7 odgovora Najnoviji odgovor dana 21.03.2018. 04.56 napisao/la je hakunamatata

Novi ugovor

buda

Postovanje, imam jedno pitanje. Naime vas korisnik sam vec duzi niz godina (deset otprilike), veoma sam zadovoljan uslugom I pogodnostima koja vasa kompanija pruza a kako mi se blizi kraj ugovora hteo bih da potpisem novi ugovor I vidim koje su mi mogucnosti sto se tice mobilnih uredjaja. Naime primio sam poziv od vasih operatera pre par dana da imate neke nove opcije sto se tice ugovora pa sam otisao do najblize prodavnice da vidim o cemu se radi. U radnji mi je ponudjena opcija da raskinem ugovor pre vremena I da potpisem novi sa mogucnoscu da kupim telefon kod Vas na rate pri cemu me je momak koji radi,kada sam rekao da nisam zainteresovan, ubedjivao da je to isplativija opcija I da sednem I da iskalkulisem pa sam nasao malo vremena I na njegov savet uradio par kalkulacija. Zanima me sledece: ako je ugovorna obaveza od 24 meseca za tarifni paket play 30+ 2300 rsd + 8990 rsd za huawei p10 lite (konkretno zanima me taj uredjaj) ugrubo oko 64100 rsd a opcija koju mi je on nudio I ubedjivao me da je povoljnija je popust od 30% na paket sto iznosi 1600 rsd x 24 meseca = 38.400 rsd + 33.120 rsd za uredjaj sto je ukupno 72000 rsd za 24 meseca, kako je to povoljnije I zar nisam kao Vas dugogodisnji korisnik zasluzio ako ne neku vrstu pogodnosti, makar neku vrstu sigurnosti? Opet bih ponovio da sam prezadovoljan uslugom I mrezom koje pruza Vasa kompanija I stvarno bih da nastavimo saradnju, svaki racun za deset godina sam platio na vreme (sto je ujedno I moja obaveza kada sam potpisao ugovor) pa me zanima da li sam posle toliko vremena provedenih u Vasoj mrezi stekao mozda neku pogodnost prilikom potpisivanja sledeceg ugovora ili to nema veze, pa ce sledeci put kad budem otisao u Vasu poslovnicu opet neko probati da mi proda neku vrstu magle? Ako ne mozete Vi da mi odgovorite molim Vas da me uputite na nekoga ko moze. Unapred hvala,

Budimir

• 1. Re: Novi ugovor
          hakunamatata

Ćao Budimire

Ako ti nisu potrebna više od 2 digitalna servisa, moj predlog bi bio sledeći:

Paket Play + 20 i telefon na 24 rate preko Telenor banke.

Ukupni mesečni troškovi pretplate i rate za uređaj bi bili 2.636,00 RSD (Za 24 meseca to izađe 63.264,00 RSD).

Ovo je najjeftinija opcija uz koju možeš dobiti pomenuti uređaj.

U 2.636,00 RSD  mesečno spada:

Pretplata: 1.256,00 RSD

Rata za telefon: 1.380,00 RSD

Takođe, možeš dati i neko učešće, pa će ti za taj iznos biti umanjena rata telefona. Na primer, ako daš 10.000,00 RSD učešća, rata za telefon će biti 963,00 RSD

Dobra stvar je i što u svakom trenutku možeš otplatiti uređaj i nastaviti da koristiš popust na pretplatu do kraja ugovorne obaveze ili da uzmeš novi telefon.

• 2. Re: Novi ugovor
            buda

Postovanje, sve je to meni jasno ali mi jednostavno 1.5 GB interneta mesecno malo, to bih brzo potrosio I onda bih opet dosao na veci iznos jer bih aktivirao dodatke itd, pa sam se zato I odlucio za paket Play +30... A pored odgovora koji ste mi dali I saveta da uzmem MANJI paket vesto ste izbegli da mi odgovorite na postavljena pitanja, mozda sam bio malo opsirniji pa cu sad biti konkretniji. Malo mi je nerealno da za telefon koji je u slobodnoj prodaji 30000rsd Vama platim 33000rsd (da ne ulazimo u to koliko su nabavne cene telefona i da li ih uopste placate, ako ih placate,sa porezom je najvise 25000rsd - bavim se ovim stvarima pa imam pristup cenama od uvoznika) plus Vasu uslugu koja bi sa popustom iznosila 38400 rsd. Da li kao Vas visegodisnji korisnik ostvarujem bilo kakve pogodnosti ili to nema nikakve veze I da, kao I Vi, potrazim sebi najisplativiju opciju? Nadam se da Vas nisam uvredio sa necim ali kako je sve ovo davno postala jedna velika pijaca na meni je da pitam.

Pozdrav,

Budimir

• 3. Re: Novi ugovor
              katarina.s

Ćao Budimire, za kupovinu su ti na raspolaganju dve opcije. Sve zavisi od toga koja tebi više odgovara. Kupovina uz paket podrazumeva ugovornu obavezu od dve godine i plaćanje benefitne cene uređaja, dok kupovina na rate banke podrazumeva otplatu pune cene uređaja na 12 ili 24 rate, 30% popusta na mesečnu pretplatu (potrebno je da odabereš Play + tarifu ili veće), ali i mogućnost prevremene otplate kredita, u tom slučaju bi odmah mogao da kupiš novi uređaj.Ukoliko odabreš prvu opciju, uz Play + 30, doplata za uređaj bi bila 8970 dinara, a kao dugogodišnji korisnik, taj iznos možeš podeliti u šest rata, koje bi stizale uz račune. Da li bi to odgovaralo?

• 4. Re: Novi ugovor
                buda

Postovanje Katarina, koliko znam to je standardna opcija koju imaju svi korisnici,pri kupovini uredjaja uz tarifni paket I potpisivanja ugovora na 2 godine. Pozdrav

• 5. Re: Novi ugovor
                  hakunamatata

Novi koirsnici nemaju mogućnost otplate uređaja na 6 mesečnih rata. Ta opcija je dostupna samo starim korisnicima.

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
                  • 6. Re: Novi ugovor
                    buda

Ok, hvala Vam na brzim odgovorima I ljubaznosti. Pozdrav

• 7. Re: Novi ugovor
                      hakunamatata

Nadam se da smo uspeli bar malo da pomognemo Javi kakav je telefon ako se odlučiš za kupovinu