7 odgovora Najnoviji odgovor dana 29.05.2017. 01.12 napisao/la je drdekzar

Flagship vs midrange telefoni

lolafilipovicgrbic

Da li ste pre za uzimanje telefona srednje klase, pa da menjate telefon na godinu - dve, ili uzeti najnoviji flagship i koristiti ga nekoliko godina?

• 1. Re: Flagship vs midrange telefoni
          mdamnjanovic

Sad stvarno ima odličnih telefona u toj nekoj srednjoj klasi da možda i nije opravdana kupovina flagship modela. 

A opet, postoje i odlični higdend telefoni po nižim cenama.

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
          • 2. Re: Flagship vs midrange telefoni
            drdekzar

Vecina koji kupe flagship telefon ne koriste ga duze od dve godine, menjaju ga vec sledece godine kada se pojavi novi model.Smatram da sada u srednjoj cenovnoj kategoriji ima odlicnih telefona i ti telefoni bi zadovoljili 90% korisnika flagship telefona ali kupci zele da imaju najnovije, to je kod nas postao statusni simbol.Zbog posla kojim se bavim sam cesto u kontaktu sa ljudima koji kupuju telefone i neverovatno veliki procenat njih kupuje flagship a da ne zna njegove karakteristike, da ne pricam o Apple korisnicima u Srbiji koji nikad nisu instalirali Itunes i ne znaju sta je to.

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
            • 3. Re: Flagship vs midrange telefoni
              lolafilipovicgrbic

Ja trenutno imam Sony Xperia T  iz 2012. godine, cim se pojavio kupila sam ga i od tad je ispadao na sve moguce i nemoguce nacine i nije ni izgreban, niti je poceo da se kvari, samo je postao spor i sa baterijom od 1750 mAh moram da pazim koliko ga koristim. Sad mi treba telefon sa boljim karekteristikama, pa se dvoumim izmedju Samsung A5 ili S8. Za A5 sam videla da je high midrange i u jednoj recenziji su ga opisali " super za one koji bi S7, ali nece bas da mnogo plate" . Cena je bitna, ali mi nije presudna i ako bih mogla da se uzdam da ce mi naredni telefon trajati 3-4 godine, ne bih zalila da dam pare za flaghip.

• 4. Re: Flagship vs midrange telefoni
                lolafilipovicgrbic

Da napomenem, telefon mi treba zbog posla, da kad nisam u kancelariji, da moze da mi zavrsava posao, da ne vucem laptop ako nesto treba da otkucam i posaljem mejlom, ili postavim na portale Uprava, posto se sad srecom od 01.juna pocinje  sa radom eUprave u punom obimu. Ne treba mi telefon da u kaficu stoji na stolu, da svi vide da imam najnoviji model

• 5. Re: Flagship vs midrange telefoni
                  zlatkoovcina

Flagship telefoni i kupovina istih onog momenta kada se pojave je pomalo...nepotrebna.

Iako su flagship telefoni dobra stvar jer se guraju granice hardvera iz godine u godinu, sto krajnjim korisnicima dobro dodje, realno nikome od nas ne treba osmojezgarni procesor, 6gb ram memorije i slicno na telefonu... Dobro dodje, svakako...ali se nece koristiti ni 50% u svakodnevnoj upotrebi.

Vecina korisnika nema takvu konfiguraciju ni na desktop masinama.

Dati 800+ eura za  telefon, kada za iste pare moze da se kupi pristojan desktop + ok telefon...po meni je cista glupost.

Osim ako ne natrcis na neku ultra povoljnu kombinaciju, telefoni srednje klase svakome od nas rade posao, ili flagship telefoni od pre godinu-dve...

Sa pojavom kineskih telefona na trzistu, sve je dobilo jos malo drugu dimenziju, i konkurenciju, uz obaveznu kalkulaciju oko toga sta ako se telefon pokvari...

Sve u svemu, ili nesto od kineskih telefona, ili telefon srednje klase, poput tog samsunga A5...

Kinezi mogu da se nadju i do 250 eur, da imas vrhunski telefon.

Ako si za malo bolji kineski telefon, onda neki one plus, kao sto je Miloš Damnjanović predlozio. Jeste malo skuplji u odnosu na druge kineze, ali je taj hardver kod drugih proizvodjaca bar dodatno 150-200 eura skuplji.

Sve u svemu, taj a5 ce ti raditi posao, sa tim da bih ja pre isao na model iz 2017-te.

Od flagship telefona se drzi podalje, jer iako ih je lepo imati...nepotreban su trosak.

3 od 3 smatraju da je ovo korisno
                  • 6. Re: Flagship vs midrange telefoni
                    ivanminic

Moj stav je da je kupovina flagship Apple telefona sasvim opravdana.

Iako je cena veoma visoka, u ciklusima od dve godine, na koliko menjam telefone, ona bude sasvim opravdana.

Prvo, dve godine imam zaista sjajno korisnicko iskustvo. A meni je to zaista bitno jer je to sigurno uredjaj koji najvise koristim i za posao i za zabavu.

Drugo, dve godine kasnije i dalje imam uredjaj koji je u odlicnom stanju (vodim racuna o tehnici), koji i dalje ima visoku vrednost na trzistu, i koji moze i narednih godinu ili dve nekoga besprekorno sluziti.

Opet, mislim da je to mnogo vise karakteristika iPhone-a, nego Android telefona, odnosno da je deprecijacija u njihovom slucaju veca, kao i da je sam vek upotrebljivosti kraci.

3 od 4 smatraju da je ovo korisno
                    • 7. Re: Flagship vs midrange telefoni
                      drdekzar

Prilikom koriscenja Apple proizvoda se najmanje gubi, cesto mi se desavalo da kupim polovan Iphone i koristim 5-6 meseci i prodam ga za iste novce:)