6 odgovora Najnoviji odgovor dana 04.02.2017. 01.59 napisao/la je hakunamatata

VS

djordjebeocanin

Postovani,

S'obzirom da se u svakom trenutku na teritoriji zapadno 4 km od sela Mrce (Lukovska banja), nalazi oko 20 pripadnika Vojske Srbije obezbedjenje kopnene zone bezbednosti, i jedini vid komunikacije sa nasim porodicama je mobilnim telefonom, ali signala ima tek tolika da treba izaci iz stambenog prostora I otic na obliznje bregovi I traziti signal koji cesto varira I prekida u razgovoru, pri skeniranju pojavljuje se cak i 3G signal sa 3 crtice signala, ali je internet spor, ispod 1Mbs/sec.

Da da li je moguce dobiti nekakav pojacivac signala koji bi omugucio komunikaciju sa nasim najblizima, koje ne vidimo  i vise meseci, u krajnjem slucaju dobrodosao bi nam i 3G modem sa jacom eksternom antenom i pripejd karticom, postpajed je nemoguc zbog neretkog menjanja mesta u kopnenoj zoni bezbednosti pa bi kupovali mobilne podatke, mislim da bi 100-200 GB bilo dovoljno za oko  20 korisnika za mesec dana.

Unapred zahvalni pripadnici VS

• 1. Re: VS
          ivana.

Pozdrav Đorđe, hvala ti puno na svim detaljima. Proveriću pokrivenost na pomenutoj lokaciji, biće mi potreban broj koji koristiš. Zapratila sam te i očekujem tvoju poruku.

• 2. Re: VS
            djordjebeocanin

Evo tacne lokacije

Google Maps

A broj telefona  na kojem koristim vase usluge je xxxxxxx. Da napomenem da se organizujemo u grupe po 5-6 osoba i na jednom telefonu ukljucimo Hotspot, uplatimo 10 GB interneta, postavimo telefon na obliznje drvo gde je signal najbolji i gde hvatamo 3G signal, razvucen je kabl za napajanje i non stop je na punjenju, kada potrosimo uplatimo ponovo, i tako ispocetka. Hvala na brzom odgovoru.

• 3. Re: VS
              hakunamatata

Postoje razni LTE / HSDPA "repeateri" signala i cena im je oko 150 EUR i mogu vam baš biti od pomoći. Ali verujem da će ekipa iz Telenora unaprediti mrežu na vašoj lokaciji.

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
              • 4. Re: VS
                djordjebeocanin

Poznato mi je to, cak su mnogo jeftiniji na Aliju, problem je koliko dobro rade posao i za koliko ljudi je dovoljno, kod nas je u pitanju oko 20 telefona.

• 5. Re: VS
                  hakunamatata

Samo je bitno prilikom kupovine voditi računa frekvencijama koje podržavaju repeateri. Mislim da 20 telefona ne bi bio problem za neki malo kvalitetniji uređaj. Ima ih dosta po ceni od 120-150 EUR koji bi radili ovde.