7 odgovora Najnoviji odgovor dana 16.11.2016. 05.33 napisao/la je tratincica

Novi Macbook Pro?

ivanminic

Pre dva dana najavljena je nova generacija MBP-a. Ok, nije mobilni uredjaj u smislu da mobilnih telekomunikacija, ali je novi uređaj u smislu prenosnog saputnika

The new MacBook Pro — Design, Performance and Features — Apple - YouTube

Postoje tri modela:

13 inch baseline - sa function tasterima

13 inch - sa function touch bar-om

15 inch - sa function touch bar-om

13-inch Space Gray MacBook Pro Unboxing! (2016) - YouTube

Mnogo je komentara i neki generalni utisak je da ljudi bas i nisu presrecni.

Apple korisnici, koji su vaši utisci?

Meni je jako žao što više nemamo magsafe punjač, što mi je uvek bio jedan od omiljenih feature-a.

Takodje, prelazak na usb-c tj thunderbolt 3 podrazumeva nosenje adaptera... ili dock-a poput ovog, a onda nošenje laganog i kompaktnog notebook-a gubi smisao...

• 1. Re: Novi Macbook Pro?
          zlatkoovcina

Ultra seksi, priznajem. Malo su mi sline krenule kada sam gledao.

Osim toga...nisam odusevljen. Na trinaesticama daju dual kor procesore, nema diskretne grafike, maksimum 8GB memorije i idu do 2000 dolara?! Za dual kor procesor, i 8giga rama, bez diskretne grafike...2000...dolara...?!

Na svim modelima je ddr3 memorija (maksimum 16GB).

Smanjen kapacitet baterije(sto ce takodje biti zanimljivo videti koliko ce realno trajati u radu korisnicima koji su zahtevniji)

Za povezivanje sa iPhone/iPad/iPod, ti treba lajtning->usb c adapter?! Wifi je tu, to stoji, ali mi je i dalje smesno da im poslednja generacija telefona koristi adapter, koji pri tom i ne daju ni uz jedan od ova dva uredjaja, da bi se povezala sa drugim njihovim uredjajem koji je premium/professional uredjaj, a izasli su u mesec dana razlike).

Adapteri su potrebni i za sve ostale uredjaje koji koriste redovan USB port, a pri tom te adaptere naplacuju krajnje bezobrazno.

Magsafe mi je mnogo cool punjac, i odavno pricam da bi svi trebali da usvoje taj princip, tako da razumem tvoju tugu.

Ponovicu...ultra seksi, to priznajem, ali mislim da su ovom generacijom malo sebi pucali u noge, pogotovo ako se uzme u obzir poplava ultrabook racunara sa ozbiljnim hardverom koji su izuzetno lagani, tanki, dovoljno snazni, bolji hardver...i na sve to dosta jeftiniji.

Siguran sam da ce se prodavati kao alva, i da ce se razgrabiti...

Ostaje da se vidi kako se ponasa u radu, a ko ga prvi nabavi, neka javi.

• 2. Re: Novi Macbook Pro?
            filipmajkić

Videćemo kako će se prodavati. Prodaja MacBook računara je u padu već neko vreme, mislim da je ove godine prodaja računara pala za oko 7%. Sa druge strane, Apple uređaji su sve izraženije izdvojeni od ostatka tržišta, idu nekim svojim trendovima, drže se neke svoje filozofije, kategorički odbijaju da usvoje tuđe inovacije ma koliko bile (ili ne bile) na korist korisnika i tržišta, menjaju ustaljene standarde konektora koji su tu sa razlogom...Ne znam, videćemo.

• 3. Re: Novi Macbook Pro?
              zlatkoovcina

Daklen, kao sto rekoh, ima da se prodaje kao alva:

MacBook Pro cruises through the competition as Apple outsells everyone

• 4. Re: Novi Macbook Pro?
                mdamnjanovic

Evo i prvih utisaka modela sa Touch Bar-om: MacBook Pro with Touch Bar review 

• 5. Re: Novi Macbook Pro?
                  filipmajkić

Sve je to lepo, ali cena je za ne verovati...

Ne smem ni da zamislim koliko će koštati kod nas.

• 6. Re: Novi Macbook Pro?
                    ivanminic

Ovo su neke orijentacione cene za koje će se ovde prodavati sivim kanalima

1490eur MLUQ2 Macbook Pro 13” 2GHz silver 8/256GB late2016
                    1490eur MLL42 Macbook Pro 13” 2GHz gray 8/256GB late2016

1590eur MLVP2 Macbook Pro 13” 2.9GHz silver 8/256GB touchbar late2016
                    1590eur MLH12 Macbook Pro 13” 2.9GHz gray 8/256GB touchbar late2016
                    1890eur MNQG2 Macbook Pro 13” 2.9GHz silver 8/512GB touchbar late2016
                    1890eur MNQF2 Macbook Pro 13” 2.9GHz gray 8/512GB touchbar late2016

2490eur MLW72 Macbook Pro 15” 2.6GHz silver 16/256GB ATI450 2GB touchbar late2016
                    2490eur MLH32 Macbook Pro 15” 2.6GHz gray 16/256GB ATI450 2GB touchbar late2016
                    2990eur MLW82 Macbook Pro 15” 2.7GHz silver 16/512GB ATI455 2GB touchbar late2016
                    2990eur MLH72 Macbook Pro 15” 2.7GHz gray 16/512GB ATI455 2GB touchbar late2016

• 7. Re: Novi Macbook Pro?
                      tratincica

Posto Kejsi ima isti odnos prema tech stvarima kao ja (ispadaju mu), moram da priznam da se moje misljenje poklapa sa njegovim...

Inace, razlog za ukidanje magsafe je krajnje idiotski... iako sam uzasno smotana osoba za ove 4 godine koliko koristim sve Apple uredjaje, jedino je iphone jednom poleteo jer sam zakacila kabl... Macbook Pro... nijednom... sto je pravo cudo..