1 2 Prethodno Sledeće 16 odgovora Najnoviji odgovor dana 06.01.2018. 22.52 napisao/la je ivanadjidic

Iphone8

ivanadjidic

Uzela sam iphone 8 juce i do sada sam koristila samo samsung tj.android, pa se malo teze snalazim. Interesuje me kako da pojacam ton kada razgovaram sa nekim, nasla sam kako se pojacava zvono i uopste zvuk, ali nikako ne mogu da nadjem opciju za pojacavanje tona tokom razgovora, jer se zaista jako slabo cuje, gotovo nista kada sam na nekom javnom mestu gde je glasniji ambijent.

• 1. Re: Iphone8
          mdamnjanovic

U toku razgovora pritisni volume up, dugme sa strane

• 2. Re: Iphone8
            ivanadjidic

Pokysala sam i to i nista

• 3. Re: Iphone8
              hakunamatata

Ćao

Idi u Settings -> Sounds & Haptics -> i uključi opciju Change with buttons i probaj sa uključenom / isključenom opcijom. Da li se bilo šta dešava kada u toku razgovora pritiskaš dugme? Povećava li se broj crtica?

• 4. Re: Iphone8
                ivanadjidic

Ne. bilo je iskljuceno i sada kada sam ga ukljucila i pokusala da povecam ton u toku razgovora crtice su vec do maximuma,ali i dalhe se veoma slabo cuje.

• 5. Re: Iphone8
                  katarina.s

Zdravo, Ivana, ukoliko smatraš da postoje poteškoće sa uređajem, predlažem da ga odneseš do poslovnice, zajedno sa ugovorom ili garantnim listom, kako bi ga kolege prosledile na servis. Na taj način ćemo uvrditi da li postoji bilo kakva poteškoća.

• 6. Re: Iphone8
                    hakunamatata

Takođe, pre servisa, prvo što bih ja uradio je ažuriranje telefona na najnoviji iOS. Settings -> General -> Software update.

Kada to uradiš, idi na Settings -> General -> Reset -> Reset all settings.

Ako ovo ne reši problem, onda ga pošalji na servis, mada, opet pre toga možeš uzeti nečiji iPhone da uporediš zvuk, jer je to lični osećaj da li je tiho ili glasno... Moguće je čak i da si koristitla neki Android uređaj koji ima baš jak zvučnik pa ti je sada potrebno vreme da se navikneš.

• 7. Re: Iphone8
                      ivanadjidic

Uzela sam iphone od drugarice i cuje se ssvim normlno i dal sam joj moj da cuje,jer sam i ja mislil d je licni osecj, ali nije stvrno se slbo cuje i ona mi je potvrdila i zacudila se. vazi probcu i to, paako nije ok nosicu ga n servis.

• 8. Re: Iphone8
                        ivanadjidic

telefon mi jevec podesenna najnoviji ios i vec sam ga restartovala, ali sam opet uradila i ista prica.

• 9. Re: Iphone8
                          hakunamatata

Baš bedak što ti se to desilo obavezno ga odnesi u poslovnicu u ponedeljak. U toku nedelje će biti sređen ili zamenjen

• 10. Re: Iphone8
                            ivanadjidic

Hocu, nosim ga u ponedeljak odmah. Samo jedno pitanje mogu ga odneti u bilo koju poslovnicu?  Uzela sam ga u Krusevcu, posto sam ovde na odmoru, ali u pon.se vracam za Bg, pa bih ga tamo nosila.

• 11. Re: Iphone8
                              hakunamatata

Možeš naravno, slobodno ga nosi u BG

• 12. Re: Iphone8
                                ivanadjidic

Cool. Nosim ga odmah u ponedeljak. Hvala!

• 13. Re: Iphone8
                                  miodrag

Ćao Ivana Djidic,

Jedno, možda banalno pitanje - jesi li skinula fabričku foliju sa njega ili si možda stavljala zaštitnu foliju ili staklo?

To može da napravi problem, ako ta folija zakloni zvučnik slušalice pa se slabije čuje.

Drugi, relativno čest razlog je - voda. Ako je telefon pokvašen, iako je vodootporan, zvučnik slabije radi dok je mokar, ali se normalizuje kada se osuši.

Proveri ove dve stvari, pa javi je li uspelo.

Pozdrav,

Miodrag

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
                                  • 14. Re: Iphone8
                                    ivanadjidic

Nisam josuvek skinula fabricku foliju, jer cekam da mi stigne staklo. Da znas da mi je palo to na pamet da je mozda razlog zasto se ne cuje dobro,  ali sa druge strane sam razmisljala da cu onda isti problem imati i kada stavim staklo, a vecina g stavljaju i smetnula sam odmah to sa uma. Skinucu foliju i pokusati, pa javljam sta je bilo. Hvala na pomoci, mnadam se da ce biti ok kada je skinem! 

1 2 Prethodno Sledeće