10 odgovora Najnoviji odgovor dana 21.08.2017. 00.51 napisao/la je hakunamatata

hTC M8 nema 4G mrežu

batspawn

Poštovani Telenor!

Imam uređaj hTC M8, koji je kompatibilan za 4G mrežu. Ali u mojem selu (Novi Kneževac) nažalost nemogu to da iskoristim (po mapi ima 4G). Prijatelj mi ima Honor 8 lite, koji je isto 4G kompatibilan, i on ima 4G. Kako je to moguće?

Pre nekoliko meseca sam bio u Zrenjanin i Vršac, tamo interesantno da tamo sam imao 4G mrežu. Kako je to moguće?!

• 1. Re: hTC M8 nema 4G mrežu
          drdekzar

Ako je sve podeseno kako treba probaj da zamenis karticu za pocetak.Meni se slicno desavalo po Beogradu da ja imam 4G, a supruga nema.Oboje koristimo 4G mrezu.

• 2. Re: hTC M8 nema 4G mrežu
            batspawn

Dejane, kako sam i naveo 2 puta sam menjao karticu, i da istom karticom u ZR i Vršac sam imao 4G mrežu! :-/

• 3. Re: hTC M8 nema 4G mrežu
              drdekzar

Meni to onda lici da je problem do telefona. Probaj tvoju karticu u telefonu prijatelja.

• 4. Re: hTC M8 nema 4G mrežu
                batspawn

Hm...sumnjam. Ako bi bio problem sa uređajem, onda nisam ni treba da imam u navedenim gradovima 4G. Ne?

• 5. Re: hTC M8 nema 4G mrežu
                  drdekzar

Probaj.... Ako je problem do Telenora onda nijedan korisnik Telenora u tvom mestu nece imati 4g.Ako drugar ima, a ti nemas meni onda lici do uredjaja.

• 6. Re: hTC M8 nema 4G mrežu
                    batspawn

OK, probaćemo!

• 7. Re: hTC M8 nema 4G mrežu
                      batspawn

No, danas smo izprobali sve varijante!

Honor 8 lite (mamina, Telenor), hTC M8 (svoj, SIM free), hTC M8 mini (prijatelj iz Mađarske, SIM free)

Svoj Telenor 4G kartica (Novi Kneževac)

Honor - radi 4G

M8 - ne radi 4G

M8 mini - ne radi 4G

Mamina kartica, 4G (Novi Kneževac)

Honor - radi 4G

M8 - ne radi 4G

M8 mini - ne radi 4G

Prijateljova kartica 4G, Telenor HU (Segedin)

Honor -

M8 - RADI 4G

M8 mini - RADI 4G

I da još jednom dodam, da ista svoja kartica, u maj mesec u ZR i Vršac je IMAO 4G signal!!

...posle ovog ispitivanja...niko meni da NE kaže da je u mojem uređaju problem! Problem je u anteni koji je NK. Najverovatnije, da za starije uređaje nema 4G signal. Ne bi bilo loše da to ispituju odgovarajuća lica kod Telenora, i da mi koji imamo starije uređaje da ne budemo uskraćeni sa 4G mrežom!

• 8. Re: hTC M8 nema 4G mrežu
                        hakunamatata

Pozdrav

Navedeni uređaj podržava sve 4G frekvencije koje Telenor ima... Ono što ja vidim kao problem je da u određenim delovima sela imaš pokrivenost samo na otvorenom, dok u zatvorenom nemaš. Takođe, samim tim što je pokrivenost u zatvorenom slabija, verovatno ti je bazna stanica malo dalje, tačnije u pravcu Kanjiže. Kako je u pitanju stariji uređaj, moguće je da ima slabiju antenu, pa da jednostavno ne može da "uhvati" signal. Ovo ćeš lako utvrditi time što ćeš testirati 4G kada si bliže gradu Telenor konstantno unapređuje mrežu, tako da se nadam da će u skorije vreme još neka bazna stanica u tvojoj blizini preći na 4G

• 9. Re: hTC M8 nema 4G mrežu
                          batspawn

Pozdrav!

U NK u centar ima 4G, tamo je isporban... :-/ A za ovo, da unapređuje mrežu, pa neznam. U jednom delu NK ima prijatelj problema sa signalom, neznam već koliko mejl/telefon je odradio sa Telenorom, ali uvek dobije taj tekst "Telenor konstantno unapređuje mrežu"...mislim...to već odgovaraju 6-7 godina, i ninkakve promene nema.

• 10. Re: hTC M8 nema 4G mrežu
                            hakunamatata

Dakle, ipak je do uređaja