1 2 Prethodno Sledeće 21 odgovora Najnoviji odgovor dana 01.12.2016. 14.59 napisao/la je miloslukic

Xiaomi Mi Mix

mdamnjanovic

Juče je Xiaomi predstavio nov telefon - Xiaomi Mi Mix.

U pitanju je telefon koji praktično nema okvir oko ekrana. I izgleda fantastično!

xiaomi-mix-02.jpg

Telefon ima ekran od 6.4 inča rezolucije 2040x1080 piksela. Zadnja kamera ima 16 mpix, baterija je velika sa 4400 mAh. Naravno, tu je i 3.5 mm džek

U prodaji će se naći dve verzije ovog telefona - verzija sa 4GB RAM memorije i sa 128GB interne memorije i druga verzija sa 6GB RAM memorije i sa 256GB interne memorije.

Očekivane cene: 516 dolara za verziju 4/126 i 590 dolara za verziju 6/256.

Već se pojavio i prvi hands-on - The Bezel-less Smartphone: Xiaomi Mi Mix!

Kako se vama čini?

• 1. Re: Xiaomi Mi Mix
          thestefaneli

Jesam li ja to dobro pročitao ili si napisao da je prednja kamera 16mpix?

• 2. Re: Xiaomi Mi Mix
            mdamnjanovic

Greška, u brzini sam kucao. Sad je ispravljeno.

• 3. Re: Xiaomi Mi Mix
              zlatkoovcina

Deluje mi skroz cool, ali koliko sam cuo bice u ponudi samo na azijskom trzistu i pitanje je koliko ce ga gurnuti u redovnu prodaju. Nadam se da hoce, sa tim da je veliki, po meni. Da je 5.5 inca...sasvim dovoljno. Mislim da je i sharp imao jedan slicam model pre 1-2 godine.

Ali cenim da ce biti jako zeznuto pri bilo kakvom ispadanju.

Sve u svemu deluje odlicno, i izgledom, i hardverski.

• 4. Re: Xiaomi Mi Mix
                mdamnjanovic

Da, izgleda da će se prodavati samo u Kini, što je baš šteta.

Veliki jeste ali baš zbog toga što mu je ekran do ivice samog ekrana, sam telefon je malo veći od ajfona 7 Plus, koji ima ekran od 5.5 inča.

xiaomi-mi-mix-storleksjamforelser-3.png

Što se tiče Sharpa, on je imao model Aquos Crystal koji je bio na ovu foru sa ekranom do same ivice.

• 5. Re: Xiaomi Mi Mix
                  filipmajkić

Super deluje. E sad, da li će ljudi davati 500+ dolara na Žaomi, to je već drugo pitanje, bez obzira na kvalitet samog uređaja...

• 6. Re: Xiaomi Mi Mix
                    miloslukic

Hardver je super. Ne samo na ovom telefonu nego kod Xiaomi-a generalno.

Problem je softver koji je ocajan.

Plus sto samo dva Xiaomi telefona koliko ja znam podrzavaju LTE na 800Mhz. Jedan je samo za Malezijsko trziste i sad je ce kao Globalna verzija Mi Note 2 imati Band 20 otkljucan.

• 7. Re: Xiaomi Mi Mix
                      mdamnjanovic

Nisam nikad koristio, što je softver očajan?

• 8. Re: Xiaomi Mi Mix
                        miloslukic

Zato sto forsiraju svoje neke servise i aplikacije.

Ako instaliras bilo koju IM app, neces dobijati obavestenja jer ce je sistem konstantno gasiti cim izadjes iz nje.

Moras da je zakljucas u RAM i da je u podesavanjima izuzmes od iskljucivanja. Ali ni to nije uvek resenje.

Obavestenja za poruke na Google Hangouts mi nikad ne stizu, iako sam app prebacio u sistemsku.

Na Androidu sad na primer imas foru Trusted Places pa kad si kuci mozes da namestis da ti se ne ukljucuje lock screen.

To ovde sve podesis, ali ne radi. Jedino mozes da koristis Xiaomi MiBand za otkljucavanje, a to cesto ne radi ili je dosta sporo.

Imas skener otisaka ali sofver ne korsiti Google Fingerprint API pa u akplikacijama iz Play Store-a ne mozes da ga koristis.

I jos tako neke gluposti zbog kojih mi vec danima telefon stoji sa polomljenim ekranom i ne zelim da ga zamenim jer mi se smucio

• 9. Re: Xiaomi Mi Mix
                          mdamnjanovic

To stvarno jesu gluposti. Džabe onakav hardver ako je softver toliko problematičan.

• 10. Re: Xiaomi Mi Mix
                            filipmajkić

Dobro, to su klasične boljke kineskih softvera. To je nešto što mnogi ne razumeju kada kupuju te telefone i oduševljavaju se njima. Inače, Žaomi prema brojnim rivjuovima ima i problema sa kvalitetom signala. Moja dva drugara su htela da kupe Žaomi telefone relativno skoro i obojica su odustala nakon nekih video rivjuova iz zemalja sličnih našoj po korišćenju - Indija, Bugarska, Rusija...

Nije da je to sad neki specijalan problem kada dobiješ telefon sa super hardverom za male pare (koliko ljudi više uopšte pričaju preko telefona, a koliko rade ostale stvari, pitanje je), ali kada jednom upadneš u ovako visok cenovni rang, kriterijumi se značajno pooštravaju.

• 11. Re: Xiaomi Mi Mix
                              ivanminic

Ima neka jako lepa resenja, posebno ovo preseljenje navigacije na coskove da bi bilo dostupnije... ali...

• 12. Re: Xiaomi Mi Mix
                                mdamnjanovic
                                • 13. Re: Xiaomi Mi Mix
                                  miloslukic

Jedini dobar Xiaomi telefon je razbijeni Xiaomi telefon

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
                                  • 14. Re: Xiaomi Mi Mix
                                    mdamnjanovic

Nije da je neočekivano

1 2 Prethodno Sledeće