12 odgovora Najnoviji odgovor dana 14.03.2017. 05.01 napisao/la je valdy

Ala ste ga zakomplikovali, svaka vam cast !

z22

Kako sada da se ulogujem u postojeci nalog, kada mi je sim card u gsm alarmu daleko od mene, a trazi verifikacioni kod ? Kakve su mi sada vratolomije potrebne da to izvedem ? Ja razumem vasu "brigu" o sigurnosti logovanja u nalog na vasem portalu, ali mogli ste bar da smislite nesto normalnije i jednostavnije.

Imam jos primedbi, ali za druge podforume. Danas sva tri nasa provajdera glume neko ludilo, sa milion varijanti, kao da nemamo nista pametnije da radimo nego da visimo po vasim sajtovima i citamo uputstva za upotrebu sa milion zamki. Kako to da je minut razgovora sa Indijom u gsm mrezi 4,9 dinara a sa bivsim jugoslovenskim republikama 37 dinara ???????? Koja tu logika vlada ? Izgleda da je vasa logika, kao i ostala dva provajdera:: "drpaj gde god mozes" !

Hvala na paznji !

• 1. Re: Ala ste ga zakomplikovali, svaka vam cast !
          hakunamatata

Ćao, ako misliš na Moj Telenor,

možeš se ulogovati i putem mejl adrese, ako si je postavio ranije. Prati korake ispod.

1. Uneseš mejl adresu i uloguješ se

connect 1.png

2. Kada se pojavi polje za unos broja telefona, klikneš na ponovni unos e-maila.

connect 2.png

3. Ponovo uneseš mejl adresu i klikneš na prijavu

connect 3.png

4. Uneseš lozinku i to je to.

connect 4.png

Što se tiče međunarodnih poziva, to ne zavisi samo od operatera, već verovatno od dogovora sa tim zemljama. Verujem da Srbija ima neke vrste sporazuma, u okviru kojih se korisnicima omogućavaju jeftiniji pozivi.

2 od 2 smatraju da je ovo korisno
          • 2. Re: Ala ste ga zakomplikovali, svaka vam cast !
            z22

Zdravo Gorane, hvala ti sto si pokusao da mi pomognes. Ulogovao sam se sa jednim brojem (imam ih 4), posle resavanja vise rebusa sa mracnim slicicama i promene pasvorda.

Pre svega sam revoltiran na vise stvari i slazem se sa onima koji stalno menjaju provajdere. Ne valja nam ni jedan, i ja sam ih sve izmenjao nekoliko puta. I sada sam ponovo kod vas u Telenoru. Pre jedno 3-4 godine sam bio u pretplati 13 meseci, od kojih sam internet na telefonu imao svega 4-5 meseci, ostalo su bili "radovi u mrezi" i nenajavljene promene DNS. U vasim poslovnicama su me zaludjivali da nisam podesio telefon i da im ga donesem, pitali me zasto nisam uopste koristio placene Mb i sl. I onda sam otkazao, zadrzao samo jedan pripejd.

U januaru o.g. sam prebacio moj 064 u vasu mrezu na postpejd i uzimam dodatne pakete dok se ne odlucim koji bi mi odgovarao. Medjutim, toliko ste nepouzdani da evo vec u februaru vidim vece cene nekih minuta u mrezi. Sem toga, ljudi mi se zale da im ne odgovaram na poziv. U poslednjih 15 dana sam imao vec nekoliko slucajeva i to u istoj mrezi, po nekad mi stigne poruka za propusteni poziv a nekad ne. Mene interesuje da li cu opet morati da menjam provajdera i da se vratim u Telekom...

U vasu mrezu sam presao da bih dokupio jos koji broj zbog vase ponude "Okupi porodicu"... ali avaj... nista od toga jer mi je vasa sluzbenica rekla da treba da prodje 2 meseca od sklapanja ugovora da bih mogao da dokupim sledeci broj !? Ne znam koje su vam tu racunice, ali u svakom slucaju je to za mene bilo iznenadjenje da necete pare Sem toga, kasnije sam na vasem sajtu pogledao i cenovnik i tamo pise cena minuta u domacem saobracaju 19,... dinara !? Pa svaka cast na lukavosti, ali to je trebalo napisati i na naslovnoj strani, da bude sve na jednom mestu.

Jasno je meni da cene sa Bosnom i Makedonijom za vas imaju opravdanje, ali to nema logike da je jeftinije razgovarati i sa Novim Zelaqndom, Tokijom, Singapurom... nego sa susednim zemljama. Neka sluzi na cast svim patrijotama, ko god stajao iza toga. Mi smo u Srbiji osudjeni na 3 provajdera i one osmanlije sa kablovskim i ko god da se pojavi od konkurencije, proci ce kao Targo. Ocigledno da se radi o korupciji i da je Srbija Eldorado za provajdere, a najbolje cete se uveriti kada oporedite svoje cene sa susednim zemljama, na primer sa "Orange" u Rumuniji koja je tu na 100km. Ne moze da se postavi ni link u postu, ne znam iz kog razloga i to ne moze (na guglu: orange romania oferte).

Dalje, od sva tri provajdera, ni jedan nema nikakvu ponudu sa opcijama za gsm daljinsko upravljanje, gsm trekere i gsm alarme. Te stvari postoje vec vise od 20 godina, ali bi svi da nam uvaje sta oni hoce i da nam sms u domacem saobracaju naplacuju po 5-6 dinara, dok u Rumuniji imas neograniceno besplatno i sve razgovore u mrezi takodje, a daju u paketu i 20%  rominga i besplatan telefon za pretplatu i 10% godisnje za vernost. To kod nas samo mozemo da sanjamo. Jasno je meni da svako zeli da zaradi, ali kad provajder kupi iz Kine direktno od proizvodjaca 10.000 telefona, pa ovde prodaje po istoj ceni kao i onaj sto je uvezao 100 komada, kako na to da gledamo ? Koliko bi mu bilo dosta para pa da malo skine cenu ?

Ja se iskreno nadam da ce Gugl da ispuni najavu izbacivanja satelita u orbitu sto skorije i da se mi jednom za svagda otarasimo te mafije na domacem trzistu. Ne trebaju nam ni telefoni za jedan dinar i sva ta mazanja ociju, nisu svi kupci toliko naivni, nikakav popust se tu ne daje. Svi pokusavaju da budu "velikodusni" sa nekim ponudama, pa ima paketa sa po 10.000 minuta ! Pa ko mesecno drzi toliko telefon na uvetu, mora da dobije rak mozga. Taj 4G je tu negde sa talasnom duzinom kao i mikrotalasna pecnica.

• 3. Re: Ala ste ga zakomplikovali, svaka vam cast !
              ivana.

Pozdrav Zorane, tu sam da pomognem. Kakva je situacija sa netom sada? Volela bih da proverim iz kog razloga postoje poteškoće sa mrežom, kao i da vidim potrošnju i predložim odgovarajuće promocije/dodatke. Zapratil sam te i očekujem poruku sa brojem, nadam se da ćemo pronaći rešenje.

• 4. Re: Ala ste ga zakomplikovali, svaka vam cast !
                z22

Zdravo Ivana, lepo je sto se trudis svima da pomognes.

Sa netom nemam problema. Naveo sam sta se desava, ali imam zaseban broj na maloj nokiji koji stalno nosim sa sobom. Ako se jos bude ponavljao takav problem, zvacu call centar, pa cu videti sa njima sta dalje.

Dosta sam vec teksta napisao do sada, ali imam jos nepoznanica, pa kad sam vec usao u takvu diskusiju da i to pitam

1. U vezi "omiljenog broja", zbog cega je u postpejdu ta usluga skuplja za 50% ?

Koji je razlog da se u pripejdu ne moze ta opcija automatski nastavljati svakog meseca ako na racunu ima dovoljno kredita ?

2. U vezi rominga... da sam sada u inostranstvu, koji bi mi brojevi bili upotrebljivi, tj koliko treba da prodje od kupovine broja u pri ili postpejdu da bi mi funkcionisao iz rominga ? O tome nigde nisam procitao nikakav podatak i ne znam da li se te regulative kriju ili sta je u pitanju.

3. U ponudi na sajtu sam pronasao samo jedan pripejd paket. ranije ih je bilo vise. Nije ni to problem nego sto za dva meseca mora da se dopuni, a po celoj Evropi je taj period 11 meseci. Da li postoji nacin da na tom broju kredit moze da mi drzi aktivnom karticu kao ranije 11 meseci ?

Ne znam kojim rezonom su se vodili u Telenoru, ali meni ne odgovara da ja stalno pazim da ne prestane da funkcionise.

4. i kad se menjaju terife, bio bi red da se potrosaci obaveste bar sms-om, a ne da bude iznenadjenje.

• 5. Re: Ala ste ga zakomplikovali, svaka vam cast !
                  z22

Svih ovih dana je onemoguceno logovanje u nalog na portalu "moj telenor" i izbacuje "Page not found". Juce popodne se neko vreme moglo ulogovati, ali vec uvece opet isto. Radovi u mrezi su u toku, o cemu sam dobio obavestenje i na 0639000, ali na sajtu nista ne pise. A i da pise, moralo bi da stoji non stop godinama jer se nista nije promenilo godinama. Tu i tamo po neki bag, pa kombinuj...

• 6. Re: Ala ste ga zakomplikovali, svaka vam cast !
                    z22

... i ponovo... sistem logovanja na portalu definitivno i dalje ne funkcionise. Pre neki dan sam se slucajno samo jednom ulogovao na jednom nalogu i posle toga i dalje ne radi...

Na ovoj temi ni na jedno pitanje nije dat ni jedan adekvatan odgovor i ne znam zasto je oznacena sa "Answered" ?

• 7. Re: Ala ste ga zakomplikovali, svaka vam cast !
                      hakunamatata

Ja se bez problema logujem. Šta ti se tačno prikazuje kao greška?

• 8. Re: Ala ste ga zakomplikovali, svaka vam cast !
                        z22

posle svih zavrzlama, kad treba da se pristupi nalogu, izbacuje: "Page not found

If the problem persists, please contact our customer support."

a takve forme za logovanje sa slicicama se mogu naci na dosta sajtova i nigde mi to nije bio problem, ali ovde jeste. Nije mi stalo do zezanja, hocu da proverim stanje i eventualno da koristim dodatke, a nisu mi svi brojevi u smartfonu. PC mi je savrseno ispravan. I probao sam opciju da dodam sve brojeve u jedan nalog, dodam broj i pri sledecem logovanju ga nema, kao da i nije memorisan. A cak je i pre bagovalo toliko da iz naloga 2 meseca nisam uspevao da iskljucim jedan dodatak, pa sam isao u vasu poslovnicu da ga iskljuce. Tako da, dok ne poprave sajt ne vredi da mi objasnjavas, jedino da preneses amdinistratoru da to ne radi kako bi trebalo.

• 9. Re: Ala ste ga zakomplikovali, svaka vam cast !
                          ivana.

Pozdrav Zorane, molim te da mi u poruci javiš broj koji je povezan sa Connect ID nalogom, kako bih mogla da proverim iz kog razloga dobijaš ovu informaciju.

• 10. Re: Ala ste ga zakomplikovali, svaka vam cast !
                            valdy

zakomplikovali ste samo tako ovo logovanje.

NIšta mi nije jasno.

Čak je i moj password manager pobrljavio od kad ste ovo uradili

Pokazuje mi da unosim šifru od Capture naloga.

• 11. Re: Ala ste ga zakomplikovali, svaka vam cast !
                              ivana.

Pozdrav Dejane, ako poteškoća i dalje postoji možeš da mi javiš u poruci broj koji je povezan sa Connect ID nalogom.

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
                              • 12. Re: Ala ste ga zakomplikovali, svaka vam cast !
                                valdy

Neka radi ovako kako radi za sad,a ako dođe do problema,ne brini,cimaću