1 2 Prethodno Sledeće 20 odgovora Najnoviji odgovor dana 27.12.2017. 05.29 napisao/la je ssijak

Otključavanje uređaja pre isteka ugovorne obaveze

ssijak

Uzeo sam telefon (iphone 8 plus) uz play 40 paket pre mesec dana. Telefon sam odmah platio u kesu 60 i nesto hiljada i ostaje mi play40 paket da placam 2 godine. Citao sam ovaj forum pre nego sto sam uzeo telefon gde sam zakljucio da je telefon moguce otkljucati ako nije kupljen na rate i poslao sam mail na otkljucavanjeuredjaja@telenor.rs sa objasnjenjem mojih potreba ali su mi rekli da dok traje ugovorna obaveza ne zele da mi otkljucaju telefon, isto mi je posle rekao covek iz call centra. Bez trunke volje/razumevanja da saslujaju sta im pricam. "to je procedura" i dovidjenja, prijatno.

Ja sam godisnje oko 2 meseca u inostranstvu u raznim zemljama, sto privatno sto poslovno, i neophodno mi je da mogu da ubacim drugu karticu u telefon dok sam van zemlje. Dok je zakljucan telefon bukvalno ce me naterati da kupim drugi telefon da ga koristim dok sam u inostranstvu... Nemam nikakvu nameru da prodam ovaj telefon ako se otkljuca ili bilo sta drugo, nego mi jednostavno treba najosnovnija opcija da taj telefon mogu da koristim dok sam van zemlje!!! Cak sam presao iz MTS u Telenor na ovaj ugovor i vec u prvom mesecu ovaj problem

Sta mogu da uradim?? Sta Telenor dobija time sto mi ne otkljucava telefon i samo mi pravi stetu i problem?? Paket placam te placam, bio u zemlji ili ne, a sigurno necu da placam roaming internet pakete, pogotovo jer mi treba bar 5-7+GB mesecno gde god da sam i samo ce me naterati da koristim drugi telefon koji je otkljucan a njima dam losu reklamu bez potrebe..

Da li postoji bilo kakva razumna opcija koja odgovara obema stranama a da ne moram da koristim 2 telefona, ili da prodam ovaj na oglasima i kupim lepo otkljucan sto sam izgleda i trebao?

• 1. Re: Telenor ne zeli da mi otkljuca telefon!
          mdamnjanovic

Nikad ni meni neće biti jasno to sa zaključavanjem telefona... Ne znam šta da ti kažem, videćemo šta će ti reći neko iz Telenora...

• 2. Re: Telenor ne zeli da mi otkljuca telefon!
            vomark34

Ti kad si potpisao ugovornu obavezu i kupio telefon ti si se time obavezao da ćeš 2 godine koristiti telenor karticu u telfonu. Što se tiče otključavanje to je ste tako moraš da sačekaš da ti istekne ugovorna obaveza da bi ti otključali telefon. Možeš ti pisati i tražiti ali ti neće otključati telefon jer si pod ugovornom obavezom. Jedino što možeš da probaš neku drugu karticu da vidiš da li je zaključan jer nekad se desi da prodje i neki koji nije zaključan . Možeš da isplatiš ugovor odmah ceo do kraja i time stičeš pravo da otključaš uređaj. Drugo rešenje nije predviđeno jedino da na svoju odgovornost odneseš telefon na otključavanje u neki servis ali time gubiš garanciju.

• 3. Re: Telenor ne zeli da mi otkljuca telefon!
              mdamnjanovic

Mislim da ni ne može da se otključa u nekom servisu, mimo operatera, u ovom trenutku. Znam jer sam se raspitivao za otključavanje ortakovog iPhone 7... Ta sedmica će moći da se otključa tek sledeće godine, nakon dve godine od prodaje...

• 4. Re: Telenor ne zeli da mi otkljuca telefon!
                ssijak

Ma sta znaci "obavezao se da nosim Telenor karticu 2 godine u telefonu". Ja mogu danas da zapalim i tu karticu i Telefon i da placam ugovor mesecno i nikom nista. Da nece da me tuze ako vide da kartica nije aktivna u telefonu??

Ne razumem nerazumne prakse i pravila sa 0 fleksibilnosti. Koja je razlika izmedju :

1. Ne otkljucaju mi telefon, ja onda svejedno ne nosim njihovu karticu u inostranstvu i maltretiram se sa 2 telefona i vise troskova jer moram da ga nabavim.

2. Otkljucaju mi telefon, ja nosim telenor karticu u Srbiji a stranu karticu u inostranstvu.

Da, nije tesko odgovoriti. Pod 1 imas nezadovoljnog korisnika i losu reklamua dobijas bukvalno NISTA sto to forsiras i na duze staze gubis. Pod 2, imas zadovoljnog korisnika, nista ne gubis, a dobijas na duze staze dobru reklamu i korisnika koji ce te pohvaliti i nastaviti da te koristi i posle ugovora ako imas normalan odnos sa njim. Nije tesko biti fin

• 5. Re: Telenor ne zeli da mi otkljuca telefon!
                  vomark34

Jesi potpisao ugovor. Jesi. Šta ti u ugovoru piše obavezuješ se na koršćenje Telenor kartice tokom trajanja ugovora. Ako ti se ne viđa ti nemoj koristiti. Ne razumem te uopšte. Ako si već keširao telefon što ga nisi uzeo SIM Free u slobodnoj prodaji nego si hteo da ga uzmeš po privilegovanoj ceni i da dobiješ sim free. Uostalom pitaj i MTS i VIP isto pitanje i dobićeš isti odgovor. Mada čini mi se da vip ne kodira telefone tj ne zaključava ih ali nemoj me držati za reč to sam samo načuo od drugih nisam lično proverio. To ti jepraksa uceloj evropi u celom svetu telefoni su zaključani dok ne istekne ugovor i tada možeš da ga otključaš.

• 6. Re: Telenor ne zeli da mi otkljuca telefon!
                    mdamnjanovic

Offtopic: VIP ne zaključava telefone već par godina.

• 7. Re: Telenor ne zeli da mi otkljuca telefon!
                      ssijak

Kakva crna privilegovana cena. Dao sam 520e za njega dok je u oglasima 600e nov ali je zato ugovor dosta skuplji zbog telefona tako da ne vidim sta je tu privilegovana cena. Znas zasto sam uzeo od Telenora? Jer sam bio u fazonu platicu vise ali time placam i normalnu uslugu od ozbiljne firme. Ocigledno nije tako.

To sto svi to rade to znaci da je to super praksa? To sto svi politicari kradu to znaci da je to normalno? Ako svi cute kad se uvode glupe prakse na kraju cemo zavrsiti sa ko zna cim...

Bas me interesuje odgovor na sledece pitanje. Ako bih otisao i uplatio 23 mesecne rate za play40 (moj paket i toliko je ostalo na ugovoru) odjednom, da li bi mi tad otkljucali prokleti telefon?? Znaci ne da raskinem ugovor nego platim sve play40 mesecne obaveze odmah sad, vidis ne interesuje me "privilegovana cena" nego normalna usluga...

• 8. Re: Telenor ne zeli da mi otkljuca telefon!
                        vomark34

Pa dobro ja kažem da sam čuo i nisam tvrdio da jeste ili nije istina. Ali vip ima pokriće mreže katastorfa.Telenor zato ima extra pokriće.

• 9. Re: Telenor ne zeli da mi otkljuca telefon!
                          vomark34

Da otključali bi ti jer je to otkup ugovorne obaveze i time više nisi pod ugovorom i time stičeš pravo na otključavanje telefona. To što se u oglasima nudi po 600€ pitanje je odakle je došlo i  kakvi su uslovi garancije. Daju ti 6 meseci garanciju na software i ako nešto drugo rikne sorry but nema mogućnosti ništa da se uradi ne spada pod garanciju.Jer odu u Madjarksu kupe tamo telefon donesu preprodaju i napišu kako oni odgovaraju za garanciju i posle par meseci promene nalog na KP i ćao đaci.

• 10. Re: Telenor ne zeli da mi otkljuca telefon!
                            mdamnjanovic

Moram opet da se umešam - da je uzeo preko oglasa, sigurno bi dobio 12 meseci garancije u bilo kom ovlašćenom servisu, bilo gde na svetu. Kod operatera se dobija 24 meseca.

• 11. Re: Telenor ne zeli da mi otkljuca telefon!
                              ssijak

Iphone ima 1god globalnu garanciju a mozes da dokupis apple care da imas 3. No nebitno to. Ako im platim tu cifru, ja ne zelim da otkupim ugovor u smislu da se prekine, hocu da platim unapred ceo ugovor pa da naredna 23 meseca imam tu uslugu i ne placam nista sem ako ne koristim usluge koje se dodatno placaju (npr. parking servis preko moba i sl.). I naravno da mi otkljucaju fon. Ali mogao bi ustvari neko iz Telenora da se javi na temu da kaze nesto.

• 12. Re: Telenor ne zeli da mi otkljuca telefon!
                                vomark34

Možda preko nekih oglasa ajd malo pogledaj na kp daju 6 meseci ne svi naravno ali neki. Neki daju i 12 meseci neki i 24 ali većina radnu garanciju 7 dana ili neki 3 meseca

• 13. Re: Telenor ne zeli da mi otkljuca telefon!
                                  mdamnjanovic

Javiće se Katarina S a može i Stefan Milivojević da pomogne.

• 14. Re: Telenor ne zeli da mi otkljuca telefon!
                                    mdamnjanovic

Apple daje globalnu garanciju godinu dana... Gde god da kupiš telefon, možeš da ga servisiraš bilo gde u toj prvoj godini.

1 2 Prethodno Sledeće