1 2 3 Prethodno Sledeće 31 odgovora Najnoviji odgovor dana 12.01.2017. 02.13 napisao/la je miloslbcz

Telenor obmana

nikola-kg

Stigao odgovor Telenora na moju zalbu pa da podelim sa vama. Ne znam samo ko je ovde lud, ja pitam jedno a oni odgovaraju drugo...

Korisnik sam postpaid usluge na broju 063/64....., broj ugovora 1.1224..... Zalba se odnosi na kupljeni telefon uz ugovornu obavezu marke Meizu MX5. Problem se odnosi na to sto je isti kupljen sa opcijom 4G interneta koji se ispostavilo da na vasoj mrezi u vecini gradova ne radi. Stvar je u tome sto je telefon radjen za azijsko trziste i ne podrzava frekvenciju od 800MHz na kojoj radi vas 4G u Kragujevcu i mnogim drugim gradovima. U vasoj poslovnici su me otkacili sa obrazlozenjem da na tom aparatu 4G ne moze da radi i da ne znaju kako da mi pomognu, iako je uredno pisalo da je telefon 4G kada sam ga kupovao i nigde nije bilo naznanceno da telefon ne podrzava obe frekvencije. Takodje sam otkacen i od strane korisnicke sluzbe sa broja 063/9000, receno mi je da ce se javitisa nekim informacijama a od njih ni traga ni glasa. S obzirom da radim u jednom ovlascenom servisu u KRagujevcu koji drzi garancije za dosta brendova a i sam sam ovlasceni serviser za vecinu njih koje zastupamo, znam kako ceo sistem reklamacija funkcionise kod nas i koja su prava potrosaca. Kontaktirao sam udruzenje za zastitu potrosaca od kojih sam dobio pozitivnu informaciju da se ovde radi o cistoj prevari kupaca od strane Telenora. Zamolio bih vas da u sto kracem roku izadjete sa nekim adekvatnim resenjem za moj problem jer u suprotnom cu biti primoran da se posluzim manje popularnim merama kao sto su inspekcija i sud za koje imam i te kako osnova.

Vidimo da ste 30.10.2015. godine obnovili ugovor uz kupovinu uredjaja Meizu MX5. Prilikom potpisivanja Aneksa ugovora, sa kojim ste se usaglasili svojerucnim potpisom, bili ste upoznati da 4G mreza nije dostupna u Vasem mestu. Razumemo da Vam je dostupnost nasih usluga veoma bitna za Vaze svakodnevne potrebe, ipak molimo da imate u vidu da kako Vam je pristum 2G i 3G mreze obezbedjen, gde je maksimalno dostupna brzina internet saobracaja do 42Mbps, nismo u mogucnosti da usvojimo Vas prigovor. Zelimo da znate da svakodnevno radimo na prosirenju kapaciteta i unapredjenju mrezne infrastrukture, u skladu sa tehnickim mogucnostima mreze, a u nameri da korisnicima omogucimo najbolje iskustvo prilikom koriscenja svih usluga i servisa. Verujemo da cete sa razumevanjem prihvatiti nase objasnjenje.

• 1. Re: Telenor obmana
          hakunamatata

Poenta je da je ugovor produžen pre nego što je Telenor u Kragujevcu počeo da nudi LTE. Tako da je telefon u to vreme podržavao sve mogućnosti koje mreža nudi. 2G/3G, ali i 4G u Beogradu gde se koristi druga frekvencija.  30.10.2015. 4G nije ni bio aktivan u Kragujevcu, već je krenuo od jula ove godine mislim.

3 od 4 smatraju da je ovo korisno
          • 2. Re: Telenor obmana
            nikola-kg

Mene te stvari kao korisnika ne treba da zanimaju. Ako mi je telefon prodat kao 4G ocekujem da isti radi tamo gde ga ima.

• 3. Re: Telenor obmana
              nikola-kg

Vidim da i sada ima u ponudi telefon koji ne podrzava obe frekvencije, Coolpad MAX. Podaci o frekvencijama su preuzeti sa sajta proizvodjaca. Ja ne vidim da je na sajtu Telenora naznaceno da 4G ne moze da radi na vecini teritorije nase zemlje.. Ista je prica i sa Meizu MX5 koji ja koristim.

4G LTE FDD: 1 (2100), 3 (1800), 7 (2600), TD-LTE: B40

Voice over LTE (u zavisnosti od operatera)

3G HSPA+: 900/2100 MHz

2G GSM: 900/1800/1900

Downlink 150Mbps (LTE Cat.4), Uplink 51Mbps

123.jpg

123445.jpg

• 4. Re: Telenor obmana
                valdy

Poznata priča koju plasiraju po svim forumima da mi dobijamo telefone iz čuvenog skladišta iz Holandije iz koje dobija cela Evropa,nije istinita

Operateri nabavljaju telefone iz Kine i ostalih zemalja gde mogu da kupe za male pare na veliko.

Ti si nažalost samo jedna od žrtava ove prevare,pošto nam na tržište stiže gomila faličnih uređaja.

Bez ikakvog razmišljanja prijava Tržišnoj inspekciji.

Izdvoji sat vremena,napiši sve lepo,priloži sve što imaš od dokaza i odnesi na NBGD.

Traži pare nazad,raskid ugovora.

Nemoj da gubiš vreme sa njima,obratio si im se,a sad pravac Tržišna inspekcija.

• 5. Re: Telenor obmana
                  renhoek

Huawei Honor 7 Lite (Honor 5c) je još jedan mobilni uredjaj koji se nalazi u Telenorovoj ponudi a koji ne podržava frekvenciju od 800Mhz.

Pomenuti telefon se proizvodi u 3 verzije i to dve za azijsko tržište i jedna za evropsko. Telenor, naravno, prodaje najjeftiniju verziju koja je radjena za azijsko tržište.

• 6. Re: Telenor obmana
                    drdekzar

Cao Nikola, vidim da u njihovom odgovoru pise da si prilikom potpisivanja aneksa ugovora bio upoznat da u tvom gradu nije dostupan 4G (da li to stvarno pise).Ako pise i ako si ti potpisao ne vidim bas neku korist od prijave bilo kome.Napisali su da rade na unapredjenju i verujem/nadam se da ce uskoro uraditi nesto po tvom problemu, siguran sam da nisi jedini i nije Kragujevac jedini grad.

• 7. Re: Telenor obmana
                      nikola-kg

Nigde to ne pise, mogu da skeniram ugovor i da okacim ovde ako neko ne veruje.

• 8. Re: Telenor obmana
                        drdekzar

To onda menja stvar.....ja sam za to da im se obratis sa pitanjem da li ce uskoro da omoguce u tvom gradu 4G i za tvoj telefon.Nikada  nesto nisam voleo rec inspekcija, slicno tebi radio sam neke poslove gde su ljudi cesto koristili tu rec:).Siguran sam da ce ti se i ovde neko iz Telenora obratiti.

• 9. Re: Telenor obmana
                          wolf87

Isti problem imam i ja, danas stigao sms da mi je putem poste poslat pisani odgovor. Sutra idem do poslovnice, navodno je moguce dobiti dopis i tu, na licu mesta, da ne cekam postara nedelju dana. Ne ocekujem pozitivan odgovor, da je tako ne bi slali dopis vec bi me zvali i obavestili o zameni uredjaja ili skorijem pustanju signala na 1800mHz u mom reonu. Stoji to da oni ugovorom ne mogu garantovati 3G, 4G ili odredjenu brzinu interneta, alu u slucaju Meizu uredjaja problem je sto su isti reklamirali kao 4G, sto je poluistinito.Na sajtu nigde nije pisalo koje lte frekvencije uredjaj podrzava i koju fremvenciju Telenor koristi.Inace imam lose misljenje o Vipu, ali pogledajte kako izgleda specifikacija telefona kod njih, sve u detalje oko podrzanih frekvencija.

• 10. Re: Telenor obmana
                            ivana.

Reklamaciju može da preuzme vlasnik u bilo kojoj poslovnici uz ličnu kartu. O ovoj temi je pokrenuto više diskusija, ponovo se zahvaljujem što si nam javio, promenićemo info na sajtu kako bi komunikacija bila preciznija i transparentnija.

• 11. Re: Telenor obmana
                              wolf87

Jos jedna informacija, Google je tuzio Meizu i oni sad ne stavljaju Google servise u oficijalni rom. Skoro sam instalirao OTA update i sacekao me novi OS bez Google servisa a Google Instaler sa Meizu store ne radi kako treba, prijavljuje Google framework corupted. Resenje je naci rucno Google framework, instalirati, pokrenuti Google instaler, ici na opciju repair, sacekati da program instqlira sve google servise,rebutovati fon i posle bi sve trebalo da radi. Ko je manje vican pitanje hoce li se snaci, ici ce u poslovnicu, reklamirati telefon, ukratko pravice dodatni posao zaposlenima u poslovnicama. Stoga savet, obustavite OTA update za Meizu do daljnjeg.

Inace dobio sam isti odgovor kao Nikola, ni reci o propustu na sajtu sto se tice specifikacija, izvinjenja, nudjenja nekih resenja.... Cak mi nije odgovoreno ni na moju molbu da mi se obezbedi neki telefon sa 4G podrskom dok je moj uredjaj na servisu. Skoro 10 godina sam kod vas, 3 ugovorne obaveze, mesecno ostavljam oko 6 do 7k dinara, mislim da nisam zasluzio ovakav tretman. Sa zaljenjem vas moram obavestiti da cu otkupiti ugovornu obavezu na jednim broju(drugi je free) i preneti oba broja u VIP, njihova 4G mreza radi bez problema u mom mestu. Ostace samo internet broj a i to cu preneti u dogledno vreme. Svako dobro i sreci praznici.

• 12. Re: Telenor obmana
                                valdy

Tako treba.

Nećeš se ni na Vipu usrećiti,da ti omdah kažem.

Bio tamo,7 godina,ratovao poslednja 3 meseca,jer su me ubeđivali da ne znam da koristim telefon,da ne znam da obavim poziv,da mi je iphone faličan,da njihova mreža ne podržava iphone

Na kraju je Ratel dosudio u moju korist.Raskinuli smo ugovor i prešao sma u lelenor.

Ja kad budem prelazio iz lelenora,idem u mts,samo ugovor da mi istekne.

Na toj mreži ima imessage usluga

• 13. Re: Telenor obmana
                                  wolf87

Ti si sa Benchmark foruma? Ma ni MTS nije cvecka, godinu dana posle raskida ugovora sa njima meni opet pocnu da pristignu racuni. Ja iskuliram, znam da sam zavrsio sa njima. Tako 3 meseca dok mi nije stigla opomena pred tuzbu.Ja da poludim... Pokupim papire, potvrdu o raskidu ugovora i odem u poslovnicu. Tamo pocnem da se pravim Tosa i pitam radnika  sta je ovo,pokazujuci opomenu. On na to onako ozbiljno,znate gospodine, morate da izmirujete obaveze, tako ste se obavezali ugovorom..Rekoh nisam ja obavezan nicim i izvadim dokaz o raskidu ugovora. On poce da menja boje kao semafor, zove menazdera i posle 20 minu krenu da se izvinjavaju, kao greska...Krenu da nude neke telefone sa popustom, uz novu ugovornu obavezu,kao da se iskupe. Rekoh neka hvala (daleko vam lepa kuca...)Da nisam imao dokaz o raskidu ugovora prosao bih kao po trnju.

• 14. Re: Telenor obmana
                                    drdekzar

Svuda se desavaju greske:)

1 2 3 Prethodno Sledeće