5 odgovora Najnoviji odgovor dana 09.03.2017. 03.40 napisao/la je import_this

Zamena uredjaja

brankasvojic

Uredjaj: HUAWEI Y625, uzet prilikom produženja ugovora, u maju 2016.godine. 31.01.2017. poslat na servisiranje, pošto se na displeju samo pojavio logo Huawei, uredjaj nije mogao ni da se upali ni izgasi. Posle nekoliko dana vraćen je i rečeno mi je da je problem bio sistemske prirode i da je popravljen. Nepunih mesec dana posle toga, tj juce, desila se ista stvar sa uredjajem. Pošto nemam poslovnicu u mom gradu, nosim ga u najbližu sutra opet i ne želim opet isto objašnjenje i opet isto da se desi posle nekoliko dana. Stoga zanima me da li imam pravo na zamenu uredjaja? Tri godine sam prezadovoljna uslugom Telenora i ne bih želela da moram da promenim operatera samo zbog uredjaja.

• 1. Re: Zamena uredjaja
          hakunamatata

Pozdrav,

Ako se utvrdi da uređaj ne može biti popravljen, dobićeš zamenu.  Prilikom predaje uređaja na servis, navedi da je problem već postojao, kako bi servis imao što relevantnije informacije.

2 od 3 smatraju da je ovo korisno
          • 2. Re: Zamena uredjaja
            alfredo

Po zakonu o zaštiti potrošača imaš pravo na zamenu ili povraćaj novca, po sopstvenom izboru! 

Na žalost, Telenor to ne poštuje ni u kom slučaju iako je prodavac I izdavaoc računa, već se skriva I svu krivicu po toj temi prebacuje na servisere?!

• 3. Re: Zamena uredjaja
              brankasvojic

Odnela sam uredjaj i zahtevala novi,  radnica je samo rekla da se za to

pita servis i upisala na onaj papir za slanje kako zahtevam novi aparat.

Vracen mi je isti i u izvestaju je pisalo da je zamenjena osnovna ploca.

Zar imaju pravo na to?  Potom sam poslala mail Telenoru kao reklamaciju i

navela clan 54 ZZP,  kao i da msm da nemaju pravo da vrse intervencije na

telefonu. Posto ugovor nije na moje ime,  odgovor je bio da mi treba

ovlascenje od osobe ciji je ugovor kako bi uvazili prigovor,  a kako je to

moja majka dobicu ga,  samo dok nadjem vremena da odem do notara da overi.

08.03.2017. 23:58, "alfredo" <

telenor-admin@telenor-serbia-jive-x.hosted.jivesoftware.com> je napisao/la:

Telenor ForUm <https://forum.telenor.rs/?et=watches.email.thread>

Zamena uredjaja

reply from Boban Denic

<https://forum.telenor.rs/people/alfredo?et=watches.email.thread> in *MOBILNI

UREĐAJI* - View the full discussion

<https://forum.telenor.rs/message/6214?et=watches.email.thread#6214>

• 4. Re: Zamena uredjaja
                mdamnjanovic

Što ne bi imali prava da izvrše popravku neispravnog dela? Ako ploča nije bila dobra, zamenili su je i sad će biti sve u redu sa telefonom.

• 5. Re: Zamena uredjaja
                  import_this

Pogledaj član 56  ZZP:

Član 56.

"Prodavac je dužan da bez odlaganja, a najkasnije u roku od osam dana od dana prijema reklamacije, pisanim ili elektronskim putem odgovori potrošaču na izjavljenu reklamaciju. Odgovor prodavca na reklamaciju potrošača mora da sadrži odluku da li prihvata reklamaciju, izjašnjenje o zahtevu potrošača i konkretan predlog i rok za rešavanje reklamacije. Rok ne može da bude duži od 15 dana, odnosno 30 dana za tehničku robu i nameštaj, od dana podnošenja reklamacije.

Prodavac je dužan da postupi u skladu sa odlukom, predlogom i rokom za rešavanje reklamacije, ukoliko je dobio prethodnu saglasnost potrošača. "