7 odgovora Najnoviji odgovor dana 20.06.2017. 14.53 napisao/la je hakunamatata

Zamena telefona zbog kvara

katarina8793

Displej na J5 2015 je upravo prestao da radi. Telefon je kupljen u Telenoru u junu 2016. godine. Imam li pravo na reklamaciju?

• 1. Re: Zamena telefona zbog kvara
          thestefaneli

Katarina,

ako kvar nije uzrokovan mehaničkim oštećenjem, možeš ga poslati na servis jer je svakako u garanciji.

Pozdrav

3 od 3 smatraju da je ovo korisno
          • 2. Re: Zamena telefona zbog kvara
            drdekzar

Kao sto je Stefan napisao i da dodam da ako odneses u Telenor poslovnicu dobijas zamenski telefon dok je tvoj na popravci.

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
            • 3. Re: Zamena telefona zbog kvara
              vesna

Drugari imam pitanje.. vec mesec dana i vise mi se telefon sam od sebe gasi.. znaci zadnja dva dana se to desava po 5x dnevno.. jednostavno se ugasi i moram da mu izvadim bateriju da bi dugme za paljenje reagovalo.Ne samo sto se gasi nego ne reaguje mi kamera,ne reaguje mi kada udjem u slike.. da naglasim da je cuvan kao oci u glavi..nije ispadao ni slicno.. a uzela sam ga negde u decembru ove godine.. kome se obratiti i sta raditi? Hvala

• 4. Re: Zamena telefona zbog kvara
                hakunamatata

Ono što bih ja prvo uradio je hard reset. Ovo će ti pobrisati sve iz telefona, tako da je potrebno da sačuvaš sve bitne podatke (fotke, kontakte itd.) Ako zatreba pomoć, pošalji samo model telefona. Ako hard reset ne reši problem, onda ga definitivno pošalji na servis. Odneseš ga u najbližu poslovnicu. Ne moraš nositi račun, kutiju, dovoljno je samo da doneseš uređaj i ličnu kartu ako se na tebe vodi.  Dobićeš zamenski uređaj dok tvoj bude na servisu.

• 5. Re: Zamena telefona zbog kvara
                  vesna

A gde se nalazi taj hard reset? Ja sam malo antitalenat za te stvari.. u pitanju je Samsung J7 imam memorijsku karticu i cini mi se da mi je 90%stvari na njoj

• 6. Re: Zamena telefona zbog kvara
                    vesna

Jel mu to dodje da ga vratim na fabricko?

• 7. Re: Zamena telefona zbog kvara
                      hakunamatata
                      1. Isključiš telefon
                      2. Pritisneš i držiš taster za pojačavanje zvuka, home i taster za pokretanje (power) nekoliko sekundi
                      3. Kada se pojavi Samsung logo, pustiš tastere
                      4. Iz recovery moda odabereš WIPE DATA / FACTORY RESET. (prolaziš kroz opcije tasterom za smanjivanje/pojačavanje, a potvrđuješ HOME tasterom)

5. Kada odabereš opciju iznad, treba da potvrdiš Yes -- delete all user data

6. Nakon ove opcije, odabereš REBOOT SYSTEM NOW

Opet napomena, ovo će obrisati sve iz telefona i biće potrebno da ga podesiš ponovo jer će biti kao da si ga tek kupila Dakle, prvo čuvanje bitnih podataka, pa onda ovo Ako se problem i nakon hard reseta nastavi, servis
                      2 od 2 smatraju da je ovo korisno