5 odgovora Najnoviji odgovor dana 20.08.2018. 02.27 napisao/la je thestefaneli

Produzetak ugovora i nastavak promocije 10GB mesecno

k1aus

Pozdrav,

Uskoro (09.09.) mi istice ugovor gde imam aktivnu promociju "10GB tokom 24 meseca" koja istice 09.09.2019., dakle za godinu dana. Mene zanima da li prilikom potpisivanja novog ugovora (nakon isteka postojeceg, 10.09.) ili produzetka postojeceg (ukoliko bih sutra otisao u poslovnicu) zadrzavam pravo da koristim ovu promociju do njenog isteka u narednih godinu dana? Znaci npr poptisem ugovor za neki od novih postpejd paketa (npr Total 2 koji sadrzi 2gb mesecno interneta) i da automatski imam 2+10gb mesecno u narednih godinu dana?

I jedno podpitanje, od radnice u Vasoj poslovnici sam dobio informaciju koju zelim da proverim - receno mi je da ukoliko sada obnovim ugovor, cena Total 2 paketa za mene je 1799 din, dok ukoliko bih sacekao da mi ugovor istekne i tada poptisao novi (10.09.) onda je cena ovog paketa 1199 din. Da li je to tacno? I u kojoj od ove dve situacije imam pravo na 20% popusta na pretplatu, kao i zadrzavanje malopre pomenute promocije 10gb mesecno?

Unapred hvala na odgovoru!

• 1. Re: Produzetak ugovora i nastavak promocije 10GB mesecno
          thestefaneli

Miloše,

ukoliko si potpisao ugovor na godinu dana bez telefona prošle godine dok je trajala promocija 10 GB, možeš istu i obnoviti sa istim benefitima (20% popusta) nakon što istekne, a u tvom slučaju od 10.09.

Promocija od 10 GB ostaje aktivna svakako dve godine sve dok je tarifni paket na broju skuplji od 1.650 dinara u osnovi bez uračunatih popusta. Dakle, ako obnoviš ugovor na Total 2, ostaće ti aktivna promocija do leta naredne godine.

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
          • 2. Re: Produzetak ugovora i nastavak promocije 10GB mesecno
            k1aus

Stefane,

Hvala ti na brzom i konkretnom odgovoru. Medjutim, ukoliko si procitao drugi deo mog prvog posta, videces sta me u celoj prici zbunjuje.

Naime, radnica u poslovnici a kasnije i kolega u call centru su mi rekli sledece - Ukoliko sada (pre isteka ugovora) odlucim da produzim ugovor uz paket Play 10 mesecna pretplata ce mi iznositi 2299 - 20%; a ukoliko sacekam da mi vazeci ugovor istekne pa onda potpisem novi ugovor (10.09.) cena istog paketa ce mi biti 1499din. Po istoj logici a imajuci u vidu ovo sto si mi ti rekao, po isteku mog vazeceg ugovora, za mene ce cena Total 2 paketa biti 1199 a a sada je 1799 zar ne? Sto automatski znaci da po isteku mog vazeceg ugovora, kako bih zadrzao pravo na 10gb mesecno u okviru promocije, moram ici na paket Total 10 (1999 - 20%)? Nadam se da sam lepo objasnio.

• 3. Re: Produzetak ugovora i nastavak promocije 10GB mesecno
              thestefaneli

Miloše,

kolege su u pravu. Postoje dva tipa ugovora bez uređaja kod nas. Jedan je na godinu dana i podrazumeva 20% popusta na punu cenu mesečne pretplate, dok je drugi na dve godine i shodno tome je i nešto povoljniji.

Uslov za zadržavanje promocije jeste da prilikom obnove ugovora izabereš paket koji nije jeftiniji od 1.650 dinara u osnovi, a to su svi Total i Play paketi (dakle Prenesi ne dolaze u obzir).

Ako se odlučiš na primer za Total 2 sada ili nakon isteka ugovora, a pritom želiš obnovu na godinu dana, cena za tebe je 1.799 - 20%, što je negde oko 1.439 dinara sa PDV-om. Ako želiš na dve godine kada ti ovaj sada istekne, onda će taj paket za tebe biti 1.199 dinara sa PDV-om.

Nadam se da ti je sad jasnije.

• 4. Re: Produzetak ugovora i nastavak promocije 10GB mesecno
                k1aus

Hvala ti jos jednom na brzom odgovoru. Imam jos dva kratka podpitanja:

Ukoliko potpisujem ugovor na 2 godine tada gubim pravo popusta na 20%? Konkretno za Total 2, ugovor na 12 meseci je 1799-20%=1439, a na 24 meseca je 1199din i to je fiksna cena, nema popusta?

Drugo pitanje je, da li bih teoretski ukoliko se odlucim da potpisem ugovor na 2 godine mogao da dobijem i produzetak promocije za sve vreme novog ugovora? Dakle promocija 10gb mesecno koja mi vazi do 09.09. sledece godine, da se prilikom potpisivanja novog ugovora (do 2020.) produzi za tih dodatnih godinu dana?

• 5. Re: Produzetak ugovora i nastavak promocije 10GB mesecno
                  thestefaneli

Miloše,

Potpisivanjem ugovora na 2 godine bez uređaja poništava sve druge popuste na pretplatu, prilikom čega dobijaš fiksnu umanjenu cenu pretplate tokom trajanja ugovora. Popust za taj tip ugovora je već uračunat (sa 1.799 na 1.199).

Vreme trajanja promocije od 10 GB se ne menja za koju god varijantu se odlučio.