2 odgovora Najnoviji odgovor dana 18.11.2016. 00.23 napisao/la je dejan_74

4G LTE na 800 mhz

edinhasic

U mirijevu imam  problema sa vašom 4G mrežom  jako nizak nivo signala je kod mene u stanu  a ni na otvorenom prostoru nije ništa boljii. imam brzinu skidanja i slanja oko 16 Mbps što je za 4G mrežu gotovo ništa u odnosu na nekih DL 100 Mbps / UL 50 Mbps  kao maksimum .

E sad gledajuči podatke na kojoj frekfencij radi 4G mreza dobio sam dva podatka prvi je opseg od 800 mhz  (790-862 mhz)  i drugi LTE 2,6 GHZ ( 2500-2690 mhz ) prepostavljam da u naselju Mirijevo vaša oprema radi na ovom opsegu 2,5 Ghz i da je to uzrok lošeg signala to jest katastrofalnog interneta.

Na osonvu ovoga mogu zaključiti da kompanija telenor nije uzela licencu za frekfencije u opsegu 800 mhz  i da se iz tih razloga lošije prostire signal na 2,6 ghz i da internet ne valja, to jest da ekipe koje su postavljale opremu za 4G nisu to najkvalitetnije odradile.

Inače sam ja sklopio ugovor sa telenor-om za internet karticu 4G i kupio poseban tablet uređaj koji ima 4G. Ali izgleda nisam se mnogo usrečo  kao što sam očekivao da če brzine prenosa biti daleko veče nego na mom postoječem VDSL2 internetu koji je 20Mbps.

Meni nije bilo teško da svratim do lokalne poslovnice VIP-a u Mirijevu i da kod njih dobijem test karticuda probam. E sad posto sam ja posumljao u ispravnost mog tablet uređaja i to sam proverio kod njih pa sam na speedtest dobio sledeče rezultate DL 64.26 Mbps UL 28.42 Mbps znači moj uređaj (SAMSUNG TAB4, SM-T235)  je ispravan. više puta sam proveravao vaš konfiguracioni fajl i tu je sve uredu jedino što kod vas nije uredu brzina prenosa informacija, ili zagušenje na vašem internetu ili oprema koja radi na 2,6 ghz  ili stvarno loše postavljeni predajnici po naselju Mirijevo.

Stvar kod kompanije VIP Mobile je u tome što oni na otvorenom imaju jako loš signal a kod mene u stanu još lošiji nekih -105 dBm što je blizu početka crvenog dela skale na aplikaciji Network Cell Info da objasnim  skalu opseg od -45 do -95 ZELENO, -95 do -105 ŽUTO, -105 do -115 NARANĐASTO, i -115 do -140 CRVENO.

Vaš signal LTE kod mene je -105 dBm

Inače isti taj signal je sa sledeče bazne stanice  koja ima sledeču identifikaciju  LTE: 11123-1612832-161 koja se po GPS-u nalazi na kordinatama 44.8009186,  20.5271371  ili negde u Mirijevskom bulevaru.  I da vi niste imali gde da stavite bliže centru mirijeva nego ono malo ciganjski da gađa pola mirijeva i pola Karaburme pa kako kome padne.