5 odgovora Najnoviji odgovor dana 31.10.2017. 04.03 napisao/la je grobenski

Pitanje

grobenski

Pozdrav,

postoji li opcija da se kod nekog operatera u Srbiji kupi/plati podatkovni promet (npr. 5 gb) za internet? A da se pritom ne mijenja sim. Hvala, lp

Bojana

• 1. Re: Pitanje
          mdamnjanovic

Može naravno, postoje tarifni dodaci za internet i za postpaid i za prepaid brojeve.

• 2. Re: Pitanje
            grobenski

Poštovani,

dakle, broj je hrvatski i operator je T-com. Mi želimo izbjeći dual sim.

Što su zapravo postpaid i prepaid brojevi?

Kako se naplaćuju ti tarifni dodaci?

• 3. Re: Pitanje
              thestefaneli

Bojana,

ukoliko sam dobro razumeo, ti koristiš hrvatsku SIM karticu, a u Srbiji si. Obzirom da si u roaming-u, nebitno na koju mrežu se kod nas povežeš, internet saobraćaj će ti biti tarifiran po važećem cenovniku svog domaćeg operatera za roaming.

Kako su to obično skupe tarife, moja preporuka je da kupiš našu Telenor turističku prepaid internet karticu. Ona košta 950 dinara ako se ne varam, što je oko 8.5 eura. Sadrži 10GB interneta koji važe 15 dana od momenta aktivacije. Kako će to biti druga kartica samo za internet, nažalost, moraćeš da imaš dual-sim telefon da bi koristila paralelno svoju i našu karticu, ili da naizmenično menjaš njih dve po potrebi ukoliko nemaš dual-sim telefon.

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
              • 4. Re: Pitanje
                grobenski

Pozdrav,

tako je, dobro ste shvatili. A šteta, već sam se ponadala da mogu

izbjeći dual sim.

Hvala Vam na uputama.

Srdačan pozdrav

• 5. Re: Pitanje
                  mdamnjanovic

Ja nisam odmah shvatio na šta se tačno misli   Ali tu je Stefan tu da pomogne.