10 odgovora Najnoviji odgovor dana 03.10.2017. 21.48 napisao/la je djzecky

nemam signala od juce poslepodne (emergency calls only)

aleksandarbogic

Postovani, nemam signala od juce poslepodne (emergency calls only). I kada pokusam da trazim mrezu manuelno, prijavi error while searching networks. Juce je menjan paket oko 17h, da nije u tome problem?

Sa karticom drugog operatera radi normalno.

Probano u 2 grada.

• 1. Re: nemam signala od juce poslepodne (emergency calls only)
          hakunamatata

Da li je u pitanju Samsung?

• 2. Re: nemam signala od juce poslepodne (emergency calls only)
            aleksandarbogic

Da. Biznis Paket . Moja Firma

• 3. Re: nemam signala od juce poslepodne (emergency calls only)
              hakunamatata

Hajde da probamo ovako da rešimo - prati korake ispod:

1. Settings

2. Mobile network settings

3. Dok si u Mobile network settings - drži Power i Home tastere dok se telefon ne isključi.

4. Dok je isključen, izvadi bateriju

5. Pritiskaš zajedno Power i Home tastere 10 puta (Ne vraćaš bateriju)

6.  Pritisneš i držiš Power i Home tastere 1-2 minuta. Ovo prazni sva kola u telefonu.

7. Posle 2 minuta, ubaciš bateriju nazad.

8. Startuješ telefon sa SIM karticom

9. Dok je telefon uključen, izvadi i ubaci karticu 3 puta.

10. Kada ti bude zatraženo, restartuj telefon nakon što se pokrene ne bi treblo da imaš ovu grešku više.

Ovo je inače normalan error kod Samsunga i ovo se pokazalo kao rešenje

Javi da li si uspeo..

• 4. Re: nemam signala od juce poslepodne (emergency calls only)
                aleksandarbogic

Ne funkcionise.

Probao sam sad kartice drugih operatera i rade normalno u ovom telefonu u kom je do juce radila (do promene paketa).

Telenor kartica pribana na jos 2 telefona [nokia i LG) ne radi ni na njima.

Da li sim kartica moze da crkne tek tako?

• 5. Re: nemam signala od juce poslepodne (emergency calls only)
                  hakunamatata

Može. Svrati do najbliže poslovnice sutra. Ako je problem sa karticom, biće ti zamenjena za par minuta. Potrebno je samo da poneseš ličnu kartu (i pečat za svaki slučaj) ako si zastupnik firme ili da ovlašćeno lice uradi to za tebe.

• 6. Re: nemam signala od juce poslepodne (emergency calls only)
                    mdamnjanovic

Pa može da se desi i da je kartica crkla, to barem lako može da se zameni u najbližoj poslovnici. Mada je čudno da se problem pojavio kad si promenio paket.

Najbolje da Ivana J sve lepo proveri, zaprati je i sačekaj da se javi.

• 7. Re: nemam signala od juce poslepodne (emergency calls only)
                      aleksandarbogic

Reseno,

stigla nova kartica

• 8. Re: nemam signala od juce poslepodne (emergency calls only)
                        djzecky

Imam identican problem sa 50% telefona koje sam kupio ili probao u zadnjih par meseci. Zivim u Backoj Topoli i iz meseca u mesec, iz godine u godinu, je situacija sve gora, sada je doslo do toga da nisam dostupan u svojoj kuci,dvoristu i vecem delu svoje ulice. Cak i kada sam dostupan, kvalitet je ocajan, svaku trecu rec cujem sagovornika. Jacina signala od 95 do 115 db.

Pre par godina sam imao dobar signal. Deset godina sam postpaid korisnik,sada mi je istekao peti ugovor i ne znam sta da radim. Ovako nema smisla.

Prinudjen sam da kupujem polovne telefone iz svog grada,da bih mogao pre kupovine da proverim da li imam kod kuce signal...strasno! U centru svog grada i vecem delu imam pun signal i 4g, na periferiji solidan, ali sta mi to vredi.

Samo od avgusta sam 5 telefona promenio iz ovog razloga:

-Lg G2 - upotrebljiv signal, los kvalitet razgovora ali uvek dostupan

-Alcatel Pixi- donekle upotrebljiv signal,10% vremena nedostupan - ali ocajan tel

-Samsung g928 - 90% vremena nedostupan

-Samsung g920 - 70-80% vremena nedostupan

-Samsung i9300  neki matori, na izdisaju -trenutno koristim- uvek dostupan ali los kvalitet razgovora

Sa svim ovim telefonima nema nikakvih problema kada se iole malo priblizim centru grada, tako da iskljucujem svaku mogucnost kvara istih.

Ima li nade da ce nesto biti uradjeno i poboljsano po tom pitanju ili da razmisljam u drugom pravcu?

Hvala

gps 45.823051, 19.635745

• 9. Re: nemam signala od juce poslepodne (emergency calls only)
                          ivana.

Pozdrav Dejane, proveriću šta se dešava. Vidim da si me zapratio, očekujem poruku sa brojem telefona.

• 10. Re: nemam signala od juce poslepodne (emergency calls only)
                            djzecky

Evo  mali update...

Nakon testiranja ovih dana, dosao sam do zakljucka tj. uzroka mojih problema.

Moja 4G kartica ne radi u 2G rezimu, kada je to potrebno.

1. Sve dok sam pokriven 4G ili bar solidnim 3G signalom, sve je ok, cim se nadjem negde gde je samo 2G pokrivenost, pocinjem da gubim signal.

2. Kada se nalazim negde, gde je odlicna pokrivenost 4G signalom i rucno prebacim na 2G only, istog trenutka gubim signal i ispisuje da nisam

registrovan na mrezi.

3 Aktivnu pripaid karticu, staru 10ak godina (znaci nije ver. ni 3G), sam preko hibridnog pretvaraca "nano to mini sim" povezao i gle cuda,

signal odlican, svugde i u svim uslovima - doduse samo 2g, ali nema gubljenja signala.

Ovom trecom stavkom, kao i cinjenicom da sa karticom jednog drugog operatera, nemam tih problema, opet odbacujem mogucnost neispravnosti mojih telefona.

Kada malo premotam film, shvatam da su ovi problemi verovatno i poceli od perioda, kada sam svoju staru karticu zamenio za novu, pre nekih dve- dve i po godine.

Koliko sam citao, vidim da nisam jedini, ni kod nas ni u svetu sa ovim problemom. Pogotovo izrazenog kod korisnika nekih Samsung i Lenovo telefona, sa karticama odredjenih operatera.

Ne krivim nikoga, samo trazim resenje. Ne zanima me koja od ovih stavki dovodi vise do ne slaganja.

Spreman sam da zrtvujem 4G za sada, dok se ovo ne prevazidje (a nadam se da hoce) za stabilan 2G signal.

Molio bih da mi neko odgovori

- da li postoji sansa da zamenom svoje kartice, za drugu 4G, mozda resim problem?

- da li postoje i dalje starije kartice, koje nisu 4G, u nano izvedbi. Da li bi to mozda resilo problem?

Nacitao sam se o nekim losim serijama uSIM kartica, o nekim flesovanjima istih u poslovnicama itd. Sta je od toga iztina ja ne znam.

Eto spreman sam cak i da se na neko vreme vratim na cist 2G u 2017.godini...samo hocu da budem dostupan. Da ne razmisljam o frekvencijama,

setovanjima, pokrivenosti, cipovoma u telefonima i sl.

Ako je neko voljan da mi odgovori...ja mu se unapred zahvaljujem