2 odgovora Najnoviji odgovor dana 15.07.2017. 17.49 napisao/la je srđansrbija

Problemi sa SIM karticom

nikolakuzmanovic

Ne mogu da šaljem poruke sa jedne od mojih SIM kartica. Kartica je u postpejdu. Šta da radim?

• 1. Re: Problemi sa SIM karticom
          thestefaneli

Nikola,

svrati u neku od naših poslovnica da je zameniš za novom. Najverovatnije se oštetila.

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
          • 2. Re: Problemi sa SIM karticom
            srđansrbija

Treba vam samo ovo zatamljeno!Pre polaska u poslovnicu možda ne bi bilo loše da proverite SMS centar za poruke, to je naš štrumf poštar od pošiljaoca do primaoca od A  do B osobe posrednik.Uđi u podešavanja u centar za poruke ako je neko slučajno obrisao broj ili nije ovaj upiši +38163100100 i pošaljite poruku test poruku STA na 9848 (sms je besplatan ka ovom broju) i stice vam neko stanje na broju, ili želis da znaš da li je prenet broj u neku mrezu čak se čuje i u koju (takođe je besplatno obaveštenje od govornog automata pre klasičnog TU TU, nekad se par sekundi čeka ali to je po meni extra dok se ne dobiju flat paketi ka svima ), BROJ JE PRENET----->INFO DA na broj 9000, deaktivacija INFO NE na broj 9000.Ako vas telefon bude pitao za ime naziv  SMS centra možete da napišete Telenor ili  koje god ime da želite da stavite Radio Mileva (ako može toliko slova) na androidima se ne traži ako koristite stariji model rok za isporuku max, poruka se šalje koa TEXT izveštaj možete da čekirate-označite (ako želite da znate da li je dostavljena poruka),Ako vam kartica nije 4G tzv. uSIM ne bilo loše da je zamenite jer vremenom će te menjati telefon i nije praktično stvarno da sečete sim, jer ćete zamenom dobiti univeralnu sim karticu 3in1 micro, nano i standard ona se vadi i vraća u sim adapter po potrebi u zavisnosti koji se uređaj koristi, kontakte čuvajte na SIM-u jer kod Telenor SIM-ova može da stane 1000 kontakata, neko je i dela za  nabavku pametno razmišljao, jer ima simova i sa 250 kontakata a uSIM su ali tako nije stanje kod nas, veći je rizik da vam telefon pokvari(sistem) nego SIM, ima app My contacts ali ja je nisam koristio jer meni višak iako je korisna app.Pozdrav