5 odgovora Najnoviji odgovor dana 08.11.2016. 00.59 napisao/la je filipmajkić

Huawei Mate 9

mdamnjanovic

Juče je Huawei predstavio novi uređaj iz Mate serije - Mate 9.

huawei-mate-9-2.jpg

Telefon dolazi sa ekranom od 5.9", sa rezolucijom od 1080x1920, baterijom od 4000 mAh (sa supercharge protokolom), 4GB RAM memorije, 64GB interne memorije + slot za microSD kartice. Poseduje dve kamere - 20MP monochrome + 12MP kolor senzor sa OIS, stereo zvučnike, fingerprint senzor, USB-C port.

Predstavljena je i "Pro" model, sa 5.5" QHD rezolucije, 6GB RAM memorije i 256GB interne memorije, koji je dizajniran u saradnji sa Poršeom.

Hands-on - Huawei Mate 9 Hands-on!

Ako nekog zanima kako je izgledalo predstavljanje, evo linka - Huawei Blog's Mate 9 Livestream

Huawei je postao ozbiljan igrač, odlične telefone prave i siguran sam da ovaj model može da preuzme deo tržišta namenjen Galaxy Note 7.

• 1. Re: Huawei Mate 9
          zlatkoovcina

Dobar je, ali i dalje ne vidim toliku potrebu da se izbacuju glomazni telefoni.

Imam veliku ruku, ali ne volim da zongliram sa telefonom dok ga koristim...

• 2. Re: Huawei Mate 9
            srđansrbija

Da ali za internet je super jer je veliki dosta displej

• 3. Re: Huawei Mate 9
              filipmajkić

Ovo je veliki korak napred za Huawei.

Firma koristi sopstvene čipsetove (uglavnom) i sada posle Kirin 950 dolazi Kirin 960. Telefon bi trebao da ima dosta snažniji GPU (slaba tačka prethodnih modela, bez obzira da li govorimo o običnim P X ili Mate X verzijama. Jedna od stavki koje dolaze zahvaljujući tome je i 4K snimanje.

E sad, ono što je po mom mišljenju uvek bio ključni problem Mate serije, posebno na našim prostorima, jeste što su telefoni skupi, a ko će da da tolike pare za value for money proizvod? Svi će pre da dodaju još 100-200 evra (ako je i potrebno) i kupe neki vrhunski proizvod drugih kompanija (pre svega, Apple i Samsung).

• 4. Re: Huawei Mate 9
                mdamnjanovic

Mislim da se to polako menja i da ljudi već znaju za Huawei i znaju da imaju odlične telefone. Mislim da dobro rade i da su na dobrom putu da opasno priđu Samsungu, kad gledamo market share.

• 5. Re: Huawei Mate 9
                  filipmajkić

To je delimično tačno, ali se ne radi o market share-u. Oni su ga stekli (a i ime) na super bang-for-the-buck ponudi. Sa druge strane, skupi telefoni se nisu dobro pokazali, ni u svetu, a kamoli kod nas. Nije reč o tome da li su ljudi čuli za Huawei, već da li će dati 700-800 evra za Huawei, Samsung ili Apple. Paradoksalno, verovatno će mnogi dati tolike pare za flagship telefone kompanija koje nemaju ni približno udeo kao Huawei (recimo, LG ili Motorola/Lenovo, možda Sony).