9 odgovora Najnoviji odgovor dana 19.07.2018. 09.38 napisao/la je thestefaneli

Roming

aleksandrajevđević

Kada sam u romingu, račun za taj mesec mi se povećava za 10 do 15 dinara svakog dana. Prenos podataka ni je isključen, sms i pozive na obavljam, koristim isključivo wi-fi. Možete li da mi kažete na osnovu čega se to dešava?

• 1. Re: Roming
          thestefaneli

Aleksandra,

pokušaj da isključiš 4G na telefonu, i vidi da li se situacija promenila od tada. Prebaci na 3G (UMTS/HSPA) only.

• 2. Re: Roming
            aleksandrajevđević

Pozdrav, Stefane.

Prebacila sam na 3G kako ste mi rekli i ništa se nije promenilo. Račun se

od jutros povećao za 3,11 dinara. I to se dešava svakih tri do četiri sata

tokom celog dana. Kolega je juče kontaktirao vaš servis centar i Vaša

koleginica mu je rekla da nema uvid u stanje dok sam u romingu, a ja ne

mogu na svom nalogu da pristupim stanju za tekući mesec.

On Mon, 16 Jul 2018, 07:38 thestefaneli, <

• 3. Re: Roming
              thestefaneli

Aleksandra,

pošto ne mogu da vidim tvoje stanje u tekućem mesecu, već samo za prethodne mesece, najbolje bi bilo da sama putem portala Moj Telenor pogledaš šta je to malo po malo pravilo uvećanje računa sada u julu.

Portal ti je dostupan na Telenor Srbija

• 4. Re: Roming
                aleksandrajevđević

Probala sam to juče, ali ne daje mi opciju da vidim stanje u julu, samo za

prethodne mesece.

On Mon, 16 Jul 2018, 19:40 thestefaneli, <

• 5. Re: Roming
                  aleksandrajevđević

Ipak sam uspela to da uradim.

Od 13.jula od 12h nisam u Srbiji, a naplaćivan mi je prenos podataka uredno

svakog dana, iako je isključen.

On Mon, 16 Jul 2018, 19:42 Aleksandra Jevdjevic, <aleks.jevdjevic@gmail.com>

• 6. Re: Roming
                    thestefaneli

To mi je i bila pretpostavka. Mislim da je 4G mrežni režim vukao malo po malo podataka iako ti je prenos bio isključen. Međutim, buni me to što se i dalje to dešava iako tvrdiš da si isti onemogućila.

Iz tehničkih razloga, ne mogu da znam sa sigurnošću šta može biti uzrok problema, odnosno prenosa podataka. Po meni, neko najbolje rešenje u ovoj situaciji je da se uvede samo zabrana interneta u roaming-u direktno u našem sistemu, a na osnovu tvog pisanog i potpisanog zahteva, poslat u elektronskoj formi na mail servis@telenor.rs pošto pretpostavljam da ne želiš da pozoveš naš Call Centar iz inostranstva (jer se naplaćuje poziv po regularnom roaming tarifniku).

Bitno je samo da si ti vlasnik broja i da sadrži sve relevantne podatke o tebi radi identifikacije (ime, prezime i JMBG).

Ako ti zatreba još koja informacija, na raspolaganju sam ti.

• 7. Re: Roming
                      z22

Da, ko nema nameru da u inostranstvu koristi broj u romingu, najbolje je da pozove korisnicki servis i da trazi da mu iskljuce roming na tom broju, onda nece imati iznenadjenja.

Navescu dva primera iz licnog iskustva.

- Jednom sam iskljucio telefon pred samu granicu Batrovci, ali mi je stigao uvecan racun za 1200 din, jer je pred tom granicom verovatno nadjacao signal iz Hrvatske i naplacen mi je roming.

- Jedan moj broj sam pozajmio sestri koja preko leta boravi u Srbiji. Pre mesec dana je kratko boravila u USA i taj broj joj je ostao u telefonu. Tamo je na aerodromu ukljucila telefon da se nakaci na wi-fi da bi mi se javila, ali je primetila da joj taj internet prekida. I to mi je napisala. Ja sam proverio stanje u aplikaciji i racun je bio uvecan za oko 6300 din... Bila je ukljucena manje od desetak minuta na wi-fi. Ja sam odmah nazvao korisnicki servis, posto se radi o mom broju i iskljucili su mi roming, tako da se racun nije dalje uvecavao.

Obicno svake godine izvesno vreme boravim u inostranstvu i tamo cim stignem kupim njihov broj. U poslednje vreme imaju veoma povoljne tarifne pakete za 20-30 evra, sa romingom za celu EU i sire, dok smo mi jos uvek crna rupa u Evropi. Jeftiniji su razgovori sa Kinom, Indijom, Gvatemalom i Novim Zelandom nego sa Srbijom i ovi nasi provajderi, zajedno sa politicarima treba da se poklope usima, a ne da nam prodaju maglu kako se trude da nam bude bolje.

• 8. Re: Roming
                        aleksandrajevđević

Stefane, broj nije na moje ime, tako da nisam u mogućnosti to sada da

uradim. U Beograd se vraćam u nedelju, pa ću da vidim šta je u pitanju. S

obzirom na to da često putujem, da li ima potrebe da šaljem zahtev da se

prenos podataka isključi svaki put kad sam u romingu?

On Thu, 19 Jul 2018, 14:32 z22, <

• 9. Re: Roming
                          thestefaneli

Ne Aleksandra,

jednom isključen internet u roaming-u ostaje takav na neodređeno vreme.