da je ovo korisno
                      • 8. Re: 4g
                        nino

Naravno,nije problem,saljem odmah.

• 9. Re: 4g
                          ivana.

Hej, zapratila sam te i očekujem poruku :)

• 10. Re: 4g
                            dejan_74

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, ukoliko nije u pitanju "special edition", ne radi na 800Mhz. Bez obzira gde je kupljen. Special edition na kutiji pozadi nema specifikacije na Kineskom, već samo na Engleskom jeziku. Takođe, za 2mm je veći pa za njega trenutno nema silikonskih futrola (ovo je najprostiji način da se raspozna koja je varijanta u pitanju).

Na sajtu www.mi.com/verify/#imei_en možeš precizno da proveriš koja je verzija u pitanju, ukoliko nisi siguran.

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
                            • 11. Re: 4g
                              nino

Nije do telefona,u Beogradu radi 4g,dok u Kraljevu ne,tako da nije do telefona.

• 12. Re: 4g
                                dejan_74

Naravno, u Beogradu 4G mreža radi uglavnom na 1800Mhz, dok u Kraljevu (samo)  na 800Mhz.

• 13. Re: 4g
                                  filipmajkić

Upravo tako, dejan je u pravu. Naši ljudi kupuju kineske telefone sa stranih sajtova (ko je rekao Aliexpress? ) zaboravljajući da možda nisu kompatibilni sa lokalnim setovanjima i mrežama. Taj model telefona ne radi u Srbiji na 800 MHz opsegu. Prodavci na lokalnom tržištu paze da obezbede kompatibilnost sa uređajima koje prodaju. Pazite se kineske robe, ili je makar dobro proučite pre nabavke!

• 14. Re: 4g
                                    nikola-kg

A sta cemo sa telefonima koje je prodavao Telenor na nasim prostorima? Meizu M2 i MX5 koji su bili u prodaji ne podrzavaju 800MHz...

1 2 Prethodno Sledeće