1 2 3 Prethodno Sledeće 38 odgovora Najnoviji odgovor dana 20.04.2018. 12.22 napisao/la je noxterns

Superset Telenor i SBB

danilo

Pozdrav,

31.3. sam prešao na paket prenesi + M uz potpisivanje dvogodišnjeg Ugovora.
      Prilikom prelaska nisam obavešten da će Superset usluga biti deaktivirana.

Da sam bio obavešten o ovome, definitivno ne bih potpisivao Ugovor.

Obaveštenje o dekativaciji sam dobio par sati nakon potpisivanja Ugovora - SMS-om.

Trenutno ne mogu ni na jedan način da aktiviram uslugu.

Da li možete da mi aktivirate Superset ponovo?

Ovakav potez Telenora je izuzetno neozbiljan, i do sada nisam imao nikakvih problema sa uslugama kompanije čiji dugogodišnji korisnik.

Ukoliko mi se navedena usluga (Superset) koja mi je bila aktivna sve do promene paketa ne vrati, biću prinuđen da raskinem Ugovor.

Pozdrav,

Danilo

• 1. Re: Superset Telenor i SBB
          thestefaneli

Danilo,

aktivacija usluge SuperSet trenutno nije dostupna. Ukoliko dođe do promena biće objavljeno.

• 2. Re: Superset Telenor i SBB
            danilo

Stefane,

Koliko vidim u ovom post-u superset, korisniku koji je imao slican problem ste izasli u susret. To se desilo pre dva dana, koliko vidim.

Ne razumem kako je superset mogao biti vracen u tom slucaju a u mom ne?

Koliko vidim, korisnica Katarina S je uspela da pomogne u navedenom slucaju. Iz ovog posta se vidi da vi imate kontrolu nad uslugom Superseta.

Pozdrav,

Danilo

• 3. Re: Superset Telenor i SBB
              thestefaneli

Danilo,

navedene situacije su iz januara tekuće godine, kada su nove aktivacije i bile omogućene. U ovom trenutku nismo u mogućnosti da ti pomognemo.

• 4. Re: Superset Telenor i SBB
                branislav871

Superset SBB i Telenor mi vise ne radi je naziv posta gde je korisnik nedavno izvrsio zamenu tarifnog paketa. Ne vidim sto se u slucaju korisnika koji je pokrenuo ovaj post pozivate na situaciju iz januara. Informacija definitivno nije transparentno istaknuta na sajtu niti je preneta korisniku prilikom potpisivanja aneksa ugovora. Podrzavam pravo korisnika da bez dalje diskusije raskine ugovor.

Takodje, u postu koji je naveo Danilo A, postoji nsituacija od 2. aprila i jasno pise da ugovorna obaveza korisnika istice u avgustu sto znaci da je situacija od pocetka ovog meseca.

I zasto uopste nije moguca aktivacija superseta? Da li se raskida saradnja sa SBB-om?

• 5. Re: Superset Telenor i SBB
                  danilo

Stefane,

Ukoliko pročitaš čitavu konverzaciju, a ne samo prvi post, videćeš da je korisnik chiki64 4. aprila 2018. godine (Dakle, pre 2 dana) pisao o svom problemu, a Katarina S mu pomogla.

Takođe, na Ugovoru koji sam potpisao ne piše nigde da će Superset biti neaktivan, deaktiviran ili slično.

Dakle, Telenor je u obavezi da postojeće obaveze iz prethodnog Ugovora poštuje i nastavi sa pružanjem istih.

Kada kažeš ,,nove aktivacije'' - to zapravo i nije nova aktivacija, već samo jednostrani prekid usluge od strane Telenor-a.

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
                  • 6. Re: Superset Telenor i SBB
                    thestefaneli

Branislave,

nemamo nikakve informacije još uvek u vezi ovoga. Situacija što se tiče Milutin Petrovic nije rešena u vezi SuperSet-a, već nam se korisnik zahvalio na objašnjenju svega navedenog.

Što se tiče deaktivacije promocije nakon promene paketa, sve je navedeno u Opštim uslovima promocije koje ste prihvatili aktivacijom iste. Kako je promocija u pitanju nevezana za ugovor, odnosno ne zahteva potpisivanje ugovora na određeno vreme, ne postoji mogućnost jednostranog raskida Ugovora samom nedostupnošću promocije. Promocija je dostupna onoliko dugo koliko ugovorne strane koje imaju saradnju između sebe to i žele.

• 7. Re: Superset Telenor i SBB
                      danilo

Stefane,

Osnovna stvar koja treba da se predoci prilikom potpisivanja novog Ugovora jeste sta od prethodnih usluga prestaje da postoji. Sve ostalo je lazni marketing i dovodjenje klijenata u zabludu.

Na vasem sajtu i dalje stoji informacija o dostupnosti superseta, iako klijent tek posle potpisivanja Ugovora moze saznati da isti nije dostupan, i najbitnija stvar - da vi ne znate kada ce ponovo biti doatupan.

Takodje, na ovoj stranici koja reklamira nepostojece usluge - Telenor i SBB Superset uslovi korišćenja pise da ce se paket deaktivirati ako se menja broj, ako novi paket nije kompatibilan sa novim paketom. Sto kod mene nije slucaj. Prenesi + M je kompatibilan sa Supersetom, kao i prethodni paket. Dakle, vi imate ogranicene uslove kada mozete da deaktivirate paket.

Sa druge strane, da je usluga u potpunosti ukinuta nikome ne bi superset radio (mislim na postojece ugovore) i to bi onda bila druga situacija. Superset radi korisnicima koji nisu menjali pakete. Zvao sam i SBB i oni kazu da nije problem do njih vec da je Telenor deaktivirao superset za moj nalog.

To sto ste vi jednostrano i protivno svojim pravilima koja su izlozena na sajtu ukinuli uslugu je predmet ove konverzacije.

Vi verovatno imate problem u sistemu - sistem ne postuje uslove (gore navedene) koje ste propisali na sajtu pa se deaktivacija uvek desavaju. A ja ne zelim da ispastam zbog vaseg loseg sistema - uredno placam svoje obaveze prema vama dugi niz godina.

Problem mozete da resite tako sto cete pozvati ljude koji rade u administraciji sistema (IT odeljenje) da isprave gresku na mom nalogu.

Ono sto je ocigledno je da pokusavate da izbegnete svoje obaveze iz navedenih uslova.

Da li je u pitanju pokusaj internog smanjenja nekih troskova posto mi sleduje 50% vise saobracaja jer sam prethodno imao aktiviranu uslugu?

Telenor se verovatno nada da se ljudi nece buniti.

Ovakav nacin ophodjenja prema klijentima i dovodjenje u zabludu sam iskreno ocekivao od nekih drugih operatera, ali ne i vas (Telenora).

• 8. Re: Superset Telenor i SBB
                        thestefaneli

Danilo,

hvala na povratnim informacijama. Prosledićemo ih na pravu adresu. Zamoliću te svakako da se javiš Katarina S u inbox sa brojem telefona u ponedeljak kad te bude zapratila, ili prosledi mail na servis@telenor.rs da se izvrše sve neophodne provere.

Za više informacija stojim na raspolaganju.

• 9. Re: Superset Telenor i SBB
                          danilo

Stefane,

Poslaću Katarina S broj telefona kada bude zapratila moj nalog.

Nadam se da će se ova neprijatna situacija rešiti.

Pozdrav

• 10. Re: Superset Telenor i SBB
                            katarina.s

Zdravo, zapratila sam te, zamoliću te za broj u inboks kako bih sve proverila. Hvala unapred.

• 11. Re: Superset Telenor i SBB
                              danilo

Zdravo Katarina,

Upravo sam ti poslao svoj broj telefona.

Pozdrav,

Danilo

• 12. Re: Superset Telenor i SBB
                                danilo

Posle pomoci korisnice Katarina S, Superset ponovo radi.

Ukoliko budete imali slican problem kao ja, lupite reply na ovaj thread i sacekajte da vas Katarina S zaprati.

Pozdrav,

Danilo

• 13. Re: Superset Telenor i SBB
                                  vskipic

Postovani,

Molim Vas za pomoc.

Imam isti problem kao Danilo. Presao sam juce sa paketa  Prenesi I Surfuj XL na Play 30 paket.

Telenor Superset je radio do momenta prelaska na novi paket.

Hvala

Pozdrav,

Vladimir

• 14. Re: Superset Telenor i SBB
                                    milika

Da li je superset uopste dostupan vise?

nama su u vrbasu u telenoru rekli ne radi vise, maltene nas izbacili iz radnje kad smo pitalu.

sve uslove ispunjavamo.

1 2 3 Prethodno Sledeće