8 odgovora Najnoviji odgovor dana 14.01.2019. 06.55 napisao/la je nemanjank

Raskid

nada

Imam kucni od 1300 din mesecno dva meseca, da li je moguce da ga ne koristim vise jer necu biti u zemlji?

• 1. Re: Raskid
          hakunamatata

Potrebno je isplatiti preostale mesečne pretplate do kraja ugovorne obaveze kako biste raskinuli ugovor.

• 2. Re: Raskid
            miki_serbia23

U opštim uslovima koji su stupili na snagu 17. avgusta 2018. godine, u članu 11, navedeno je da pretplatnik ima pravo da jednostrano raskine pretplatnički ugovor pre isteka perioda na koji je zaključen, uz obavezu da Telenoru isplati naknadu štete zbog prevremenog raskida ugovora:

Naknada štete, za pretplatnika koji je fizičko lice, utvrđuje se u iznosu:

- koji odgovara zbiru svih neizmirenih/dospelih dugovanja i preostalih mesečnih pretplata počev od raskida pretplatničkog ugovora do isteka inicijalno ugovorenog obaveznog trajanja pretplatničkog odnosa za izabrani tarifni paket, ili

- razlike između pune cene usluge i popusta/pogodnosti koje su ostvarene kroz ugovornu obavezu kao i pun iznos maloprodajne cene uređaja po cenovniku Telenora važećem u vreme zaključenja ugovora, ukoliko je pretplatnik fizičko lice uz uslugu kupio i uređaj, po izboru pretplatnika.

https://www.telenor.rs/static/file/opsti_uslovi_jul2018.pdf

Znači, ti bi mogao da prevremeno raskineš ugovor, s tim što bi morao da platiš sve dospele obaveze (u tvom slučaju pretplatu za dva meseca bez popusta), i punu cenu uređaja koji si eventualno uzeo (ruter ili telefon).

1 od 1 smatraju da je ovo korisno
            • 3. Re: Raskid
              dinulovićdejan

Pozdrav, da li je istina da moze da se raskine ugovor i da se isplati razlika i cena rutera?

• 4. Re: Raskid
                nemanjank

Zdravo, Dejane, ukoliko si kupio ruter na rate, potrebno je samo da isplatiš preostali iznos za uređaj (ne moraš pretplate). Time se ukida ugovorna obaveza na broju. Za dodatnu proveru, pošalji mi broj u inboks

• 5. Re: Raskid
                  dinulovićdejan

Nemanja, na koji nacin mogu da te kontaktiram, zeleo bih da pitam neke stvari?

• 6. Re: Raskid
                    nemanjank

Zapratio sam te, možeš da mi pišeš u inboks.

• 7. Re: Raskid
                      ugi93

Pozdrav Nemanja, da li mozes i mene da zapratis? imam takodje nekoliko pitanja za privatnu poruku.

• 8. Re: Raskid
                        nemanjank

Pratimo se