1 2 Prethodno Sledeće 27 odgovora Najnoviji odgovor dana 07.12.2017. 13.40 napisao/la je hatab001 Idi na prvobitnu objavu
      • 15. Re: Telenor Home
        ivanminic

Prilicno temeljno testirano, i radi veoma dobro na nasoj lokaciji

• 16. Re: Telenor Home
          branislav871

Zanima me na koji način je predviđeno korišćenje neta ako se ugovor potpiše na godinu dana? Preko mifi-ja, možda? Ili konkretnije pitanje može li se Telenor Home koristiti putem mifi-ja?

• 17. Re: Telenor Home
            thestefaneli

U varijanti ako potpišeš ugovor samo za SIM karticu na godinu dana, tada je možeš koristiti u postojećem MiFi-u ili nekom drugom uređaju koji je podržava.

• 18. Re: Telenor Home utisci
              moravac

Moji utisci nisu samo pozitivni , imam i negativnih . Kao dugogodišnjih korisnik bežičnog interneta smatram da vam imam iskustva da vam kažem ove zamerke . Radnici i vaša podrška nisu znali pola odgovora na moja pitanja o vašem kućnom internetu . Ipak sam odlučio da ga uzmem presudno je bilo što je repetitor blizu . Niko mi nije pomenuo da na prvom računu će biti uvećanje za 250 din za aktivaciju kartice . Bio sam neprijatno iznenadjen kada sam dobio prvi račun . Presek stanja vam je prvog u mesecu , ja sklopio ugovor mislim 7 u mesecu za 23 dana vi ste mi naplatili punu mesečnu cenu i tako mi ukrali novac u vrednosti od 7 dana preplate. Kao pravi prodavci prodavali ste mi maglu za dovoljnost 100 g po punoj brzini. Protok podataka nikada nisam merio jer nisam imao potrebe uvek sam imao pakete bez ogranicenja kod lokalnih prodavaca intereneta. I mogu vam reći da za prosečnu četvoročanu porodicu 100 g ja malo , meni traje do 15 u mesecu .  Jedan računar i dva telefona , čitanje na internetu , crtani za mladjeg , stariji neku igricu , po neki put film da odgledam ako nadjem vremena , to potroši 100g do 15 u mesecu . Kod lokalnog prodavca sam imao 8/2 za 750  mesečno bez ograničenja a ovde oko 40/20 za 1250 din sa ograničenjem , kada se potroši 100g brzina varira  bude 0,5 —2,5 / 1—1,5 . Ako telenor nešto ne promeni ili da poveća onih 100 g ili da poveća ovu smanjenu brzinu promenicu prodavca interneta. Za buduće potenijalne korisnike . Kvalitet signala zavisi od daljine repetitora i od prepreka izmedju vas i repetitora , mnoge stvari utiču nasignal u vazduhu . I ovaj paket kucnog interneta nije dovoljan za prosečnu četvoročanu porodicu.

• 19. Re: Telenor Home utisci
                katarina.s

Zdravo Marko, hvala što si podelio svoje utiske. Aktivacija kartice je jednokratna i iznosi 290 dinara, krivo mi je ako ti je ova info promakla. Što se tiče računa, pretplata se obračunava srazmerno broju dana korišćenja, dok MB dobijaš u celosti. Potrošnja neta zavisi od aplikacija koje koristiš. Tu sam da proverimo detalje, kao i račun, molim te pošalji mi broj u poruci. Hvala unapred.

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
                • 20. Re: Telenor Home utisci
                  moravac

Zdravo katarina , možda si i u pravu , možda je prvi račun bio 1540  na to neželim ni da se vraćam . Vaša podrška mi je rekla da je presek stanja prvog u mesecu . Za aktivaciju ništa nisam ja propustio nego nisam obavešten i ako sam nekoliko puta razgovarao i sa podrškom i sa vašim prodavcem u lokalu , pored mnoštva pitanja nikada nisu pomenuli aktivaciju. Moja prethodna poruka i jeste kritika ali namera je konstruktivni prigovori. U nadi da ćete se promeniti na bolje. Jer moj prvi utisak je da ste početnici(gušteri) u poslu kućnog bežičnog interneta . A tako vam malo fali da budete najbolji u ovome .  I zato ako imate neka pitanja rado ću vam odgovoriti. Morao sam da ovo dodam . Vi još uvek razmišljate o kućnom netu kao kako da kažem o nekom mobilnom paketu ili dodatku ali to on nije kućni net je nešto više od mobilnog telefona ili paketa , on je zasebna tehnološka celina . Imate u rukama proizvod koji ima potencijal da bude odličan ali nažalost to još uvek nije , sve je u vašim rukama . 

Opet da dodam nešto , šta ću kada pišem snogu , onako usput , kada sam se registrovao na ovu stranicu ostavio sam broj telefona , tako ako me uopšte pitate nešto šaljite sms , lakse mi  . I mogli bi ste da imate opciju za ćirilicu na ovoj stranicii to bez ovih stranih reči , zašto se stidite ćiriličnog pisma i srpskog jezika ????

• 21. Re: Telenor Home utisci
                    branislav871

Aktivacija kartice se naplaćuje, ali nigde nije transparetno prikazano, propust je obostran, operatera u poslovnici što ne kaže, a klijenta što ne pita koji su njegovi troškovi na početku (ljudi obično žure i samo potpisuju).

Ponuda jeste i više nego pristojna, ja svojih 50gb plaćam 2399rsd. Smatram da bi u skladu sa Telenor Home ponudom, trebalo da poveća količinu podataka po paketima odnosno smanji cene. 

Sugestija za ćirilicu je uredu, ali možda kao opcija za izbor korisnika, s obzirom da je u pitanju internacionalni brend, skroz je uredu i da sajt, forum i sve u vezi sa Telenorom bude na latinici.

• 22. Re: Telenor Home utisci
                      srka1970

Pošto razmišljam o kupovini Telenor Home Interneta, molim Marka kao iskusnog korisnika (i ostale naravno) za odgovor na par pitanja:

1. Kada potrošiš 100 GB po punoj brzini, da li je smanjena brzina dovoljna za korišćenje Skajpa na PC računaru (Windows)?

2. Kada potrošiš 100 GB po punoj brzini, da li je smanjena brzina dovoljna za korišćenje HBO Go na smart TV, tabletu, računaru, makar i na samo jednom uređaju?

3. Da li je ruter moguće povezati klasičnim mrežnim kablom sa računarom?

Da je smanjena brzina makar 5/1 verovatno ne bih imao bilo kakvu dilemu...

Pozdrav, Srđan

• 23. Re: Telenor Home utisci
                        hatab001

Odgovor na prvo i drugo pitanje:

Nakon potrošenih 100GB slobodno računaj da nemaš interneta. To je fora kod svih operatera, čitaj komentare na youtube-u. Piše da ti je brzina DO 2Mb/s, ali to DO ima ogromnu važnost, jer ide od 0,5 do 2, konekcija nonstop puca, bukvalno je net neupotrebljiv. O gledanju HBO u HD pri tim uslovima i ne pomišljaj.

Odgovor na treće pitanje:

Da. Ako potpišeš ugovor na 2 godine dobijaš ruter koji ima i wifi i Lan tako da preko običnog mrežnog UTP kabla možeš nakačiti računar.

AKO TELENOR BAREM TROSTRUKO NE POVEĆA BROJ GB NA MESEČNOM NIVOU OVO NIJE HOME (KUĆNA) VERZIJA INTERNETA, VEĆ KLASIČNI MOBILNI PAKET KOJI NIKAKO NE MOŽE DA ZAMENI KUĆNI FLAT INTERNET. INAČE IMA OVDE DOSTA NEDOSTATAKA ALI SVE BI BILO OK KADA BI BROJ GB BIO DOSTA VEĆI

2 od 2 smatraju da je ovo korisno
                        • 24. Re: Telenor Home utisci
                          ivanminic

Iskren da budem, ekstremno mnogo koristim internet u svakom smislu (jedino ne gledam streaming servise za filmove i serije) i smatram da je paket sasvim dovoljan za sve koji na slican nacin koriste internet. Ukoliko koristite streaming servise, to bitno menja stvari, i u tom slucaju ni jedan ovakav paket nije resenje.

2 od 2 smatraju da je ovo korisno
                          • 25. Re: Telenor Home utisci
                            hatab001

Iskreno, pitam se šta je to ekstremno korišćenje interneta ako se ne koristi streaming poput YouTube-a .

Problem je kod korisnika koji koriste internet u svojoj kući pogotovo ukoliko više ljudi koristi internet, jasno je da će najčešće koristiti YouTube ili slične servise. U tom slučaju ovakav internet ne bi se mogao nazvati kućnim internetom to jest home internet, jer prednost kućnog interneta i jeste bezbrižnost po pitanju potrošnje gigabajta. Ovakav internet paket bi se pre mogao nazvati prošireni mobilni internet nego kućni internet. Da ne pomisli neko da mislim da je Telenor home loš moram napomenuti da ima i svoje prednosti. Na primer Telenor home ima visok kvalitet usluge u pogledu brzine i stabilnosti konekcije, dakle to je nešto što uopšte karakteriše firmu Telenor i izdvaja je od konkurencije. Dok imate predviđenih 100 GB konekcija je dosta stabilna i retko se dešava da dođe do prekida veze što je za svaku pohvalu. A što se tiče nedostataka moglo bi se izdvojiti to što je ping nešto slabiji pa može stvoriti probleme pri online gaming-u. Takođe se dosta korisnika žali na problem IP adrese koja nije javna mada meni to i ne smeta za sada, to je jedino bitno kod ljudi koji koriste sisteme sigurnosnih kamera na primer, ali i tu se može iznaći rešenje. Sveukupno ova ponuda Telenora je odlična i karakteristike ovakvog interneta su čak natprosečne, na primer iako je u mom mestu pokrivenost 4G signalom nešto slabija ja imam brzinu preko 25/20 što je odlično, pogotovo što se tiče upload-a. Iskreno se nadam daće Telenor uspeti da omogući veći broj GB korisnicima Telenor home ako već ne može ili ne želi da omogući neograničeni-flat internet. Smatram da je ipak 100gb dosta malo za kućni internet bez obzira na to što nekada možemo da prođemo i sa mnogo manje mesečno, jer ponekad potrošimo i petostruko više od 100 GB zbog raznih razloga, bilo da je u pitanju Youtube ili recimo preuzimanje igrica, programa, ili bilo čega drugog. Bez svega toga internet i nije internet.

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
                            • 26. Re: Telenor Home utisci
                              ivanminic

Nisam rekao da ne gledam Youtube, rekao sam da ne gledam streaming servise za filmove i serije.

Ako skidas torrente, ili generalno radis neki sulud download i gledas fullhd ili 4K streaming video mozes da trosis i mnogo vise od 100GB, ako to ne radis ne mislim da je to malo.

Ako to radis, uzmi optiku i plati je koliko treba da kosta i onda preori internet kako god ti je volja

Ovakav uredjaj i ovakav paket nije predvidjen za upotrebu kakvu vi zelite.

• 27. Re: Telenor Home utisci
                                hatab001

Neće optika još dugo stići do mog mesta

Ako imaš decu sigurno se nakače na youtube i gledaju sve i svašta na YOUTUBE-u i to u hd rezoluciji i to po čitav dan i kada pogledaš koliko ti je ostalo GB iznenadiš se

A što se tiče download-a pitanje je šta je suludo preuzimanje jer danas samo jedna igrica ima preko 50 GB, npr. Gta V ima čini mi se  oko 70 GB i ti si za taj mesec završio . Ali ovo se nikako ne može zameriti Telenoru jer oni nude paket ovakav kakav jeste i ništa nisu prevarili na korisnicima je da odluče da li im odgovara ili ne, a ja samo kažem da se nadam da će Telenor povećati broj GB što naravno to nije njihova obaveza, ali i da ostane ovako kako jeste ovaj internet ima dovoljno visok kvalitet da bude bar kao neka sekundarna varijanta brzog interneta kao dodatak klasičnom adsl-u.

1 2 Prethodno Sledeće