14 odgovora Najnoviji odgovor dana 15.03.2017. 12.22 napisao/la je valdy

Telenor 4G i nedostupnost

kiza

Da li će i kada biti otklonjen problem koji se ogleda u tome da dok je mobilni tel. povezan na 4G mrežu korisnik je često nedostupan?

• 1. Re: Telenor 4G i nedostupnost
          valdy

Očigledno da se nalaziš na mestu gde nije stabilan 4g i zato imaš taj problem.

To je normalno i nemoj da očekuješ da ćeš svuda imati stabilan 4g.

Ja držim E u stanu gde je loš prijem,a kad izađem prebacim na 4g

1 od 2 smatraju da je ovo korisno
          • 2. Re: Telenor 4G i nedostupnost
            kiza

Ne, nema veze sa "stabilnošću" 4G. I na poslu gde je na 4G slabiji signal i u kući gde je 4G pun signal se isto dešava. Po meni to nikako nije normalno, jer čemu onda 4G konekcija, ako treba stalno da ručno balansiram između 3G i 4G?

Red bi bio da se neko iz Telenora oglasi i da objašnjenje/rok kada će ovi problemi prestati.

• 3. Re: Telenor 4G i nedostupnost
              hakunamatata

Koji uređaj koristiš?

• 4. Re: Telenor 4G i nedostupnost
                thestefaneli

Dragi Zorane,

4G LTE mreža koja trenutno funkcioniše u Srbiji kod sva 3 operatera za sada ne koristi takozvanu VoLTE tehnologiju koja omogućava neometano pozivanje preko iste, prilikom koje bi imao mogućnost paralelnog korišćenja interneta dok razgovaraš. Iz tog razloga, da bi uopšte mogao da zoveš i primaš pozive, tvoj uređaj automatski se prebacuje na 3G mrežu (koja dozvoljava navedeno) kada treba da se uspostavi poziv.

Iz nekog tehničkog razloga, softverskog ili hardverskog, konkretno u tvom uređaju, pretpostavljam da on ne stiže dovoljno brzo da se prebaci sa 4G na 3G prilikom uspostave pozive, zbog čega si nedostupan drugima. Moj savet ti je da izabereš mrežni režim "WCDMA only" ili "3G only" u zavisnosti šta ti piše u mrežnim podešavanjima. Kada su ti neophodne 4G brzine, tada se samo prebaci na 4G.

1 od 2 smatraju da je ovo korisno
                • 5. Re: Telenor 4G i nedostupnost
                  valdy

Izvini,al ovo je bio opšte poznat problem kod vas,još dok nisu postojali pametni telefoni i 4g,tako da mislim da je ovo još 1 šablonski odgovor od strane vas koji nema veze sa istinom

Dok sam bio na mobtelu,imao sam isti problem.

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
                  • 6. Re: Telenor 4G i nedostupnost
                    hakunamatata

To što ti piše da imaš pun 4G signal na telefonu, uopšte ne mora biti tačno. Ako si Android ili iOS korisnik, aktiviraj FIELD TEST MODE! Telefon nekada pokušava da ostane na 4G do "poslednjeg daha" I onda na primer na 115dB tebi piše da imaš 4G, ali si zapravo izgubljen između 3G i 4G, ne rade ti pozivi, a ni net.. Kada aktiviraš FTM, što manji broj ti stoji kod signala, to je signal bolji... Imaš na slici ispod kako izgleda na iOS-u, umesto tačkica stoji broj. Ako zatreba pomoć oko podešavanja, tu sam.

IMG_0500.PNG

2 od 3 smatraju da je ovo korisno
                    • 7. Re: Telenor 4G i nedostupnost
                      filipmajkić

Bravo, Gorane, ovo bi svako trebao da ima u vidu.

• 8. Re: Telenor 4G i nedostupnost
                        kiza

Huawei Honor 5x,a od pre dva meseca Xiaomi Redmi 3S (EU verzija).

Da, znam za merenje jačine signala koristim Network Cell Info, i nema veze jačina signala sa opisanim problemom.

Takođe, dešava se kada je telefon povezan na 800MHz kao i na 1800MHz.

• 9. Re: Telenor 4G i nedostupnost
                          hakunamatata

Pa meni se to dešava samo u pomenutim situacijama i to baš retko, obično kada sam u pokretu... Vidim da ovi Xiaomi baš često imaju razne probleme sa mrežom i da se ljudi dosta žale na to, tako da bi bilo dobro da proveriš da li je do telefona. A možeš poslati broj Ivana J da ti proveri detalje oko mreže.

• 10. Re: Telenor 4G i nedostupnost
                            kiza

Eto, predrasude o Xiaomi aparatima

Napisao sam već da sam koristio i Honor5x, a pre njega i LG G3 i isto se dešava. Kolege na poslu imaju razne telefone, ali isti problem. Tako da molim da se zanemari podmetanje o marki aparata, već da se fokusiramo na stvarni problem sa mrežom.

Da li neko iz Telenora ima odgovor na ovo ili da guramo glavu u pesak i pričamo kako imamo "pametnu" mrežu, a ne valjaju aparati korisnika. Napomenuo bih da pomenuti Honor 5x je bio kupljen u Telenoru.

• 11. Re: Telenor 4G i nedostupnost
                              igor-kg

Ali Zorane razlika je  mrezi , kako vec mozes da cujes na reklami...

Eto i ja imam telefon koji sporo prebacuje sa 4G na 3G(S7 Egde) pa sam cesto nedostupan!

A da ne govorim sto DL u Kragujevcu na telenor mrezi na raznim lokacijama nije uspeo da izgura preko 47mb/s cak ni sa danas pustenom 4G+ mrezom koju sam na trenutak uhvatio, dok VIP i MTS "biju" do 90 pa i 100MB/s !!!

Telenor pametna mreza, razlika je u mrezi !

• 12. Re: Telenor 4G i nedostupnost
                                valdy

samo mi reci,onako iskreno,koliko bi ti i zašto će ti toliko?

Koliko imaš kod kuće brzinu neta na računaru?

Nemam ni jednu zamerku na njihove brzine,pogotovo što je upload uvek preko 10 i to mi je sasvim dovoljno za Cature i ostale servise.

• 13. Re: Telenor 4G i nedostupnost
                                  igor-kg

pozz valdy, nije bitno koliko bih ja , vec treba pratiti ostale operatere.

kuci imam 100 mb/s SBB-ov net.

A u telenoru imam 25 GB mesecno, ne moram da ti objasnjavam sem da bi znacio protok

koji sam video kada sam testirao VIP mrezu.

Pozz

• 14. Re: Telenor 4G i nedostupnost
                                    valdy

Ne tražim da mi se ispovedaš,samo pitam,pošto i ja imam 100 mb/s kod kuće i potreban mi je za posao,ne toliko download,koliko sam upload

Kad treba neki veći file da dignem,lagano odradim Hotspot preko Lelenora.