1 2 Prethodno Sledeće 27 odgovora Najnoviji odgovor dana 17.08.2017. 14.55 napisao/la je jovke24

Istekao ugovor / postpaid korisnik 12 godina

radisic

Poštovani,

U CallCentru i u Telenor poslovnici ne nailazim na razumevanje osoblja. Ugovor mi je na dva pretplatnička broja istekao pre 2 meseca, još uvek nisam produžio.. Korisnik sam mreže 12 godina i zadnji ugovor mi je bio ne znam koji u nizu..  Pored ugovora za telefone imam i još jedan internet ugovor koji ističe sledeće godine.

Od Mts-a imam mnogo povoljniju ponudu, što mogu i da dokumentujem jer su mi pismeno dali, samo da sa dva pretplatnička broja pređem kod njih..

Moje pitanje je, da li postoji mogućnost bilo kakve povljnije ponude osim ovih sa sajta regularnih za bilo kog korisnika koji je svoju saradnju sa Telenor-om tek počeo??

• 1. Re: Istekao ugovor / postpaid korisnik 12 godina
          mdamnjanovic

Zaprati Ivana J i da sačekaj da ona tebe zaprati. Kad se to desi, pošalješ joj svoj broj u poruci, pa će ona proveriti šta je dostupno od ponuda na tvom broju.

2 od 2 smatraju da je ovo korisno
          • 2. Re: Istekao ugovor / postpaid korisnik 12 godina
            radisic

zapraćena.. čekam.. Hvala.

• 3. Re: Istekao ugovor / postpaid korisnik 12 godina
              lolafilipovicgrbic

Da li je bilo nekog dogovora sa Telenorom, posto sam i ja u slicnoj situaciji kao Vi?

• 4. Re: Istekao ugovor / postpaid korisnik 12 godina
                radisic

nažalost ne, osim redovne ponude koju svako može da dobije..

Preporučujem Vam da ukoliko želite povoljnije uslove makar za sledeće 2 godine, probate sreću kao ja kod drugog operatera.. bukvalno su jedva dočekali, a to treba iskoristiti..

3 od 3 smatraju da je ovo korisno
                • 5. Re: Istekao ugovor / postpaid korisnik 12 godina
                  ugljesap

Iskren da budem neces dobiti skoro nikakve povoljnosti. Posle skoro 20 godina koriscenja Telenor/Mobtel mreze apsolutno nista neces dobiti. Za prethodnu obnovu ugovora su mi dali 50% popusta ne pretplatu, i to kao da su mi dali ne znam ti ja sta. A to je standardna ponuda MTS-a, neces telefon, dobijes 50%. Godinama su me automatski prebacivali sa paketa na paket, naravno cim su se cene podizale (jos u vreme prenesi 325 i tarifiranja po sekundama, a kad su uveli prenesi i surfuj XL, kad su dodali vise MB, tad me nisu prebacili automatski. Vidim da nas ima mnogo koji su jako dugo verni Telenoru, a posto sam isto pitanje postavio kao i vi, dobio sam sledeci odgovor. Da nastavim sa 50% (cime JA stedim nekih 25800dinara za 2 godine) ili popust od 10.000 dinara pri kupovini telefona. Presmesno. Popust od 10000 na vec PRENADUVANE cene aparata, posto je cena iole pristojnog telefona sa ugovorom od dve godine (za moj paket, prenesi surfuj XL), visa nego da iskesiram u bilo kom mobilnom sopu. Ili telenor banka, 300 din odrzavanje, 24 meseca KRIMINALNA cena uredjaja. Ili 6 mesecnih skupih rata, a kod drugih 12 rata a niza cena. Toliko o Telenorovoj brizi o starim korisnicima. Ako im moje, vase ili bilo cije 2000 mesecno nista ne znace, cenim da je mnogo nas koji to placaju, a nista ne dobijaju, tako da ce rado placati nekome drugom.

• 6. Re: Istekao ugovor / postpaid korisnik 12 godina
                    drdekzar

Svaki operater nudi nesto, Telenor nudi Digitalne servise i 10Gb interneta svaki mesec.Po meni imaju najstabilniju mrezu.Telenor banka je odlicna stvar i za kupovinu telefona ne mora da se uzme racun sa odrzavanje(300dinara).Telefon ako uzmete preko bake mozete isplatiti ranije i uzeti novi telefon.
                    Cene telefona nisu prenaduvane, cak su za dobar deo telefona nize nego u zvanicnim radnjama(nemoj gledati cene u radnjama gde nema racuna i garancije 24 meseca).

Postoje za neke modele telefona bolje cene kod drugih, za neke ne ali po meni ponuda preko Banke je odlicna (ja nisam nalazio bolje cene na 24 rate) jer u svakom trenutku mogu da otplatim telefon i uzmem nov.

• 7. Re: Istekao ugovor / postpaid korisnik 12 godina
                      ugljesap

Ok, ti si ocigledno bot, posto su ti odgovori toliko puni hvale Telenor-a kao kompanije. Nisi nalazio bolje cene na 24 rate? Hm. Winwin, handy,gigatron, to su po tebi radnje koje ne izdaju racun? Daju mogucnost otplate i na 36 meseci. Hvatate se za digitalne servise, kao okrenuti ka mladima i tome slicno? To onda govori o Telenoru kao firmi koja ne razume da postoji jako sirok spektar ljudskih potreba! Ne trebaju ti dig.servisi? Evo ti vise minuta! Ne trebaju ti minuti? Evo ti duplo vise neta. 10GB interneta promocija? Ja ne potrosim ni ovih 1500mb sto imam u paketu. I sta sad? Mogu li tih 10gb da zamenim a da mi telefon bude drasticno jeftiniji? Naravno da ne mogu. Cene su vam visestruko prenaduvane, primera radi, Honor 8 uz paket prenesi i surfuj XL kosta 32000 dinara, sa ugovornom obavezom na 24 meseca. A ta ponuda na 24 meseca sa 30% popusta se odnosi na PUNU cenu uredjaja! PUNU cenu, koja je oko 60000 dinara! Mobilni shop pored moje radnje, garancija 2 godine itd, Honor 8 je 290eur!!!! Vasa ponuda na onu cenu od (32000 uz navedeni paket) moze da se otplati na 6 mesecnih rata uz racun! I ne zivimo u Norveskoj, da mogu da otplatim telefon odmah, i uzmem nov, ne bih ni uzimao na 24 rate, da placam nesto 2 godine, sto ce zastareti za 12 meseci! Osvestite se, ovo je Srbija, ljudi hoce vise a da plate manje, mada to je situacija svuda, ali kod nas je izrazenija. Iskreno, nisam od jedne privatne kompanije ocekivao  toliku krutost i SNS odgovore.

2 od 2 smatraju da je ovo korisno
                      • 8. Re: Istekao ugovor / postpaid korisnik 12 godina
                        0685482737

Nazalost moram da se slozim , mi smo uzeli S6 edge + pre godinu i 10 meseci , rata nas izadje 5190 telenor banci mesecno sto dodje 124.500 hiljade i plus nekih 40 000 na tarifni paket + gomila troskova nas ce telefon izaci oko 180.000 , dobili smo ponudu od drugog operatera tako da zasigurno prelazimo , u to vreme kada smo uzimali s6 edge plus u mtsu je bila skoro pa duplo jeftinija ali smo napravili gresku , u telenoru smo preko 10 godina sigurno i zaista svaka cast na pokrivenost mrezom koja se pominje , ali nista manjupokrivenost nemaju ni ostali operateri a sto se se tice  digitalnih servisa nemamo potrebu ni za jednim , od dizera pa do hbo-a koji vecina nas i ima na tvu plus gomila aplikacija moze zameniti svaki od tih servisa .  Sto se tice minuta i poruka to je prevazidjeno a ni gigabajti neta ne igraju neku veliku ulogu sve preko 2 gb je dovoljno makar za mene . Zakljucak je da se paketi prave za siroke narodne mase i nisu prilagodjeni potrebama odredjenih korisnika a cene evo gledamo telefon koji ce nas kostati dobrano preko 1500 evra sada ne vredi 300 . Gubitak na ceni je realan ali sto je previse previse .

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
                        • 9. Re: Istekao ugovor / postpaid korisnik 12 godina
                          radisic

zaista je tužno što su odgovori svih zaposlenih, uključujići onih u poslovnici, onih u call centru, onih na webchat-u pa i gospođice Ivana J , isključivo odnose na standardne ponude.. niko ne zna da se upusti u pravilnu komunikaciju sa korisnikom, makar da pokuša da reši problem korisniku, da se dođe do zajedničkog rešenja i da korisnika zadrži..nego , sve se odnosi na to: "uzmite telefon preko telenor banke, tako imate popust na pretplatu", "imate promociju 10GB".. A to je sve standardno za bilo koga ko sada želi da dođe u "Telenor".. definitivno neko ponašanje bahato, kao da su jedini , kao da ih zaista nije briga za naš novac koji im dajemo.. Meni čak nisu ni ponudili tih 10.000 din manje za telefon kako neko gore reče .. samo STANDARDNU PONUDU dostupnu BILO KOME.

• 10. Re: Istekao ugovor / postpaid korisnik 12 godina
                            drdekzar

Radnje koje si spomenuo prodaju Honor 8 po ceni od 59990 ne po 290e i kod njih ako se uzima na 24 rate imas trosak odrzavanja racuna od 230/240 dinara(usko saradjujem sa dve firme od pomenute tri).
                            Huawei P9lite u Telenoru 28800, u zvanicnim radnjama 39990
                            Huawei P10lite u Telenoru 35280 u zvanicnim radnjama 39990

Samsung J5(2017) u Telenoru 32400 u zvanicnim radnjama 37990
                            Ima tu jos nekih koji su jeftiniji ima i onih koji su skuplji.

Nisam iz Telenora, cak sam broj zbog posla morao da prenesem u drugu mrezu i iz iskustva svog tvrdim da imaju najstabilniju mrezu  i internet.Zamisli nasta bi licilo sve da se svakom korisniku izlazi u susret i pravi paket po njegovim potrebama(nemoguca stvar) zato obratis se svakom i vidis ko tebi nudi najbolje uslove i resis dilemu, opet kazem treba uzeti sve u obzir (jacunu signala, brzinu interneta, potrebe za minutima, sms, internetom, potreba ili ne za digitalnim servisima, potreba za telenor vise, telenor porodicom ili opet ne).
                            Poslednju recenicu necu komentarisati mnogo govori o onome ko je napisao i nadam se da ce biti uklonjena.

@Miroslav Radisic 10.000 manje za telefon je ako me pamcenje dobro sluzi bilo oko Nove Godine.
                            Ja nisam cuo ni da drugi operateri daju neki popust na cenu telefona van standarne ponude.

• 11. Re: Istekao ugovor / postpaid korisnik 12 godina
                              ugljesap

Nazalost, paketi im nisu za siroke mase, nego naprotiv, formirani prema necemu sto Telenor hoce da forsira. Non stop se prica digitalni servisi,digitalni servisi, a niko ne pise s;edeceezer 500 din pa dobije 2gb neta za njega, novinarnica 395 din 2gb neta da bi pratio tabloide, HBO 745 din i za svaki servis posebno NET. Sto znaci em sto moras da vodis racuna koliko neta za sta imas em sto je SKUPO. MTS sada nudi 100GB neta mesecno pa ih trosi na sta ti je volja. Deezer - Youtube, Novinarnica - B92,blic kurir aplikacije, koristite sta vam je volja. Capture? Imam google drive, a na samom gmail-u su mi kontakti godinama i automatski se sinhronizuju. O ponudama sto se tice Telenor banke ne zelim ni da trosim reci vise, ipak je to previse bezobrazno cak i u Srbiji.

• 12. Re: Istekao ugovor / postpaid korisnik 12 godina
                                radisic

Mogu da Vam pošaljem skeniranu pismenu ponudu od agenta državnog operatera..gde je smanjena cena telefona mimo standardne!! Nazvao sam firmu koja se bavi prodajom paketa za državnog operatera, rekao šta želim i rekao da sam korisnik Telenor-a 12 godina.. na prvu su mi ponudili mnogo bolju stvar nego, moram priznati, omiljeni mi Telenor.

• 13. Re: Istekao ugovor / postpaid korisnik 12 godina
                                  drdekzar

Uz Prenesi Play+ pakete dobijete besplatno digitalne servise tako da nema tih dodatnih troskova.Ja sam banku koristio da placam telefon na rate bez bilo kakavih dodatnih troskova  i koristim za kupovinu stvari preko interneta (kada su otvorili banku dobio sam 6 meseci smanjene racune za 50%), za ostale usluge ne mogu da pricam posto ih nekoristim ali imam nekoliko ljudi oko sebe koji koriste njihovu karticu za dolozeno placanje i zadovoljni su.

• 14. Re: Istekao ugovor / postpaid korisnik 12 godina
                                    drdekzar

Ne razumem koju ste firmu nazvali koja se bavi prodajom paketa za drzavnu firmu.Ako mislite na radnje kao sto su Han...Win.... gde mozete da uzmete telefon kod njih na ugovor sa operaterom moram Vam reci da su to oni spustili cenu telefona, a ne Drzavni operater.

1 2 Prethodno Sledeće